Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SUNNY GTI by RallyProject


Gość KIVI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce

Nie ukrywam że bardzo zalerzy mi na twojej oponi odnośnie tych panewek, bo planuje do siebie zamontowac dokładnie takie same jak już turbo tłoki i pierścienie będziemy zmieniać :)

 

Ps. Jakieś dobre wieści z frontu, nowe Cat Camsy juz przypłynęły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste żę tę czynność przeprowadzimy u Ciebie ale ostatnio niezła kolejka CI się nagromadziła jeśli chodzi o SR20...

Ps. Sorry za oftopa ale zajrzyj tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=190171#190171

 

[ Dodano: Czw 15 Cze, 2006 ]

Elo i jak tam postępy, niedlugo chyba silnik zostanie złorzony na nowych bardizej męskich walkach - już je nawet miałem w łapie, krzywki to prawie kwadratowe mają :shock:

no zobaczymy co idzie z akiej konfiguracji wyciągnąć :)

 

[ Dodano: Sro 28 Cze, 2006 ]

W związku z dzisiejszą wizytą u Grabowskiego napotkałem nieco odświerzony wóz Kiviego on:

5cda24ac.jpg

9268c472.jpg

2a32c21e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
>>nieco odświeżony???<<<<

to nowa prawie karoseria i zrobione wszystko co sie dało za grube szelesty a TY mówisz NIECO?

ta, tak samo jak t3/t4 jest małą turbiną :lol:

też sie zastanawiam nad białym autem.Kiedy można zobaczyć GTi w akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwał tak zwał, poza tym T3/T4 występuje dobrze w ponad 10ciu specyfikacjach...

Od dziś Kivi ma możliwość zakręcenia silnika do 8500 obr.min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, odkąd się Ciebie pytałem co masz za turbinę to nie byłeś w stanie nic o niej powiedzieć poza tym że to T3/T4 a teraz prosze strzelasz cyferkami z magicznymi wartościami 450KM...

KONIEC OFF TOPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pekam na robocie z tym odcieciem 8500.Póki co zostawiłem serię.

 

a jak głowica?gotowa na taki HC?

 

[ Dodano: Pon 03 Lip, 2006 ]

NIE DZIWIE CI SIE, wiem ze nie jestes w grupie " zakręćmy serie do 9.krpm, ciekawe co sie stanie"

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinna znieść okolice 8500 ale juz wszystkie skarbonki wykorzystałem na ten motor więc jesli pomiar na hamowni pokaże ze jest sens kręcic go <7500 to to rozważę. Teraz przed zawodami jakoś niespecjalnie mi zalezy na wybuchu motoru.

GRE--> jednak rewelacyjne są te kółka:) bez nich byłbym w ciemnej d*pie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Adasia było ciekawe na tych wałkach Świątka maks moc miał przy maks obrotach (limiter przesunięty z 7100 na 7500) po wykresie widać było że jakby jeszcze wyżej zakręcić jego RR motor to by jeszcze więcej mocy było...

 

Choć sztuką jest żeby SR20DE osiągał max moc w obrotach do tych 7500.

 

Cholernie jestem ciekaw rezultatu z Hamowni - trzymam kciuki za złamane dwieście KM i to grubo :)

 

Ciekawe czu uda się tego dokonać na seryjnym kolektorze ssącym, mnie bardzo spodobał się ten z przepustnicą 90mm:

DTC%20engine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już są pierwsze wyniki z hamowani, narazie bez strojenia wyszło 183KM i 187Nm.

Kivi teraz ostro zabrał się za zrobienie porządnego dolotu.

Trzymam kciuki za ponad 200KM :razz:

 

[ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 ]

Ps. Czy są jakieś fotki Sunnego z wyscigów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki by PEPE : http://flickr.com/photos/72463915@N00/sets...57594194463200/ dostal przykazanie zeby robic zdjecia Kibiemu wiec robil, pewnie wybral tylko te najlepsze... niestety cieniem na zawodach polozyl sie wypadek. Kierowca w szpitalu, tak samo jak potracony kibic. Mysle ze zdjecie pasow oddaje klimat sytuacji...

 

reszta zdjec tu: http://www.srt.anonse.pl/forum/viewtopic.p...03&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Udało mi się dorwać wykres Kiviowego Sunnego GTi przed strojeniem, dzisiaj założony został ECUmaster i czas wygładzić nieco przebieg momentu i ugrać paręnaście KM i Nm no i rzecz jasna przesunąć z deka odcinkę na początek 8000obr.min :D

KiviprzedStrojeniem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widać że całość buduje się bardzo wysoko,tak jak w wyczynowych wozach,aż strach pomyśleć jaka moc będzie po ECUMASTERZE :diabel2:

czekam z niecierpliwością na wyniki strojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kivi bardzo mi podoba się twój nissanek, ja jestem w trakcie składania micry 1.3 na rajdówke i mam pytanko odnosnie recznego hydraulicznego. Jak byś mógł mi dać rady wskazówki lub układ jak to ma wygladać to będę Ci wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tłoki co miały iść do mojej czerwonej (300ZX Z32 N/a) przejął Kivi - nie potrzebnie mu je pokazywałem :P

Tak one wyglądają w SR20:

DSCN1907.jpg

DSCN1906.jpg

 

Po wyliczeniach wyszło nam że stopień sprężania wyniesie 13,8:1 - więc bardzo męsko :)

 

No a tu fotka jak Kivi pakuje swoje dziecię do łoża:

DSCN1909.jpg

 

Łep jutro będzie do odbioru jak wjadą sprężynki 104Kg (seryjne 54Kg, a wcześniej były CAT CAMS 84Kg ale producent podwał że przy lifcie wałka powyżej 12mm nie zaleca się kręcić silnika wyżej jak 8000obr.min...), oj czuje że będzie się działo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...