Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P12 - Zintegrowany telefon


Gość DjHR*
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Jako że jestem tu nowym forumowiczem to kłaniam się wszystkim bywalcom, z nadziejąże będę tu często zaglądał.

 

Niedawno kupiłem nową primerę P12 w polskim salonie. Wersja ACENTA, czyli nie brakuje jej PRAWIE nic...

Jednak to "PRAWIE" robi wielką różnicę - bo mam tu na myśli zintegrowany telefon. Nissan reklamował to cudeńko ogromnie już od pierwszego modelu, jak to primera ma super nowinkę techniczną - telefon. Szkoda że od razu nie dodali że tylko dla wybranych - bo chodzi tu właśnie o niezwykle rzadką wersję TEKNA (rzadką z wiadomych wględów - finansowych)

Oczywiście można sobie takowy moduł dokupić ale jak mi powiedziano cenę w salonie to złapałem się za głowę (1500 zł). Od razu sprzedawca poradził mi że to nie ma sensu, lepiej założyć uniwersalny zestaw bluetooth za 350 zł i mogą mi to zrobić. Szkoda tylko marnować takiej pięknej możliwości jaką daje oryginalny zestaw - czyli telefon ukryty w schowku, menu na wyświetlaczu samochodu, pełna integracja z radiem i przycisk na konsoli i kierownicy....

pomyślałem 1500 zł - dużo, ale zauważyłem że różne serwisy mają rozbieżności cenowe więc zadzwoniłem z tym pytaniem do innych. Tu przeżyłem totalny szok. ceny wahają się od wspomnianego 1500 do 3300 zł!!!!!!!!!! Pomijam jakikolwiek komentarz...

 

Mam pytanie do tych co próbowali może już ruszać ten temat:

CO Z TYM TELEFONEM??? Może ma ktoś pomysł jak podłączyć inny zestaw tak, by współpracował z konsolą Nissana, tzn by odbierać przyciskiem na kierownicy i by telefon komunikował się z centralnym ekranem...

Ktoś gdzieś tu zamieścił pełny Service Manual i tam widziałem schemat elektryczny instalacji telefonu w primce ale moje elektroniczne zdolności raczej nie pozwolą mi samemu zaryzykować jakiejkolwiek ingerencji w ten temat.

Widziałem kiedyś na e-bay'u ktoś miał do sprzedania zestaw wyjęty z primery - zestaw jak zestaw - uchwyt na telefon, kable z zakończeniem fabrycznej kkostki nisana i tyle. czyli żadnej centralki nie było. Myślę że to tylko jest kwestia puiszczenia odpowiednich sygnałów z telefonu do komputera, bo ten ma już w swoim oprogramowaniu opcję telefonu (tak mniemam, bo wiadomo - w serwisie milczą na ten temat).

 

Tak czy owak, jeśli ktoś miałby jakieś przemyślenia na ten temat, jakieś pomysły, może coś słyszał, albo ktoś może już próbował - proszę o info, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Niestety mój portfel jeszcze nie może się ocknąć po szoku jakiego doznał przy zakupie samochodu, więc zakupu tak drogiego zestawu handsfree już nie uniesie....

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeżywam podobny problem, bo chciałem podpiąć navi pod centralny wyświetlacz w almerze a raczekj wymienic monochroma na kolorowy ale by pokazywał funkcje na ekranie. Z telefonem sprawa jest prostsza bo na pewno w scalaku sterującym konsolą jest przwidziany sygnał z telefonu. No chyba, że w Twoim tego nie ma i trzeba całą konsolę wymieniać. (to tak jak z NATS z antynapadem lub bez. Ale wystarczy schemacik i na pewno da sie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od konsoli jest poprowadzony tunelem przewód który jest podłączony do centralki telefonu która jest umieszczona w tunelu środkowym - centralka jest dedykowana do danego typu telefonu - u mnie jest to centralka do siemensa s45. Kiedyś na allegro widziałem uchwyt i centralkę do telefonu nokia 6xxx - poszła chyba za 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janeks13

z tego co pamiętam na centralce jest symbol telefonu

a przede wszystkim po samym mocowaniu samego telefonu (uchwytu)

 

ale jutro wracam do pracy i zobacze co pisze dokładnie na takim zestawie

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do jakiego telefonu jest dany uchwyt to już najmniejszy propblem, kwestia tylko w tym żeby była wiązka wyprowadzona... sam uchwyt zawsze można dopasować i podłączyć.

