Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROJECT No.2


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, odjąć wszystkie mody i prawie moje auto jakbym patrzył :))

Może powoli, powoli coś zacznę i ja robić.

Kolektor 4-2 leży w piwnicy i czeka...

Przydałoby się parę liczb więcej na naszych drogach a kasy na inny sprzęt nie ma.

Pozdrawiam i czekam z ciekawością na dalsze mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas wsadzimy wałki z Primy GT i będziesz mieć podobnie jak Mitch... NA chwile obecną ma 150KM i 188Nm, po śniadaniu dorzucam mu SMT6 i kąbinować będe z dolotem zobaczymy jaki to przyniesie efekt i ew u CIebei takie same zmiany wprowadzimy.

137KM to bardzo malutko, pod wałki Świątka trzeba by dać rególowane kółka rozrządu, jakiś policzony pod nie wydech i obrobioną głowkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są już nowe wytryski zamontowane 370 cc,przepływka made by COOBCIO,dolocik poprawiony,w sumie po strojeniu SMT6 na pb98 7.47 -60mph.zaś na LPG 8.6 -60 mph[z tym że przy 5000 obr afr jest już bardzo kiepski-ubogo oj ubogo;większe wtryski gazowe trzeba zamówić]

 

ogólnie cały czas do przodu idziemy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Siebie mam 4ry łopaty, Kosa ma u Siebie i powiem ci że jakoś łagodniej to działa i bierze niż np. u Grega gdzie ma 6ciolopatkowca, dziwne ale tak jest :roll:

 

Niech najlepiej Greg się wypowie prowadził moją podake a na cidzień smiga swoją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie u mnie od jakiegos czasu siedzi 6-cio spiekowe sprzeglo. bardzo przyjemnie klei i nie ma mowy o poslizgu co bylo tragiczne w seryjnym. nie mam problemu w korkach ale przy powolnym ruszaniu troche podskakuje i wyglada jakbym zapomnial L-ki na dach zapodac. co do auta Kuby i jego 4 lopatek to faktycznie nie zwocilem uwagi na skakanie. nie myslalem wtedy o tym i juz dokladnie nie pamietam jak to bylo bo bardziej sie skupialem zeby utrzymac krowe w 3 pasach ruchu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stop :)

po co 4 które bedą szarpały mocniej niz 6 jak 6 starszy??

Kuba ile jezdzisz swoją Primerą km miesięcznie?

ja na 6cio spiekowym przejechałem ok 40kkm i było ok!

na 3 duzo mniej i ruszało sie tragicznie :lol: , na 4rech spiekach blizej kulturze 3m niz 6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ry taniej wyjdą ale i szybciej się złóżyją...

W moim wyapdku i Kosy naprawe bardzo kulturalnie się to zachowuje, z początku byłem w szoku i mi się śmiać chciało że zachowuje się to jak seria, dopiero jak do garage wjerzdzałem bez dodawania gazu to takie lekkie poszarpywanie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czterospiek będzie montowany bo już tak wyszło,natomiast nm zapewne troszeczkę przybędzie już za niedługo ,czas zacząć zwijać asfalt i łoić dupska dresom w wypasionych BETKACH,haha

 

[ Dodano: Sro 01 Lis, 2006 ]

ps jak przyjdzie odpowiednia pora to się zastosuje 6 spieka

 

[ Dodano: Pon 04 Gru, 2006 19:19 ]

kolejne przeróbki zostały zastosowane,dolot zmienił długość o jakieś 10-15cm,został skrócony przez COOBCIA,a filtr powędrował z nadkola pod maskę,ma też dostęp świerzego powietrza,

 

czemu to zrobiłem??teraz nyska świetnie ciągnie z samego dołóu od 2000 obr.zaś górę trzeba przestroić,ale sądzę że wykres momentu mocno się poprawił[wszak w normalnym ruchu potrzebny jest lepszy moment niż moc]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak coś to można uderzyć na hamownie i wreszcie dokonać takiego maks dokładnego strojenia, ostatnio wlazły większe wtryski więc już zniknął nam problem z ubogością :D

 

Może by tak powoli za wydech się zabrać - z myślą o przyszłości to takie 60mm jak nic by się przydało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO więc trzeba by tą hamownie odwiedzić,może nawet w next week,bo autko jaby więcej pali a nie jeździ zdecydowanie tak jak bym tego chciał.jeszcze tłumiczek wymienię końcowy,ale chyba na serię od p10 gt,bo finansowo to najtansze rozwiązanie,a mój już jest strasznie pocharatany w środku

 

Liczę na COOBCIA i jego pomoc w strojeniu,tym bardziej że osobny program w SMT6 będzie strojony na pb98,a osobny na LPG

 

[ Dodano: Pon 15 Sty, 2007 05:29 ]

Koncepcja ponownie uległa zmianie

dziś montaż wałków od p10 gt,oraz długiego CAI,pod^ światki^ wydaje mi się że silnik był mało doprężony ,bo głowicy nie planowałem wogóle,i walczymy dalej z tym koksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dziś montaż wałków od p10 gt,oraz długiego CAI

i w efekcie po zrobieniu nowych map mamy do przodu o 8KM i 6Nm :)

CAI to jednak jest to :D

 

Po dostrojeniu na gazie i benzynie mamy coś takiego (w zasadzie seria + SR20DE cams + CAI + porządki pod maską - kat:

FryzierCAIGTcamsstycze.jpg

 

Czyli 4Nm więcej względem P10 GT i 1 koń mniej, jakby tak z GT capnąć kolektor wydechowy i płaskie tłoki to by było bardzo sympatycznie :D

 

Na chwilę obecną osiągneliśmy 10,5KM więcej względem serii i 4Nm :one:

 

[ Dodano: Wto 23 Sty, 2007 00:14 ]

Ps. dla porównania doklejam wykres shamowanej P10GT - chyba najzdrowszej/najmocniejszej serii jaka odwiedziła rolki Grobowskiego...

