Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROJECT No.2


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MAM NOWY WOZIK :) Czas zabrac się za jego modyfikacje, zaczynamy od początku.

 

Nissan Primera P10, 2.0 16v Sendan, wersja Invitation z grudnia 1995 roku - diagnoza Coobcia wykazała nadzwyczaj dobry stan

 

Wyposażenie Seryjne wersji Invitation:

- el. szyby

- wspom. Kier.

- centralny zamek

- klimatyzacja

- chromowane klamki

- zderzaki z wersji GT

- alufelgi 14

- lusterka w kolorze nadwozia

- halogeny przeciwmgielne

 

Oto jak ma się mój prawie seryjny SR20De:

LukaszaP10S.jpg

 

Auto w tej chwiłi jest całkowicie seryjne EGR oraz katalizatotor na swoim miejscu jeszcze,

jedne co uległo zmianie to przeróbka ECU mająca na celu podniesienie limitera obrotów oraz korekcja zapłonu na hamowni oraz brak puszki w nadkolu (tłumik szmerów), silnik w tej chwili osiąga na II biegu 110km/h :D

 

Najblisze zmiany:

- przejście na sekwencyjną instalacje gazową

- C.A.I

- zmiana wałków rozrządu na Świątki GT

- zmiana układu wydechowego od kolekotra do środkowego tłumika

- SMT6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie... Może by tak fotki nowego dobytu zapodać i wałków :D ?

 

Bez podnoszenia obrotów silnika oraz zmiany układu wydechowego z tej konfiguracji widzę jakieś 150-155KM, po zmianie wydechu ponad 160 powinno spokojnie dać się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ZOBACZYMY NA ROLKACH NAJPIERW JAK DUŻO DŁAWI MIKSER GAZOWY,MOŻE SKOMBINUJĘ SERYJNY DOLOT BEZ ZWĘŻEK,SPRAWDZĘ ZUPEŁNĄ SERIĘ :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam seryjny nie dotknięty dolot i mogę ci go udostępnić na czas pomiarów.

Zobaczymy jak zdrowy masz motor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar zostawić LPG to może zafunduj chociaż wtrysk gazu, cała nowa instalka (bez zbiornika i przewodów) kosztuje 1200zł i nie będziesz miał tak zamulonego motoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziśaj shamowałem Lukaszowi Prime, dołożyłem mu się nawet do pomiaru i porzeczyłem seryjny moj dolot bo cholernie chciałem wiedzieć jak się będzie się sprawowało przesunięcie odcinki w jego nowej primei z NATS-em :D

 

W szoku byłem ile się zyskało kręcąc aparatem zapłonowym, +8KM i +8Nm no w mega szoku jestem, ustawiłem zapłon tak że absolutnie wszytko się z neigo wydusiło, na bezynie Pb95 występuje nieco spalanie stukowe którego na LPG nie ma.

 

Jak widać seryjne wałki końcą w sutach powyzej 5000obr.min.

Przy następnej wyzicie Lukasza primy u mnie pozbędziemy się EGR i zwęrzki z seryjnego dolotu.

 

Coś czuje że to może być najszybsza wolnossana prima u nas w klubie - poza moją oczywiscie ;)

 

A i jeszcze jedno żeby nie było tak pięknie to pokarze jak na codzień jest skonfigurowana Prima Lukasza, oto dodatowa zmiana w jego dolocie - ten złoty pierścionek :D

Lukaszdolociki.jpg

 

Po schamowanmiu wyszło Lukasz Prima wyszła na bardzo bardzo zdrową serję i to ze sporym Giftem od Fabryki i moich rąk :mrgreen: (Seryjny SR20De z katem 125KM/171Nm)

LukaszaP10S.jpg

 

Przebieg momentu obrotowego w mojej primie ktora nie miała kata jakiś taki dziwnie podobny jest:

primera_12_2003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w szoku, te zmiany spowodowały że na II biegu nyska jedzie 115km/h...i jeszcze nie odcina mi paliwa[na paliwie BP ULTIMATE 98]i to z założonym mikserem [pierścionkiem ,jak to Kuba określił]----to był świetny zakup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego hamowany u pana Marka a nie Macka :?: zarobiony ciagle :?: no i pytanie czy te 115 na 2-ce to na hamowni czy ulicy, bo jak ulica to jakos nie wieze.... :|

 

swoja droga to wynik bardzo meski ale nie obylo sie bez tradycyjnego dolka w sr20de :wink:

 

edit.

 

czekam teraz na walki swiatkowe i inne cuda :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ulicy,na ulicy,jak nie wieżysz to podbij jutro do mnie do pracy to zobaczysz czy jedzie te 115km/h...

a tak wogóle to licznik też może przekłamywać,z utęsknieniem czekam na wiosnę i pomiary na G-TECHU

 

[ Dodano: Pią 17 Mar, 2006 ]

a jak byś nie zauważył to wykresy KUBY ,moich jeszcze nie zamieścił[132 km/180 nm-od jakiś 2200obr,min]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to moge podbic to pogadamy :grin: ale z tego co wiem to te dane juz po tym jak sie kuba dobral do aparatu zaplonowego :roll: czy moze sie myle.... ciekawe jaki jest afr po jego zabawie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki luknijcie na samą górę - w opisie Lukasza wozu jest jego aktualny wykres z Hamowni, wykres od Mastersa - to jest wynik hamowania mojej Primery jak była jeszcze prawie seryjna :)

 

Widać jak te silniki na seryjnych walkach po przekroczeniu 5000obr.min niesamowicie tracą... Trzeba odetkać wydech dolot oraz zapewnić więcej mieszanki za sprawą bardziej agresywnych walków.