Oryginalnie do primery P12 występują głównie uchwyty do nokii 63xx czyli te starszego typu, ale można zastosować adapter z uchwytem POP-PORT (czyli nowsze nokie) oraz uchwyty do nowszych nokii - np 6610, 6100, 3230 itd... czyli już te ze złączem POP-PORT a więc wszystkie aktualne Nokie. I ponoć jakieś siemensy. Tyle wiem o oryginałach...

 

Tak więc sam uchwyt to myślę że nie problem - tu zastosować można by było każdy niemalże ucwyt do danego telefonu - problem jest ze samą wiązką - jak ją podłączyć, skąd taką wziąć i jaki sygnał jest do czego.

 

Jak już wspomniałem - schemat instalacji telefonu w P12 jest, ale praktyka to praktyka.

I tu pytania najlepiej do kogoś kto już temat drążył, albo pracuje w serwisie lub z kimś takim ma kontakt.

 

1/ Czy chip odpowiadający za obsługę telefonu jest seryjnie w samochodzie w wersji acenta (np w systemie audiio, czy w komputerze) i w związku z tym jest już gotowa wiązka w tunelu do podłączenia telefonu (oczywiście taki kabel z pewnością jest jakiś typowo "nissanowski" a nie uniwersalny do zestawów tel. ale to już da się podpiąć mając wiedzę co jest do czego wg schematu.

 

2/ Jak serwis nissana montuje inne zestawy głośnomówiące - np takie standardowe bluetooth - może wpina sięwłąsnie w tę wiązkę. Mi owiedziano w serwisie że mogą mi taki zestaw założyć 9nawet sami to polecili jako tańsze rozwiązanie) ale nie będzie komunikacji telefonu z wyświetlaczem i przyciskiem w kierownicy- a to mi nie pasuje.

 

3/ jeśli nie ma takowej wiązki - to oznaczałoby że w "zestawie do telefonu" jest taki chip (w co wątpię, bo widziałem taki zestaw na ebay'u i z uchwytu miał tylko wypuszczony kabel z kostką do nissana!

 

tutaj jest zdjęcie tegoż zestawu do nokii 63xx (bez złącza pop-port ale można zastosować inny uchwyt lub adapter:

 

nokia_nissan.jpg

 

ten już poszedł za jakieś 20 funtów na e-bay'u. "drobna" różnica w stosunku do naszych polskich cen u dealerów :) ale znalezienie takiego czegoś graniczy z cudem

 

no i co dalej? ma ktoś jakieś pomysły?

 

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 22:46 ]

cholerka olśniło mnie!

Tutaj chodzi głownie o tą wiązkę, która jest na zdjęciu w gąbce!!!

Reszta to najzwyklejszy w świecie uchwyt nokii CARK 91 - czyli absolutnie standartowy zestaw!!!!!!!!!

Jeśkli się mylę - niech mnie ktoś poprawi.

Nadal jestem za tym żeby wypowiedział się ktoś, kto zna ten temat w nissanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ale ten świat mały :) tak, licytowałem - zanim dojdę do sedna z pełnym zestawem to przynajmniej na razie kupię taki zwykły uchwyt do nokii żeby HF podłączyć do niego albo zest zagłówkowy i tyle. A póki co dzielnie drążę temat pełnego oryginalnego zestawu jak widać w wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niedawno kupiłem Primerę w wersji Tekna z '02. Poszedłem do serwisu Nissana i powiedzieli mi, że muszę kupić zestaw za ok. 3000. Z tego co piszecie wynika, że jakiś zestaw powinienem już mieć zainstalowany. Jak mam to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ojca w p12 tekna jest tak:orginalnie byl uchwyt do telefonu nokia zalatwilem pasujacy fon 8310 i dziala ale nie do konca fon na miejscu jak ktos dzwoni to sie pojawia na wyswielaczu kompa telefon i se dzwoni w glosnikach po chwili sam odbiera wszystko ok gorzej z wykonywaniem telefonow przycisk telefon na kosoli kompletnie nie reaguje trzeba numer wybrac na fonie i dopiero dzwoni :? moze zly model telefonu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który prowadzi serwis GSM (między innymi montuje zestawy samochodowe) i tak się składa że jego brat jest właścicielem Primery p12 w pierwszej wersji (kupił ją chyba w 2003).

