Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kicka Sunny N14 GTi


Gość Kicek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rajdową bude kupiłem(17.02.2006) od Jacka (N14GTiTurbo), dzieki naszemu Coobciowi za co jeszcze raz dziekuje...

 

silnik: SR20DE obecnie sie remontuje

 

skrzynia: seria

 

zawieszenie: seria

 

układ hamulcowy: podobno seria, ale niech coobcio sie wypowie oraz brak ABSu

 

wnetrze: klatka

 

wygląd zewnętrzny: maska z włókna(4.5 kilo), zaspawane listwy i tylna klapa, zapinki 2B racing oraz omp, alu 15 cali prolinealloy...

 

Plany(do Kwietnia):

-poskładać to wszystko i docierać silniczek

-kubły

-pasy (dzieki coobcio)

 

Dalsze plany:

-suszarka

-gwint

-profi układ wydechowy

 

Fotki:

sunny0230dj.jpg

 

Dawcą organów jest moj 100NXGTi o to serduszko SR20DE:

sssssusssnny100nx0146yk.jpg

 

Musiałem zdemontować cały środek aby dostać sie do nagrzewnicy i tego ustrojstwa od nawiewu powierza:

ssssunny100nx0082ir.jpg

 

Silniczek został umieszczony nad tylną osią w Sunny Travel(Y10), ciekawe jak to jeździ bokami :lol: . Oczywiście zartuje, silnik pojechał na remoncik kapitalny co by sie przy doładowaniu nie wysypał 8) :

sswsunny100nx0177mk.jpg

 

Projekt idzie z dnia na dzień sprawnie i jak narazie mam kłopot z dobraniem lakieru oraz ze znaleźeniem ori zderzaka przedniego od GTi :cry: Spojler na klape ori od GTi już mam...

 

Jutro zapodam reszte fotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Kicek masz to o czym marzyleś RAjdowa buda z klatką, teraz bedziesz mogł w studenckich KJSach dwać ostro i to chyba profi przygotowanym autem.

 

Co do hebli to z tego co pamiętam to masz klocki EBC GREEN i nowe tarcze Brembo no i wywalony ten totalnie nie potrzebny ABS (w tym przypadku)

 

Z chęcią będe zaglądał do tego projektu i patrzył co już ulepiłeś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś szukałem zderzaka albo chociaż dokładki, mega lipa nic nigdzie nie ma do GTi :sad:

Kubełki znalazłem po 350zł za sztuke nowe OMP, Bimarco i chyba jakiś Jacky...

Zostaje jeszcze szyba drzwi prawych, prowadnica szyby i to poszycie materiałowe drzwi...

Jak ktoś coś ma dawajcie znać czy Tu czy na PW !!

 

Co sądzicie o wycieraczce z tyłu? Klapa i tak jest do malowania, spojler ori od GTi nie przysłoni mocowań poprzedniego... Jak na płasko to wycieraczka OUT?

dupciasunnego0mq.jpg

Z tylnych lamp są usnięte pomarańczowe odblaski kierunkowskazów, co dało efekt ala M3? Co sądzicie o takim modzie tylnych lamp? :?: :?: :?: :mrgreen:

 

I jakie macie pomysły na umiejscowienie tablicy w tylnym zderzaku? Jakaś płytka wnęka żeby nie ciąć wzmocnienia zderzaka? Czekam na wasze pomysły :!: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

Ja u siebie wycieraczkę wyciągnąłem... Jeśli nie będziesz jeździł nim w kilkuset-kilometrowe wyprawy to nie będzie Ci potrzebna. Qrcze, szkoda że ta klapa jest gładka - mi się nie podoba. Najlepiej byłoby znaleźć klapę od jakiegoś Sunnego i zrobić na nowo... Najlepiej klapę od 1.4 to się od razu pozbędziesz tych otworów a na lotkę sobie nawiercisz nowe tak jak ja to zrobiłem... No i problem z rejestracją też z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skolei mi się gładka klapa w sunnym badzo podoba, jakieś napisiki na niej dać...

Lampy ywszły bardzo ciekawie.

 

Spoko na dobrej drodze jesteś

Ps. dobra cena jak na kubly OMP - kusi mnie nie ukrywam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo78

Lampy masz wypaśne :):D:D:D

 

Nareszcie mogę ujrzeć to cudo, trzymam qciuki za projekt

 

Dlatego że część w nim jest z mojego

 

To już drugi sunniak z moimi wnętrznościami :)

 

Miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelka... przedewszystkim ta klatka i brak ABSu mi sie podoba :) Klapa na tyl wprawdzie nie w moim stylu, ale reszta ok :) Co do ABSu - jak to tam u Ciebie jest rozwiazane?? ja tez chce u siebie wywalic te 15kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak suszareczke będzie grana :D

 

Ps. sami nie ma co się mazać, potrzebne CI są dwa przewody, w sunnym GTI jest prosty ABS, jak będe u Kiviego to zrobie fotke i CI pokarze.

 

Dwa nowe przewody idą z serva do tych dwujników co są na budzie na wysokosci kolektora ssacego a dalej juz te co masz lecą do kół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak w kazdym innym wozie...

Wywalasz pompe abes, sterownik wiązke i dorabiasz część przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moge napisać co nie co o projekcie 8)

 

Silnik który kupiłem w czerwcu, okazał sie total śmietnikiem. Jakiś druciarz zamiast zrobić szlif wału, założył na 2gi korbowód nadwymiarowe panewki. Wał na tym drugim korbowodzie uciekł aż na 3 szlif(w nissanie możliwy jest tylko jeden szlif wału), zrobił sie taki luz ze zaworki spotykały sie z tłokiem :neutral: . Kupiłem drugi silnik i tu WIELKIE PODZIEKOWANIA DLA COOBCIA za odsprzedanie silniczka który okazał sie total nominałem :shock: :shock: . Wał, korbowody i tłoki zostaną zamontowane w moim bloku. Silniczek dostnie nowe nominalne paneweczki, nowe pierścionki i wszystkie uszczelki i symeringi. Obecnie czekam na panewki i pierścienie...

Mam nadzieje ze pod koniec przyszłego tygodnia silniczek bedzie gotowy :wink:

 

Fotka z wizyty u Coobcia, wracałem do Lublina Sunnym który miał dwa silniki. Na trasie nie było na Mnie kozaka :mrgreen:, razem 225 koni z 3.4 litra wynik marny ale V8 robi swoje:

coobcio0018xv.jpg

 

Z nudów zakupiłem tarcze do zegarów, i ostrzegam ze wszyscy twierdza że to Plug%Play a w rzeczywistości jest inaczej. Do ustawianie w poprawnych pozycjach wskazówek potrzeba drugich takich samych zegarów...

zegary0016ao.jpg

 

Kompletuje powoli niezbędne wskaźniki dodatkowe, pierwszy już mam jest nim ciśnienie oleju...

zegary0052no.jpg

 

Narazie to tyle... Pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...