Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabudowa do Navary


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek13
tak Ryży mam kompleksy ... zdajesz sobie sprawe za za pathfindera miałabym 2 nawary ?

 

zanim zaczniesz dyskusje sprawdz definicje samochodu terenowego.

 

 

ps/ proponuje jeszcze w tej budzie dla pasa zasadzić drzewo, żeby pies miał sie gdzie wysikać :) po cholere ma wysiadać ?

 

 

dobrze, Ryży ze masz taki porządny samochód terenowy, bo pewnie w tej warszawie 90 % to polne drogi :D

 

Aleś złośliwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Ryży mam kompleksy ... zdajesz sobie sprawe za za pathfindera miałabym 2 nawary ?

no wg mnie to przeplacilaz za troche blacy i 3 szyby wiece :)

sory ale za ta kapuche, to na patha bym nawet nie spojrzal tylko lykal landcrusera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

sory ale za ta kapuche, to na patha bym nawet nie spojrzal tylko lykal landcrusera

 

 

heheh no tak oczywiscie ze jako nissanomaniak wybrałbyś landcrusera......... :D

 

 

ps/ oczywiscie jako nissanomaniak jesteś świadomy, ze od 50 lat najlepsze rozwiązania w samochodach terenowych ma własnie nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja powiedzialem ze jestem maniakiem hiszpansko-francuskich samochodow? :P

 

i nie ma od 50 tylko mial...a czas mija a nissan (o przepraszam renault) nie ma juz na celu bycia wielkim...to niestety nie jest dzisiaj ekonomiczne

 

a co takiego niepowszechcego znajdziesz w nissanie? (z rozwiazan terenowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
sory ale za ta kapuche, to na patha bym nawet nie spojrzal tylko lykal landcrusera

 

 

heheh no tak oczywiscie ze jako nissanomaniak wybrałbyś landcrusera......... :D

 

 

ps/ oczywiscie jako nissanomaniak jesteś świadomy, ze od 50 lat najlepsze rozwiązania w samochodach terenowych ma własnie nissan

 

Ja też bym łyknął toykę crusa :D Nawet miałem brać hiluxa, ale silnik i wypas kiepski :( Za to L200 wygląda jak "pół dupyzza krzaka" :D

Wgrała Navarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

panowie dajmy na loooz bo jak zaczniemy z kobietą o samochodach to się awanturą skończy.... Koleżanka kupiła Patha i się z tym świetnie czuje. I dobrze. Jeszcze jej się wydaje, ze ma pojęcie o samochodach ;)

Ja też nie jestem Nissanomaniakiem Jakbym miał nieograniczone środki to i tak bym kupił G-klasse 400CDI i miałbym na 20 lat spokój :D

Faktem jest, że Nissan z jakością poleciał w dół ale już go Toyota goni ;) Mitsubishi obecnie jeszcze jakościowo jakoś daje radę ale nowa Pojarka to coś nie halo.

W tej chwili to z aut salonowych, którymi mozna pojechac w teren to tylko Nissan Patrol, Land Criuser.... no ten droższy ;) nie pamiętam jego oznaczenia i włąsnie Gelenda. Reszta to plastikowcy wymagający znacznych ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

czy ja powiedzialem ze jestem maniakiem hiszpansko-francuskich samochodow?

 

nieeeeeeeee, ja Ci wpisałam pod nickem nissanomaniak.......... :D

 

 

Ryży mam pytanie chodzi o sformułowanie" znać sie na samochodach" czy jezeli ktoś odróżnia marki samochodów to sie na samochodach zna czy nie ? :D

 

 

co do Landcrusera....no cóż.....założe sie ze zaden z was nim nie jeżdził ja tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
co do Landcrusera....no cóż.....założe sie ze zaden z was nim nie jeżdził ja tak

 

Nie grzesz wiecej :D

 

Co masz w domu toykę? Bo my też nie mamy tylko navar :P

Wrzuciłabyś lepiej swoje zdjątko w pacie - będzie co komentować :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie odliczenie VATu to na pewno kupiłbym samochód terenowy - klasyk - PATROL !!!!

