Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny GTi juz nie Anonse :)


Gość Sami
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest to jakas mysl :D

 

a wracajac do tematu - w aucie siedza juz swiezutkie tarcze zimmermann i nowe klocki EBC greenstuff. Nie wiem jeszcze jak to hamuje bo narazie delikatnie docieram :) a juz jutro grubsze mody :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przyszedłem do domu, oj chłopaki nie ładnie było się tak spóźniać.

Tak czy siak Samiego maszyna zapeirdziela jak sciekła - wydaje mi się że czasik będzie sporo lepszy...

Wjechały Coobciowe Cat camsy + Coobciowy wzbogaczać mieszanki + regulator ciśnienia paliwa, tak więc wachy nie powinno być za mało, jeszcze w poniedziałek przed Bemowem sprawdzi się AFR na szerokopasmówce i jeszcze pare dronych korekt dokona i myślę że 0,3 - 0,4 sek jest spokojnie do urwania :)

Jeszcze tylko trzeba na ruszeniem popracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelnowartosciowy ale prawie 0,5 sek zabiera :P ale moze dlatego ze nie zmniejszylem cisnienia paliwa. Generalnie walki sa super tylko trzeba poeksperymentowac z cisnieniem paliwa i potrenowac starty... w bialej podlaskiej bedzie o wiele lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg76
pelnowartosciowy ale prawie 0,5 sek zabiera :P ale moze dlatego ze nie zmniejszylem cisnienia paliwa. Generalnie walki sa super tylko trzeba poeksperymentowac z cisnieniem paliwa i potrenowac starty... w bialej podlaskiej bedzie o wiele lepiej :)

 

wyglada ze u Ciebie bardziej przelewa niz mojego. troche slaba akcja wyszla ale mam nadzieje ze mi wybaczysz :wink: czekamy na Biala i wyniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może do tego czasu wjedzie SMT6 bo walki przydało by się wystroić jakoś precyzyjniej... Choć tak czy siak jestem bardzo ciekaw jakie przyniosły one zmiany w przebiegu momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro o 12.30 hamownia wszystko pokaze. Dzisiaj jezdzilem troszeczke na maksymalnym cisnieniu paliwa, i co?? odstawilem delikatnie Caymana spod swiatel, fakt ze na jedynce zaspal bo chyba sie nie spodziewal ale pozniej az do 4ki nie mogl mnie dojsc. Z ziomkiem z 323GTR tez sie cialem i uciekl mi, ale slabiej niz zazwyczaj. W tych miejscach w miescie gdzie wczesniej jechalem 160 teraz idzie 180 wiec walki musialy cos dac!! :D jutro poeksperymentuje troche z ustawieniem cisnienia i z coobcio guzikiem, moze wtedy uda sie osiagnac takie przyrosty jak u Ciebie Greg.

Wszystko okaze sie jutro :)

 

GRE - tez mam nadzieje ze minki beda weselsze... i ze razem bedzie dlubac na parkingu zawodniczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami najbardziej potweirdzajace co do poprawy osiągów było by ponowne zmeirzenie się z 350Z - on jechał z Toba prawie łep w łep :D

 

No czekamy na wyniki z hamowni i na wpływ regulacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec dzisiaj hamownia i 165KM w piku, co z tego skoro caly przebieg zjebany a moment spadl na pysk... da rade to podsterowac jakos SMT6??

 

sami_wa322ek.jpg

 

Jak widac walki dzialaja dopiero od 6tys... mierzone bylo na maksymalnym cisnieniu paliwa, teraz jezdze na zmniejszonym. w planach na najblizsza przyszlosc - pompa walbro, wtryski od 200SX i SMT6, niekoniecznie w takiej kolejnosci, wlasnie sie zastanawiam co najpierw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw SMT6, tam gdzie paliwa starczy to się poprawi, na pewno da się wiele zrobić w przedziale do 6000 obr.min.

Nie podkręcaj ciśnienia paliwa bardziej jak 3,5 bara na wolnych obrotach po dodaniu gazu i tak ono wzrasta o ok 0,5 o ile seryjna pompa paliwa daje radę...

Ps. Power Guzika testowałeś ??

 

U mnie na wałkach było tak:

CATCAMSi24i03i2006mini.jpg

Jak widać przed strojeniem też miałem 165KM :D

Powyżej 170KM dalszą moc i moment obrotowy blokuje seryjny kolektor wydechowy no i reszta wydechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

No no, skrajne wartości spoko ale jak porównasz wykres z seryjnych wałków i catcamsów to wychodzi, że jeśli nawet dostaniesz pare extra niutonów w maxie, to i tak zrabana zostaje cała ładna liniowa charakterystyka przebiegu momentu. Efekt taki, że trudno będzie przełożyć wzrosty mocy i momentu na lepszy czas na ćwiartkę... Moje wnioski takie, że osobiście nie będę się w nic takiego babrał tylko zbierał od razu choćby na najmniejsze turbo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszytko będzie wystrojone jak trzeba to i moment ładnie w gorę pojdzie i moc,

Warze żeby po zmianie biegu nie wybijać się z maks momentu obrotowego.

 

Co do kolejności to najwięcej wachy dodadzą wtrsyki z 200SX S14 potem SMT6 myślę żę taki zestaw da rade o ile seryjna pompa paliwa jest zdrowa - podczas strojenia będzie widać to jak na dloni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11KM przybyło po zmianie waleczków, ciekawi mnie czy jakby odcinka była wyrzej to o ile by ta moc jeszcze wzrosła :) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalerzy dla kogo... W przypadku SAmiego jesgo auto jest ścisle sprecyzowane - ćwairtka.

Chodzi o przebieg momentu w gornym zakresie czyli przedział 5500-7700obr.min.

Tak czy siak po zestrojoeniu powinna być wyższa wartość momentu jak na seryjnych walkach i będzie on dostępny w znacznie szezrszym zakresie.

Tak niestety jest w N/A poprawa góry kosztem dołu i nic się na to nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...