Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odlaczenie aku a immobilizer


Gość jarki

Rekomendowane odpowiedzi

czy po odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu immobilizer w sunnym nie glupieje? od kilku dni nie moge adpalic auta. Immobilizer moge wlaczyc i wylaczyc. Nawet ze dwa razy na chwile (kilka sekund) odpalil ale postekal chwile jak gruźlik i zgasl. Aku nowka, rozrusznik kreci. Zastanawiam sie jeszcze na zamarznietym ukladem paliwowym, jakas woda moze - wtedy tylko czekac wiosny ;) czy nie zglupial mi jednak immobilizer po odlaczeniu aku i odlacza zasilanie? Sam juz nie wiem, Masa spraw do zalatwienia a auto od 4 dni stoi (fakt ze stalo przez weekend w najwieksze mrozy bez odpalenia) Zastanawiam sie jeszcze nad zaciagnieciem go do cieplego garazu tylko boje sie czy dam rade bo pedal troche twardy i moze nie byc hamulcow :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokładnie w Sunnym, ale w Primerze po odłączeniu i podłączeniu aku nie działa centralny z pilota i jeżeli zapalę samochód to po zgaszeniu i wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki słyszę pisk. Aby przywrócić wszystko do stanu z przed odłączenia robię tak: Wkładam kluczyk do stacyjki i włączam alarm połączony z zamknięciem centralnego i to wystarczy. Jest to mój sposób do którego doszedłem wielokrotnie próbując różnych opcji wł i wył alarmu i centralnego. Nie wiem czy prawidłowy, ale u mnie działa.

A jeżeli chodzi o Twój problem ze zgaśnięciem po zapaleniu to obstawiałbym raczej gęsty olej w silniku i skrzyni, co powoduje opór przy zapalaniu, a żeby benzyna zamarzła to musiałabybyć b.kiepskiej jakości (ale przy tych mrozach to różne rzeczy mogą się dziać)

Pozdrawiam

jarkk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o Twój problem ze zgaśnięciem po zapaleniu to obstawiałbym raczej gęsty olej w silniku i skrzyni, co powoduje opór przy zapalaniu, a żeby benzyna zamarzła to musiałabybyć b.kiepskiej jakości (ale przy tych mrozach to różne rzeczy mogą się dziać)

jarkk :wink:

 

Alarm z netralnym dziala mam go osobno wiec to raczej nie to.

tez sie zastanawiam czy olej zbytnio nie zgestnial od mrozu. skrzynia chodzi dos ciezko ale mozna wajha ruszac a wal pewnie nie ma "sily" obrucic w takiej smole. Popchnalbym go ale moze byc male kuku z katalizatorem i dodatkowy koszt. Spróbuje go chyba zaciagnac do cieplego garazu i zobaczymy za kilka godzin. benzyna raczej nie zamarznie ale opary wody moga zamarznac i przytkac przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te same obawy. Wydawało mi się, że olej tak zgęsniał, że nie obróci silnikiem. Wczoraj nie odpaliłem auta i wieczorem zdecydowałem się zabrać do domu akumulator i podładować. Całą noc auto stało bez akumulatora i dziś rano odpaliło od strzału ;) Immobilizer nie zgłupiał.

 

A co do piszczenia i zamka centralnego, to u mnie piszczenie ustępuje po paru sekundach zaprzestania prób odpalenia. Nie muszę zamykać zamka.

 

P.S.

Bez akumulatora zamek centralny faktycznie nie działa, ale z kluczyka mozna otworzyć drzwi kierowcy i klapę bagażnika.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te same obawy. Wydawało mi się, że olej tak zgęsniał, że nie obróci silnikiem. Wczoraj nie odpaliłem auta i wieczorem zdecydowałem się zabrać do domu akumulator i podładować. Całą noc auto stało bez akumulatora i dziś rano odpaliło od strzału ;) Immobilizer nie zgłupiał.

 

No tak ale ja wczoraj kupilem nowy akumulator, nawet troche wiekszy niz poprzedni wiec chyba nie padl przez kilka godzin. Za oknem w Gdańsku świeci słońce wiec mam nadzieje ze jak wroce z pracy to w koncu odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja wczoraj kupilem nowy akumulator' date=' nawet troche wiekszy niz poprzedni wiec chyba nie padl przez kilka godzin. Za oknem w Gdańsku świeci słońce wiec mam nadzieje ze jak wroce z pracy to w koncu odpali.[/quote']

Mój ma rok i też wydawałoby się, że powinien być w świetnej kondycji...

No ale rok to nie dzień...

 

P.S. Zimą słońce za oknem raczej świadczy o większym mrozie niż wyższej temeraturze... :)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...