Zamontował sobie zwyczajny zestaw bluetooth za 300 zł (nokia) i .......

... i wszystko mu gra jak trzeba, tzn odbiera telefon z konsoli, numery się wyświetlają na ekranie, radio się scisza... wszystko tak jak ma być jedyne co jest nie tak, to to że pokazuje mu się komunikat o niekompatybilności akcesoriów (phi, też mi coś).

Niestety nie umiał mi powiedzieć czy sam montował system, czy robił to salon, a brata nie było aktualnie. jest szansa na rozgryzienie tematu!

Jeśli to działało by także w wersjach z nowym oprogramowaniem (po liftingu) to już będzie cudownie... kasa nieporównywalnie mniejsza niż za oryginalny zestaw, a wygoda płynąca z posiadania zestawu bluetooth przy jednoczesnej kompatybilności z orpogramowaniem samochodu byłaby nie do przecenienia ;)

Jak tylko coś się dowiem, to czym prędzej dam znać, chyba że ktoś dojdzie do tego pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

i jak tam temacie?

 

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który prowadzi serwis GSM (między innymi montuje zestawy samochodowe) i tak się składa że jego brat jest właścicielem Primery p12 w pierwszej wersji (kupił ją chyba w 2003).

Zamontował sobie zwyczajny zestaw bluetooth za 300 zł (nokia) i .......

... i wszystko mu gra jak trzeba, tzn odbiera telefon z konsoli, numery się wyświetlają na ekranie, radio się scisza... wszystko tak jak ma być jedyne co jest nie tak, to to że pokazuje mu się komunikat o niekompatybilności akcesoriów (phi, też mi coś).

Niestety nie umiał mi powiedzieć czy sam montował system, czy robił to salon, a brata nie było aktualnie. jest szansa na rozgryzienie tematu!

Jeśli to działało by także w wersjach z nowym oprogramowaniem (po liftingu) to już będzie cudownie... kasa nieporównywalnie mniejsza niż za oryginalny zestaw, a wygoda płynąca z posiadania zestawu bluetooth przy jednoczesnej kompatybilności z orpogramowaniem samochodu byłaby nie do przecenienia ;)

Jak tylko coś się dowiem, to czym prędzej dam znać, chyba że ktoś dojdzie do tego pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam odgrzeje troche starego kotleta, ale znalazłem chyba roziązanie tego problemu, który i mnie dotyczy gdyż od paru dni jestem posiadaczem primery z 2003 roku z zestawem głośnomówiącym, wydaje mi sie że rozwiązanie jest umieszczone na tym forum http://www.npoc.co.uk/forum/nissan-primera-p12-phone-kit_topic37495.html tylko że słabo u mnie z angielskim i do końca nie mogę zrozumieć o co tam chodzi, ale najprawdopodobniej wystarczy kupic system buetooth parrot cokolwiek to znaczy i jakis kitcar adapter nissana którego numer jest tam podany, może ktoś bieglejszy w angielskim doczyta jakieś szczegóły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam odgrzeje troche starego kotleta, ale znalazłem chyba roziązanie tego problemu, który i mnie dotyczy gdyż od paru dni jestem posiadaczem primery z 2003 roku z zestawem głośnomówiącym, wydaje mi sie że rozwiązanie jest umieszczone na tym forum http://www.npoc.co.uk/forum/nissan-primera-p12-phone-kit_topic37495.html tylko że słabo u mnie z angielskim i do końca nie mogę zrozumieć o co tam chodzi, ale najprawdopodobniej wystarczy kupic system buetooth parrot cokolwiek to znaczy i jakis kitcar adapter nissana którego numer jest tam podany, może ktoś bieglejszy w angielskim doczyta jakieś szczegóły. Pozdrawiam

 

Witam, wygląda na to że trzeba zamontować zestaw BT Nokii lub Parrota żeby w aucie był dostępny bluetooth, w zależności od posiadanej orginalnej centralki.

