Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czarne, okopcone świece zapłonowe!


Gość Marcinelli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinelli

dziś wykręcałem świece i wszystkie sa pokryte warstwą czarnej, brudzącej sadzy, a były czyszczone dokładnie tydzień temu! podejrzewam że to gaźnik chyba daje za bogata mieszankę, co myslicie? a jest to 1,6 16V na gaźniku elektr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bogata mieszanka, pierścienie puszczają juz olej lub zbyt niska wartość cieplna świecy. ja bym stawiał na to trzecie(optymistyczna wersja ;) ) po prostu możesz mieć "zimne" świeczki i nie występuje efekt samoczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

oleju nie bierze ani"grama", świece są NGK takie jak powinny a nie dodałem ze silnik strasznie szarpie podczs przyspieszania, tak więc chyba gaźnik do regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szarpie to na 99% świece do wymiany, 1% to filtr paliwa ;) . Miałem ten sam przypadek jak miałem Mazde na gaźniku (żadne czyszczenie nie pomaga). Wymień najpierw filtr paliwa bo tańszy i jak nie pomoże to świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzykacz

to nie świece skoro wszystkie są czarne. Na 100% regulacja gaźnika lub co też bardzo prawdopodobne - trzeba wymienić zatkany filtr powietrza. Jak autko nie zasysa odpowiednio tlenu to nie dopala paliwa i stąd czarny smolisty nagar wynikający z nadmiaru benzynki w mieszance. Nie wzrosło ci może ostatnio zużycie paliwa, tak o ok 1-2 litry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

wiesz w tych warunkach to trudno sprawdzic spalanie, ale mało to on nie pali, myslisz ze filtr powietrza? za czysty to on nie jest jak patrzyłem ale wymieniany był razem ze świecami, czyli wczesną jesienią zeszłego roku, chyba to niedawno?zaraz mam wyjazd do kina, to wcześniej wywale filtr wcale i zobaczę jak się bedzie sprawował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

Bombel, mówisz że to moga byc świeczki? to czemu 3 godz temu jechałem i skakał jak kangur, a teraz nim wracałem i az miło ciągnał do przodu, jak pszczółeczka! zachodzę w głowę!jade w pon do gaźnikowca, niech sprawdzi spaliny i wogóle ten pieprzony gaźnik, bo cała przyjemnosc z jazdy idzie w p...., jak sie nie wie czy tym razem uda się wyprzedzić czy nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sprawdz jeszcze przewody wn i kopulke i palec. na stronie ngk jest opisany wyglad swiec. nie moze byc okopcona elektroda. a czystosc gaznika filtrow to juz zupelnie inna sprawa

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece powinienes miec jesli chodzi o motor GA16ds, NGK to BKR6E takie jak do ga16de

jesli sa czarne to masz za bogata mieszanke, ssanie rowniez moze byc przyczyna

jedz na analizatos spalin i zbadaj sklad mieszanki

jesli ssanie: po odpaleniu obroty sa wysokie pozniej spadaja na mniejsze i jak osiagnie rzadana temp to spadaja to wartosci uregulowanej na srubie wolnych obr

jesli obroty sa ok ssanie sie odlacza to na bank sklad mieszanki, srube masz z lewej strony gaznika patrzac na auto od przodu w jego podstawie, jest zaslepiona jakims "czyms"

mi na analizei wyszla wartosc 7 obecnie jezdze na lpg to tego nie ruszalem ale jak sie zrobi cieplo to ureguluje to

 

ale generalnie tzreba sprawdzic wszystko filtr powietrza(jak kupielm mojego sunnygo to filtr byl jakbym go w sadzy wymietolil) przewody podcisneinia rowniez szczelnosc gaznika itp

przewody WN to raczej wszystkie swiece by nie byly okopcone w rowny sposob

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...