 

I tak jest spoko seryjnie podaje fabryka 125KM i chyba 171nm to na dzień dobry mamy sporą nadwyszkę - dzięki korekcie zaplonu zapewne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym krokiem będzie usunięcie EGR,ale już myślę o instalacji sekwencyjnego wtrysku LPG[niestety faza ciekła jest poza moimi możliwościami finansowymi]

 

jak już będzie nowa instalka montujemy konkretny CAI,ukierunkowany na podniesienie momentu obrotowego :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz a co powiesz żebym zrobił Ci dolot oraz wywalił całkowicie wszytkie niepotrzebne ekologiczne syfy z silnika (EGR i pochłaniacz oparów paliwa) do tego przerobił przepsutnice gazu oraz przepływomierz powietrza - zobaczymy ile domowymi sposobami idzie dodać mocy (bez zmiany wałków).

Aha no i pozbędziemy się katalizatora :)

 

Shamujemy po tym wszystkim i ruszymy z resztą - Hamownię do połowy sponsoruje Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ulicy,na ulicy,jak nie wieżysz to podbij jutro do mnie do pracy to zobaczysz czy jedzie te 115km/h...

a tak wogóle to licznik też może przekłamywać,z utęsknieniem czekam na wiosnę i pomiary na G-TECHU

 

[ Dodano: Pią 17 Mar, 2006 ]

a jak byś nie zauważył to wykresy KUBY ,moich jeszcze nie zamieścił[132 km/180 nm-od jakiś 2200obr,min]

 

 

Co do przekłamań licznika, jak jeździłem z GPS'em to się okazało że licznik (nysy)zawyżał o równe 10KM/H, pytanie jak jest w innych licznikach i z innymi GPS'em.

Pozdrawiam

 

Hamownia prawdę Ci powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, u mnie na GPS tez sie okazalo ze licznik o cale 10km/h przeklamuje.. powyzej 100.. ale gadalem z kolesiem ktory siedzi w GPSach, i mowi ze przy wyzszych predkosciach GPS jakby nie nadaza z liczeniem predkosci... wiec moze nie jest tak zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z EGRem i innymi pierdołami nie ma problemu,trzeba to wywalić wkrótce,trochę gorzej z dolotem ,nie ma co go robić puki nie mam zamontowanego wtrysku gazu

 

 

wszystko powoli możemy obrabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. W piątek wale na hamownie podłanczasz się do mnie ?

 

[ Dodano: Pią 31 Mar, 2006 ]

Dzisiaj troche pozamiatałem pod maską u Lukasza, oto ile smieci się tam nazbeirało od czasu opuszczenia przez fabrykę:

Porzadek.jpg

 

Tutaj mamy zdjęcie z samej akcji pt. "sprzątanie" :

gruzowisko.jpg

 

Po dzisiejszym sprzątaniu do śmietnika powędrowało:

- kompletny EGR z elektrozaworkiem, rurkami, rureczkami, z zaworami (te okrągłe bączki)

- Filtr węglowy wraz z listwą metalowych rurek i gumowych rureczkami

- tłumik szmerów (część przed puszką filtra poweitrza, dolnej puszki nie bylo już)

- podgrzewanie przepustnicy gazu

 

Ze śmieci jeszcze tylko katalizator się obył no ale zniknie przy następnym sprzątaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No porzadki to rzecz pierwszorzędna.

Ps. teraz już zostały grubsze zabawki typu Świątki GT - ciekawe jak powyzej poziomu seryjnej odcinki będą budowały moc, no i pewno dojdzie rurowy kolektor wydechowy 4-2 z P10 GT :D

Do pobicia 171,6 KM, już w klubie mamy 2 wolnossące SR20 o mocy ponad 170 KM.

Jeden zasiada w mojej budzie a drogi siedzi w 100Nx Ceremonego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem bardzo ciekawy,jakie dadzą efekty przy moim wielopunkcie

 

wyniki jazdy na tych wałkach w poprzedniej primerce były bardzo miłe,mimo iż nie wykazała tego hamownia[odczucia z jazdy zawsze są nieco odmienne]

 

a tak narazie projekt postępuje do przodu,kilka kilpgramów niepotrzebnych gratów zostało wyrzuconych z silnika,moje spostrzeżenia;-łatwiej autko wkręca się na obroty :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale łatwiej się wkręca na luzie czy także na biegach :P :?:

Hehe niewiadomo czy ja do Siebie Świątków nie wrzóce - te Cat Camsy co mam są jak dla mnie zbyt agresywne...

 

Ps. Pogoda jest bardzo sprzyjająca na wszelakiej maści próby sprawnościowe - Czekamy na wyniki z G-techa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...