Przykładowo tak wygląda zestaw Parrot http://allegro.pl/zestaw-glosnomowiacy-parrot-ck3100-ck-3100-i1253354294.html

Następnie podłączyć ten zestaw do wbudowanej centralki za pomocą dedykowanego adaptera jak np. KS283-99004

81b9982ddba4.jpg

Nie wiem jak to będzie współgrało z konsolą, ale wydaje mi się iż za pośrednictwem BT dostępne będą tylko i wyłącznie funkcje audio, tj. przełączanie na głośniki w samochodzie, ściszanie radia, wykorzystanie mikrofonu itp. ale o wyświetlaczu chyba można zapomnieć, tak samo o wykorzystaniu przycisku słuchawka na konsoli, bo w Parrocie jest osobny pilot to sterowania. Ale może się mylę. Pzdr

Edytowane przez sirleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Tym razem ja odgrzeje kotleta. Mam w swojej primerze P12 takie złącze na telefon jak na tym zdjęciu:

 

tel.jpg

 

I tu zaczyna się problem, bo złącze zasilania wygląda mi na nokię, więc sugerując się poprzednimi wpisami i nie tylko, zacząłem rozglądać się za nokią 6310, ale patrząc na zdjęcia tej nokii nie pasuje mi ten drugi wtyk, który zapewne służy do przekazywania głosu i przesyłu danych pomiędzy centralką, a telefonem. W nokii 6310 są takie złącza:

 

zlacze1.jpg

 

Nie orientujecie się może pod jaki model pasuje to złącze w mojej P12?

 

 

Dodano 05.02.2016

--------------------------

Po dłuższych poszukiwaniach w Internecie znalazłem zdjęcie centralki smarteq, gdzie były symbole: Nok 35/34/3310/30. No i doszedłem, że obsługuje nokie 3310, 3330, 3410, 3510, 3510i . To nawet lepiej, bo te telefony dziś można za 10-20 zł kupić na allegro, a nokii 6310 w takiej cenie się nie znajdzie.

Edytowane przez zioło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiec pomóżcie jak się orientujecie .czytałem pewne fora i mając primerę p12 już 2 lata dopiero odkryłem że ma ona fabryczny zestaw głośnomówiący.więc niewiele myśląc na allegro zamowilem sobie cały zestaw głośnomówiący. dzisiaj dotarł pocztą i ok ale patrze ze on jest do siemensa.a ja na centralce mam takie oto numery:


 


N 52/35/3410/3350/30/10


 


wiec zrozumiałem że to centralka nokii.tylko moje pytanie jest takie:Jakie telefony obsługuje moja centralka.bardzo proszę o odpowiedzi bo szczerze zaczynam wątpić ze kiedykolwiek to podłącze.

Edytowane przez michaltmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuje stary temat ale są osoby co o to się pytają. Obecnie aby mieć dobry zestaw głośnomówiący należy zmienić radio seryjne na radio z z bluetooth z mikrofonem ;) i wszystko działa zarówno dla ISO jak dla androida ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzień dobry,

odświeżę temat, za co przepraszam, ale potrzebuję zakupić i scalić cały sprzęt.

Dużo jest o radiach na Android z zestawem głośnomówiącym i zintegrowanym oprogramowaniem z funkcjami radia fabrycznego. Posiadam Nissana Primera P12 03 2.2 z kamerą cofania i zestawem telefonu, potrzebuję zakupić zestaw za radio fabryczne (widziałem takie bajery na ruskich stronach). Ktoś wie gdzie kupić taki zestaw ? jak go podłączyć, aby wszystko działało i ładnie wyglądało w oryginalnym kokpicie Nissana Primery ? chcę dopieścić ten samochód na miarę akt. czasów i trendów. Jak macie jakieś pomysły, proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...