PrimaraP10GTStozekiGTiRpump.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

względem seri różnica ok 13 koników [nominalnej serii]ale na samym początku miałem 123 kucyki,więc po długich perturbacjach[m,inn,3 komplecik wałków rozrządu...]osiągneliśmy 20 koni różnicy....na wolnossaku-seryjny wydech,i nie dłubana głowica!!!!!!!

 

uważam że to świetny wynik,po wydeszzzzku doszłoby pewnie jeszcze z 10kucy,ale ja cenię sobie ciszę :027:

 

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 22:26 ]

Zaczynamy chyba nową erę,z N/A robimy TURBO.

 

SPRĘŻARKA garett t3,orurowanie z kwasiaka,intercooler IVECO,wtryski 370 ccm,oprogramowanie na podstawie SMT 6,nowy projekt czas zacząć :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też mi się tak wydaje :)

Twoje nowe sprzęgło spiekowe jak i parę inny gratów zalega u mnie - kiedy po nie wpadniesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera,trudne te decyzje,czy ciągnąć rodzinne N/A czy też uturbiać,gotowym zestawem?

 

puki co zmieniam sprzęgło,wymieniam sondę lambda,albo stroję stałe wartości LAMBDY na SMT6,potem plan na hamownię i strojenie LPG I PB,po maxsie,by

 

być może jeszcze zainwestuję w uszczelki kolektora ssącego izolujące od wysokiej temperatury,a co więcej to zobaczymy

TERAZ CZEKAM NA STREET Z GREG76 ,COOBCIEM,ORAZ MICHEM....---jestem ciekaw wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STREET Z GREG76 ,COOBCIEM,ORAZ MICHEM....---jestem ciekaw wyników

Hehe wszyscy mamy dłubane wolnossące SR20De :) Jakiś spocik trzeba sobie urządzić, zaproszę jeszcze Shoguna :D

 

Ps. Lukas jak chesz iść w stronę N/A to poroponuję CI zająć się wydechem, wydać trochę siana ale pociągnąć 2,5" przelotowo komorowe, cichutkie - usłyszysz po weekendzie u mnie jak coś takiego gra w mojej Czerwonej no i przede wszystkim uzyskasz ekstra +10KM i + 10Nm :) No i taki wydech pod Turbo będzie na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERAZ CZEKAM NA STREET Z GREG76 ,COOBCIEM,ORAZ MICHEM....---

No właśnie, kiedy się umawiamy na mini-spot? :D Zaznaczam, że ja mam czas tylko w: poniedziałek-czwartek od 17:30 w górę. Inne terminy u mnie odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STREET Z GREG76 ,COOBCIEM,ORAZ MICHEM....---jestem ciekaw wyników

Hehe wszyscy mamy dłubane wolnossące SR20De :) Jakiś spocik trzeba sobie urządzić, zaproszę jeszcze Shoguna :D

 

Ps. Lukas jak chesz iść w stronę N/A to poroponuję CI zająć się wydechem, wydać trochę siana ale pociągnąć 2,5" przelotowo komorowe, cichutkie - usłyszysz po weekendzie u mnie jak coś takiego gra w mojej Czerwonej no i przede wszystkim uzyskasz ekstra +10KM i + 10Nm :) No i taki wydech pod Turbo będzie na przyszłość...

 

heh,zobaczymy jaki głośny ten twój nissanek będzie[ja z 2 małych dzieci nie mogę z wydechem zaszaleć]

 

greg76,w razie co to czekam na twoje propozycje na graty.,

 

a co do spotkania to może we środę się zmierzymy późniejszym wieczorkiem?ustalimy to jeszcze,bo narazie to mam do naprawy troszkę w nissanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslimy co z tym spotkaniem ale ja nie umiem ruszac to moze z rolowanego :/

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 16:47 ]

w razie co to czekam na twoje propozycje na graty

 

wpadne do ciebie do pracy moze w pon to pogadamy chwile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslimy co z tym spotkaniem ale ja nie umiem ruszac to moze z rolowanego :/
Też jestem za, raz szkoda mi nowych opon a dwa nie każdy dobrze ogarnia starty :P

 

Ps. nie robiąc tu OT co do spotu dłubanych nissanów zapraszam tu: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=346536#346536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

po 1,5 roku projekt musiałem przerwać,wszystko wróciło do serii-auto na sprzedaż

 

CZAS NA PROJEKT 'SILVER NANO'--p11 KOMBI

 

[ Dodano: Pią 18 Lip, 2008 21:01 ]

Pomimo że projekt dawno już się zakończył to muszę coś napisać-aż mi się łezka w oku zakręciła jak na spalarce spotkałem się z ROKIMi jego p-10

toczka w toczkę jak moja-ten sam kolor i srebrne klameczki,ach to były czasy...od ponad roku cieszy nowego właściciela-a że blisko mnie mieszka[sąsiednia ulica]to często widzę swoje cacuszko-szkoda tylko że to seria prawie a koleś nie potrafi szybko jeździć-miłe wspomnienia, i pomyśleć że na gtechu miałem 7.47 do 60mph...

powiem wam tylko że tęsknię do starego dobrego SR20...a sunny ma kiepski silniczek,więc może by tak...hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...