Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny GTi by Xzandafer


Gość Xzandafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy chyba porównuje te autko do samochodu Samiego. Niestety inaczej sie nie da.

 

Autko sprawuje się rewelacyjnie. Bardzo przyjemnie wgniata w siedzenie. Po przekroczeniu gdzieś tak 5000 obr. wkręca się, daje niezłego kopa a tłumik mruczy jak prawdziwa rajdówka.

 

Trudno ocenić które autko jest szybsze. Xandi dobrze stwierdził że u Samiego dodatkowo potęguje wrażenie jego tłumik. Co może dawać wrażenie że autko jest mega szybkie. Myślę że auto Xandiego jest osiągami bardzo podobne do Samiego i chwała tutaj dla mechaników i wysiłek Xandiego za włożone serce do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, u mnie ryk z rury dziala mocno psychologicznie :) a jak to jest naprawde, juz niedlugo sie przekonamy. Wydaje mi sie, ze nie powinno byc jakichs mega roznic. Mozliwe, ze roznice beda na tyle minimalne, ze wszystko bedzie zalezalo od startu i zmiany biegow, moze byc tak ze dzisiaj ja bede z przodu, a jutro juz Xandi... nie ma co dywagowac, wazne ze Xandi nie stracil zapalu w czasie SWAPowych trudnosci, chociaz bylo juz blisko :) No ale wreszcie jest i jezdzi!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pojedynek bardzo ale to bardzo ciekawy może być :D

Jak te dwa auta staną na kresce w Bemowie to neizłą sensacja będize :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te dwa auta staną na kresce w Bemowie to neizłą sensacja będize

Oczywiście w finałowym wyścigu :twisted:

 

Optymnista :wink: ... Jak sie chłopaki załapią na pierwszą dwudziestke to bedzie już coś...

Teraz w profi bedzie ostra walka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

No w zeszłym roku Sami regularnie był 7. Ciekawe jak w tym będzie...

 

W każdym razie nagrałem dziś z kumplem filmik jak auto teraz przyśpiesza (także +80kg zbędnej masy ;) ) - kumpel kręcił filma :) Udało się tylko do 100km/h, bo przed nami były kolejne światła. W każdym razie całkiem si.

 

http://rapidshare.de/files/17433499/0-100sunnyGTI.wmv.html

 

Stówka dobiła tuż przed odcinką na dwójce. Jeszcze trochę popracuję nad startem i powinno być troszke lepiej 8)

 

P.S. Auto wcale nie tak mocno odchudzone. Do wywalenia: koło zapasowe, lewarki i inne metale, boczki, wykładzina z tyłu, wygłuszenia komory silnika, podsufitka i inne plastiki. Dmuchawy nie wywalam jak Sami - nawet na 1/4mili. Za to na kreskę wypieprzę też fotel pasażera. Generalnie do zrzucenia jeszcze ok 40kg (albo i więcej) z samego auta. A względem filmika, to ok 120kg będzie lżejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120kg... jezeli liczysz razem z pasazerem to calkiem mozliwe :P ale z ta dmuchawa to sie jeszcze zastanow, to naprawde troche wazy... :lol:

No tak w 120kg licze tez psazera - chodzi mi o porownanie przyspieszenia odchudzonego z 1 osoba do prawie nie odchudzonego z 2 osobami. Dmuchawy raczej nie wykrece... Z reszta zobaczymy na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolałem wyrzucić podnośniki do szyb :lol:

U mnie jest golas w środku ale klatka pewnie ze 20kg waży, gdyby auto miało jeździć tylko na 1/4 i czasem jakiś streetracing nocny to klatki już by nie było... :P

 

A czy nie myśleliście nad wycięciem dziury na koło zapasowe i wspawanie tam blachy?

To waży jakieś 50kg :shock:

U mnie to nie możliwe bo jeżdze na KJS i przy dzwonie tyłem w drzewo było by ciepło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, będzie 'chudy' i szybki ale masochistą nie jestem żeby sobie coś wycinac :D A co do mojego projektu - ostatnio trochę szperałem po necie i (jak co 5min) zmieniły mi się plany na wygląd mojego Nismo. Chybą zamiast rally będzie JDM... Hehehe, cały ja :P W moim pierwszym poście macie foto z VT i dokładniejszy opis planów - oceńcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Xzandafer

Czas wygrzebać mój projekt ze śmietnika. Ostatnio (2 tyg. temu) miałem złe wieści o uszczelce pod głową. Jutro powinienem odebrać głowę po planowaniu - przyszło mi po rozum do głowy i nie bedę ścierał tyle co Kivi, bo planuję 'coś' ;) na przyszłe wakacje. Będzie nowa w końcu dobra uszczelka.

 

Szukam natomiast na gwałt dobrych śrub do głowy i proszę Was o jak najszybszą pomoc!

 

Porting zrobie sobie sam jak będzie na dworzu ciepło... Szkoda mi kasy i nie chce trzymać w warsztacie auta dłużej o kolejny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam śroby ale pod głowicę powinno się dać nowe...

Żeby nie mieć problemów na przyszłość zastosuj orginalną uszczlke pod głowice NISSAN a sroby mogą być najtańsze AJusy...

Działaj działaj i niezapomnij o zaworach i gniazdach - SR20 wyjątkowo dobrze reaguje na ten zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

To jutro popytam o śruby i przy okazji kable WN orginały NISSANA. Jakby ktoś miał wątpliwości NIE kupować kabli JC Auto - gówno-szajs na maxa. Po niecałym roku wypada mi jedna z fajek za każdym razem jak się auto wyżej zakręci. Szkoda kasy, najlepiej dołożyć do orginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod Turbo takie mocne sroby np ARP, no chyba że będziesz mieć Stopien spręzania z 20:1 :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer
Działaj działaj i niezapomnij o zaworach i gniazdach - SR20 wyjątkowo dobrze reaguje na ten zabieg.

A jak to się ma np. do późniejszego wstawienia suszarki. Wszystko będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod suszarkę będziesz musiał odprężyć silnik... np po przez nizsze tłoki.

Co do modyfikacji gniazd i zaworów to jest uniwersalny zabieg i poprawi osiągi w N/A i Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje sie nowych śrub tylko mierzy ich długość-nie moze przekroczyć rozmiaru 158,2 mm. jeśli sa krótsze jak najbardziej nadaja sie do zastosowania-a jak uczy doświadczenie lepsze uzywane oryginały niz najlepsza podróbka z JC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...