 

To jest samochód nie do zajechania. Klasyczne rozwiązania , wszędzie wjedzie, umiarkowana ilość elektroniki.

 

Ale teraz po prawie roku jazdy pickupem , to chyba tak jak Ryży Koń , następnym samochodem będzie pick up i też z hardtopem.

 

Zauważcie , że Navara jest o ponad 20 cm dłuższa od Patha - dla mnie liczy się przestrzeń ładunkowa .

 

Path jest ok, ale Patrol jest niestety dużo , dużo lepszy. I dużo tanszy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja powiedzialem ze jestem maniakiem hiszpansko-francuskich samochodow?

nieeeeeeeee, ja Ci wpisałam pod nickem nissanomaniak..........

to zamiennie sie stosuje :) a to "nissanomaniak" z automatu sie zapodaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

dzemik : :)

 

 

sprostowanie 1... z tego co pamietam to nawara ma 5,4 a path 4,8....... więc róznica w długości to ok 60 cm

 

 

sprostowanie 2....poatrol jest lepszy i tańszy.....tak to tylko w erze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navara wersji KC -5220 mm, Path-4740 mm .

 

A ceny za Patrola były niższe niż za Patha w podobnym wyposażeniu. Patrol ma takie rzeczy których Path nie będzie miał. A Patrol to cooltowy samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

w terenie:

 

pathfinder:zdolność pokonywania wzniesień rzędu 39%, prześwit 254mm i maksymalny kąt przechyłu bocznego 48%. Dodatkowo dochodzą własności takie jak kąt natarcia 33%, kąt zejścia 26%, kąt rampowy 24%.

 

PAtrol:

kąt natarcia 37%, kąt zejścia 27%, kąt rampowy 31%

 

 

silnik

 

pathfinder 270KM i 4000 mobrot,

PATROL 160KM i 3600 m obrot

 

 

zawieszenie PAtfinder i PAtrol - rama

 

napęd:

patfinder 2WD, 4WD, Auto

PATROL: 2WD, 4WD

 

komfort jazdy - patfinder rewelacja

patrol - bujanie, trzeszczenie itd.....

 

Faktycznie nawet nie ma co porównywać ....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co wynika z Twojego porównania - Patrol ma dużo lepsze własności terenowe !!!- lepsze zdecydowanie kąty-natarcia, rampowy, zejcia.

Nie podajesz głebokosci brodzenia - Patrol 700mm.

Obecnie w Patrolu montuje się to samo co w Pathu - dopedzanie przodu -tryb Auto.

 

Pathfinder wszedł za nieprodukowane już Terrano , a Patrol to PATROL :kosci:

 

Moc i moment obrotowy nie są tak ważne w terenie jak konstrukcja samochodu- przecież i tak ma reduktor.

 

Generalnie ten temat trzeba oczyscić. Prośba do moderatora. Zakładam nowy temat.

 

"Porównianie Pathfinder z innymi samochodami"

 

Przeniesmy tam dyskusję, bo tutaj nie na temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś czas temu widziałem u mnie w mieście pickupa Navara z ukośną zabudową paki z tym że był to jakiś starszy model - nie taki jak np. TEN

 

Przeszukałem wszystkie możliwe strony sprzedaży z autoscout24.de na czele i nigdzie nie znalazłem starszych modeli z taką zabudową. Na tym forum znalazłem dzisiaj wyżej pokazane zdjęcie oraz dowiedziałem sie iż jest to zabudowa sport.

 

Czy macie jakieś zdjęcia starszych modeli z taką zabudową? Ile może kosztować taka zabudowa do modelu z np. 1998 - 2000?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bestlesio

witam

w temacie zabudów do d22 to chyba coś będę miał. Szukałem dla siebie i znalazłem 2 sztuki jedna przeszkloa druga nie, jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...