Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Super Lakier


Gość fox_tychy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Przepraszamy - przedmiot nie został znaleziony.

 

Wyszukaj przedmiot lub przejdź do strony głównej"

8)

 

 

o co chodiz z tym "Polskim prawem" i rokiem produkcji Twojej Micry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według naszego prawa rok produkcji to rok w ktorym autko zostało złożone w polsce w 96 po sprowadzeniu z Belgii a tak naprawde to bylo wyprodukowane w 92 a cio do linka to jush poprawiłem i działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

850,00 zł za sztukę :shock: :shock: :shock: :shock:

 

 

chocby to był 8 cud świata to bym tego nie kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ich strona to tylko sam index. jest menu, ktore prowadzi do nikąd.... podejrzane.

moj nissan ma 11 lat i po umyciu blyszczy jak nowy, i to bez zadnego diamondbrita, po prostu trzeba umiec obchodzic sie z samochodem i lakierem i to wystarczy. (oczywiscie wosk jak najbardziej wskazany.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Witam. Był kiedyś program na TVNTurbo na temat tego procesu odnowy i ochrony lakieru. Proces jest długotrwały i pracochłonny. Pokazywali najpierw mycie na trzy różne sposoby, potem polerowanie, nakładanie powłoki suszenie i polerowanie. Jeśli rzeczywiście każdemu robią tak jak przed kamerami to kwota jaką sobie krzyczą jest usprawiedliwiona. Inna sprawa że trzeba kochać swoje autko ponad miarę żeby wywalić taką kasę ( a potem jakas gnida ci zrobi grawerkę gwoździem bo się za bardzo błyszczy). Ale jak zwykle " wybór pozostawiamy Państwu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja osobiście tego programu niewidziałem :? ale coraz bardziej mi sie to podoba 8) myslałem że Wszyscy jednogłośnie bedą przeciwko :( a tu miłe zaskoczenie ale posłucham jeszcze opini innych Nismaniaków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

wypoleruj lakier maszyną i porządna pastą i też na długo wystarczy. Jak już kolega wcześniej wspomniał porządne mycie połączone z woskowaniem co jakis czas pozwoli utrzymać błysk uzyskany przez polerowanie. Zaoszczędzone pieniądze lepiej wydaj na porządne oleje itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

jak kupilem Nissana to byl rozowy a nie czerwony, lakier byl odbarwiony od slonca i wogole sie nie blyszczal, stosowalem zawsze po myciu paste Tempo i teraz lakier wyglada jakby byl nowy i kolor wreszcie jest czerwony, polecam jest to tansza metoda i IMHO rownie skuteczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zime bore mycie i woskowanie, a lato woskuje sam pasta Shella-naprawde super efekt wystarczy raz na 2-3 miesiace nawoskować i lakier jak nówka,żadnego polerowania. Oczywiscie myjnia tylko reczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi różnymi pastami to bym był ostrożny. Wszystkie pasty są ścierne i się może wkrótce okazać, że po roku częstego używania w szczególności na rantach dotrzecie do podkładu lakieru :twisted:

Pasta owszem dobra sprawa raz można, jednak później lepiej jakieś mleczko polerskie- doczytać się dobrze czy nie ma właściwości ścierających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, na puszce jest wyraznie napisane,że ta pasta ma własciwości wyłącznie konserwujące :twisted: . Ściernej to uzywałem raz, chyba Tempo się nazywała, do usuniecia drobnych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Dobry wosk po myciu to podstawa. Ja woskuję maszynkę po każdym myciu. Masa roboty ale ten efekt.

A jak jest zmatowiony to pasta TEMPO i jazda. Wyjdzie tanio a i efekt będzie bardzo dobry jak sie postarasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość AdrianBC

Ja również polecam wosk Shell Wax Paste, troszkę gęsty jest i cieżko go się nakłada ale po wypolerowaniu ręcznie szmateczką(mi to zajmuje ok 3godzin na całe auto) lakier bardzo ładnie się błyszczy :one: Magazyn "Motor" w którymś numerze nawet testował ten wosk, polegało to na tym, że zabezpieczoną woskiem maske samochodową umieszczano na 24h w komorze korozyjnej(solna kąpiel). Sam się kierowałem tym artykułem przy wyborze wosku dla mojego auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takimi pytaniami. Zakupiłem pastę Tempo (K2) i mam zamiar na wiosnę odpicować sobie bryczkę.

1) normalnym woskiem smarowałem sobie również szyby, woda ładnie w krople się zbija i spływa z pędem powietrza, a i brud się nie przykleja - czy pastą Tempo mogę to samo zrobić?

2) czy po zrobieniu autka tą pastą trzeba dodatkowo nakładać jeszcze wosk, albo jakieś mleczko? słyszałem dwie wersje: że pasta jest z woskiem i nie trzeba, i że pasta jest ścierna i trzeba nawoskować potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Pasta jest nieco tłusta, ale ponieważ wysycha do stanu białego osadu i trzeba ją spolerować, a jest również ścierna, więc na szyby się nie nadaje.

 

Ad.2

Mleczko z pewnością nie. Co do wosku: na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc - zależy od jego jakości. Tym bardziej, że po zastosowaniu polerowania maszynowego może pozostać rysunek "poobróbkowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowania maszynowego nie planuję. Wszystko ręcznie, ewentualnie może uda się skombinować taką ręczną polerkę, trzymaną oburącz. A ten wosk, co nim szyby smarowałem, też wysychał do białości po natarciu i był ścierny - lekko ścierny. W Nissanie woskowałem szyby nawet woskiem kolorowym.

No cóż, wypastuję autko, a potem najwyżej kupię jakiś zwykły wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...