Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SUNNY GTI by RallyProject


Gość KIVI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis mojego sunny gti , ktory w moich rękach kończy 2 lata:)

 

SILNIK bo to jest najważniejsze :)

-Głowica obrobiona na duże kanały (bardzo), wycięte prowadnice zaworowe z kanałów,

-odelżone i polerowane zawory wraz z dużą korektą kształtu

-Wałki rozrządu CatCams 285/277 wznios 12,00 mm

-Sprezyny zaworowe zmienione z 54kg na 84kg

-kolektor dolotowy seria, usuniete podgrzewnie przepustnicy

-kolektor wydechowy obliczony specjalnie pod wałki rozrządu kazda rura ma 51 mm rura zbiorcza 63mm-->wielkie podziekowanie dla Maćka Grabowskiego za projekt i profesjonalne wykonawstwo z wielka dbałością o szczegóły i wyglad:)

-wyważone dynamicznie tłoki, korbowody wał korbowy:)

-panewki ACL Race

-głowica splanowana około 1,8mm+ wybrania w tłokach na zawory tzw. valve pockets

-pompa paliwa walbro 255 hi-press

-SMT 6

-regulator cisnienia paliwa Weber

-przepływomierz AUDI V8

 

 

SKRZYNIA

-przełożenie główne 5.00, szpera wiskozowa od NX2000->geaty juz są czekaja na zamontowanie

-sprzegło 4-spiekowe

 

HAMULCE na razie seria, ale juz czeka do zamontowania zestaw tarcza 290 mm i zaciski z Lancera Evo VII, nastawny korektor siły hamowania TILTON, hydrauliczny hamulec ręczny, tylne zaciski to przednie ze swifta gti, tylne tarcze 239 mm od golfa 1 gti

 

Zawieszenie Regulowany Bilstein, spręzyny Eibach

 

Wnetrze Juz zabawki kupione:)

-fotele OMP WRC i OMP RS

-pasy: kierowca 6pkt OMP, pasażer(pilot?) schrot 5 pkt

-kierownica OMP Corsica zamszowa i przedłużka do naby też OMP

-flokowana deska rozdzielcza

-klatka bezpieczeństwa z zastrzałami do zawieszenia OMP

-całość polakierowana Alfa romeo silver:)

Powycinane wszystko co nie było poptrzebne-mocowania foteli seryjnych i cała masa róznych blaszek

 

Nadwozie Na razie mocno poobijane w rajdowej eksploatacji seryjne, ale mam juz kupiona budę od anglika 1.4 i będę właśnie remontowal nadwozie żeby było ładne i piekne.

Zewnetrznie bedzie zderzak od GTiR oraz spoiler tylny też od gti-r jest teraz zamontowany.

Waga z klatką auta to 938 kilogramów z 2 lirami w baku:)

 

KOŁA Mam dużo różnych ale najbardziej reprezentacyjne to Speedline Corse model 2110 rozmiar 195/45/16,

 

dscn06821bg.jpg

jeszcze seria...

dscn04764tr.jpg

silnik wizualnie...

dscn11689lk.jpg

w miedzyczasie było troche jezdżone...

 

0773zj.jpg

"Męski KJS"...

0659cl.jpg

ładne foto...

 

 

 

 

 

Oraz wielkie podziekowania dla Coobcia, który zawsze wspierał mój projekt, pomagał w zdobyciu wielu rzeczy, pomagał upłynnic poprzednie stejdże, zawsze służył dobrym słowem i checia pomocy co zasze jest cenne, oraz dzielil sie wiedzą zdobytą podczas swoich prac tuningowych-Dzieki KUBA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich męskich wałków to może odcinkę Ci przesunę co :) ??

 

Zamieszczam Pare fotek z czasu trwania prac nad tym piekielnie szybkim Sunnym - Sami wreszcie będzie miał godnego konkurenta :D

 

wujekkivi1.JPG

wujekkivi.JPG

wujekkivi2.JPG

 

[ Dodano: Sob 01 Kwi, 2006 ]

Tak żeby łatwiej było skojarzyć ten wóz dodaje te fotki:

http://xs68.xs.to/pics/06071/kiviwydech.jpg

http://xs68.xs.to/pics/06071/kiviwydech1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda było je tak orać na wyboistej ziemi nie ma to jak asfalcik :D

Na ćwiartkę zapraszamy !

Hehe będzie chyba cięzko z nadąrzaniem ze zmianą biegu na takim krótkim przełorzeniu głównym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna sprawa i pieknie tez pewnie zaplaciles

Nawet o tym nie myslę... Ale chyba parę groszy to wyszło, ale takie hobby-trzeba na czyms tracić:) ale wiekszość zrobiłem sam z niektórymi rzeczami nie poradziłem i odwołałem sie do fachowców.

ostatni nabytek-regulator siły hamowania tyłu-coby juz tak nie zamiatać tyłem :)

dscn14140zs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota, wykonanie też full profi...

KIVI gratulacje i pełen szacunek...

Mam nadzieje ze bede miał jakieś tam szanse, swoją seria na torze lublin :wink:

 

Jeśli wystartuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Podpytam tak o ten hydrauliczny hamulec reczny. Bedziesz go robil sam czy moze zakladal jakiegos gotowca? Tak mi cos przyszlo do glowy zeby i u siebie pokombinowac gdyz linki to jednak nie jest to. Wczoraj juz caly wieczor obmyslalem co i jak i wszystko kwestia czy moj pomysl zmiesci sie pod nadwoziem czy tez nie.

Napisz cos o tym hamulcu bo to ciekawa sprawa dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrauliczny ręczny to rzecz bardzo prosta w budowie i działaniu. Potrzebna jest do tego dźwignia i pompa sprzęgłowa 5/8 cala.

Jednak zamontowanie tego to już wiekszy problem gdyż praktycznie należy przebudowac całkowicie układ hamulcowy, ale ja musiałem to zroić bo miałem słabiutki linkowy ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Zgadza sie tylko ze pompka sprzeglowa jest chyba jednoobwodowa a hamulec jest osobno L i P.... potrzebne sa wiec dwie pompki prawda? Mam juz pomysl jak to zrobi z wykorzystaniem oryginalnej dzwigni... zaczynam rozkminiac temat w jak najmniejszych dwoch pompkach i mocowaniem tego pod spodem miedzy rura a nadwoziem... zobaczymy co z tego wyjdzie. Podziele sie oczywiscie spostrzezeniami.

Osobiscie wqurzaja mnie te linki... jedna mi zamarzla i od stycznia do marca nie mialem recznego. Sorry za OT w Twoim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Wspaniały profi projekt,multum wysiłku i wyrzeczeń,ale opłaciło się.Będzie jezdził kosa,oby bezawaryjnie :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor bardzo męski, ciekawe ile w efekcie będzie tej mocy.

Czego jeszcze brakuje do pierwszych jazd próbnych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIVI mam pytanie o przepływkę od AUDI,zapewne jest dużo wieksza jak w sr20,ale czy opłaca się taką zastosować do jazdy ulicznej[bynajmniej nie rajdowej]?? :roll: :?:

czy nie miałeś kłopotów z zestrojeniem tego wszystkiego?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz najłatwiej się stroi na przepływce z P11 2.0 albo N15GTI wtyczki pasują PnP - dostrojenie w obu przypadkach jest nieuniknione.

Ps. Kivi Zapodaj więcej fotek, 3 dni temu miałem okazje podziwiać twoją maszynę - jest poprostu kozak.

No i wreszcie masz stożka pod maską :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...