Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PavoolonPrimera Facelift :]


Gość pavoolon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tez gdzies obilo mi sie o uszy montowanie na wiszaco ale z drugiej strony co to za sens skoro po opuszczeniu kola nie ustawia sie tak jak byly wczesniej, katy przeciez tez sie ustawia na opuszczonym a nie w powietrzu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio sugerujesz ,że kąt pochylenia koła ma być na 0 stopni?

Jak mi ustawiali zbierzność to mi mówili że "z tylu na prawym tylnym kole nie ma idealnego ZERA jest negatyw na 2 stopnie a tego się niestety nie reguluje w pańskim przypadku, tylko zbierzność z przodu..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coobcio sugerujesz ,że kąt pochylenia koła ma być na 0 stopni?

Wartości fabryczne pochylenia koła przód: 0 stopni +/- 45 minut. Pochylenie koła tył: -1 stopień +/- 45 minut.

Tak przynajmniej twierdzi mój wydruk z pomiaru geometrii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moim zdaniem zasada jest taka ,żeby po zamontowaniu rozpurki kąty zgadzały się z fabrycznymi- dobry pomysł ma Coobcio ,żeby montując rozpurkę obserwować pochylenia na geometrii ,żeby nie powstawały naprężenia w stanie spoczyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozylem bez podnoszenia i wszystko pasi. wykrecilem po 2sruby tak zeby sie kolumny nie przestawily podregulowalem rozporke i dokrecilem tak ze nie ma zadnych naprezen na postoju, dzieki temu zbieznosc ani katy raczej sie nie zmienily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie jak prima bedzie sie lepiej prowadzic. czasem sie przydaje cos wiecej niz tylko palnik po prostej

wg mnie róznica powinna być odczuwalna - koleś w corku założył odrazu i przód, i tył - nawet siedząc z boku czuć było na zakrętach, że buda się nie "wychyla", że nie jest "miękka". No i auto sztywniejsze na poprzecznych jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest odczuwalna, wrazenia sa takie jakby z przodu byly twardsze sprezyny, fura sie juz tak nie kladzie na zakretach, dopiero teraz czuc jak miekka bude ma seryja prima :/ jazda testowa calkiem przyjemna, kreta dwupasmowka sforsowana przy 140 (po calej szerokosci drogi) przod jak przyklejony, przechylow prawie brak :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos dupska, to niestety potrafi czasem byc bardzo zdradliwe, szczegolnie jak jest pelny zbiornik z gazem ale mam na to dobra metode, sandal w podloge, minimalna, bardzo krotka kontra i da sie wyjsc z prawie kazdej opresji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandal w podloge, minimalna, bardzo krotka kontra i da sie wyjsc z prawie kazdej opresji
- pod warunkiem, że jeszcze Cie nie przegnie ;) . Sam nie miałem swojego samochodu tak robionego jednak jeździłem i calibrą i corkiem z rozpórkami i bez. Różnica z tylną rozpórką jest odczuwalna jeśli np dociążony jest tył - własnie tak jak masz kocił pełny i butle- komfort spada ale sztywność i reakcja na ruch jest szybsza i pełniejsza - auto nie "przelewa się" tylko ładnie wciąga w drugą stronę ... osobiście jeśli ktoś właśnie pogania po mieście warto w to zainwestować i oczywiście sztywny zawias ... możesz na prostej oberwać ale na mieście szanse są olbrzymie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziłem p11 bez rozpórek ale na seryjnym zawiasie - moja GT duuużo lepiej w zakretach trzyma - co jest niezbyt dobre jak jest mokro bo mam takie lipne zimówki - ale ja lubie jak mi dupe rzuci - specjalnie prowokuje takie rzeczy pod warunkiem że nic nie jedzie za mną ani z naprzeciwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Greg nie wiedziałem że wrzuciłes 17", jak masz foto to wsadz w wątek, ja jak skończe prace nad swoją Primką to też sie podziele

 

Pozdro

 

a kto powiedzial ze on mi pozazdroscil ;) ja nic nie wiem. zima jest na 15 blaszanej na kolapaku latam :D

 

koniec OT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...