Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny GTi juz nie Anonse :)


Gość Sami
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

narazie pozostane wierny profi. Zobaczymy ile czystej mocy da sie wycisnac z SRki... mysle, ze te walki to dobra baza, i zaczna one dzialac jak trzeba dopiero po podlaniu waszki i zwiekszeniu kompresji... zobaczymy. Mysle, ze silnik bedzie optymalnie przygotowany dopiero na zakonczenie sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 170KM w tej chwili latwo dobić i tych 180Nm :D

żeby było więcej trzeba się już bawić w jakieś przeliczenia i inne pierdoły - odnośnie wydechu... i głowice z głową też trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie te wałki z takimi czasami rozrządu są przystosowane do silnika po grubych modyfikacjach, dopiero kompletna modyfikacja innych rzeczy takich jak głowica, kolektor dolotowy, wydechowy przyniesie żądany rezultat, myślę że 200KM było by w zasięgu, oczywiście bez przesunięcia odcinki nie ma o tym mowy, życze powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach rozsądku proponuje odcinke UP do 8000obr.min.

Jak przy zmieniał 7900 to następny bieg powinien się rozpoczynać od 5600-5700 dobrze mówie :) ??

Hehe jeszcze ciaśniejsza skrzynia biegów by się przydała...

Ps. Sami jaką miałeś prędkość po tych 400metrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prędkość masz podaną na tym paragonie co na bemowie po karzdym przejeżdzie rozdają - zerknij na niego i daj znać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na wyswietlaczu się wyswietlala prędkość po 400metrach i dostawało sie paragonik - ja pamietam swojego V-maxa w specyfiakcji 140KM i bylo to 144km/h @ 15,950 sek.

No nie ma co się speirać i robić oftopa.

Działaj żeby był SMT6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialam dzialam... a dokladniej bede dzialal w niedziele, w pracy :D

 

[ Dodano: Nie 14 Maj, 2006 ]

no to czas na maly update :) Jutro wstawiam autko do mechaniorow, cos mi zaczelo dziwnie skrzypiec z prawej strony z przodu, pozatym przegub zaczyna o sobie przypominac. przy okazji sprawdze skad mi kapie olej... qrde tak to jest, nic nie ruszalem w silniku bylo wszystko ok, troszke podnioslem moc i sie zaczelo... no ale cos za cos :) Wiec jutro przegladzik, przy okazji wpadna przewody hamulcowe w oplocie od GRE :)

 

Tak wiec niedlugo chyba jakies zdjecia i wrazenia z jazdy :)

 

W ustce mialem mozliwosc sprawdzenia hamulcow - wszystko super ale po jednym mocniejszym hamowaniu plyn chyba za bardzo sie rozgrzewal bo strasznie pedal twardnial... zoabczymy jak bedzie na nowym. No i te klocki, jak to smierdzi... :D

 

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 ]

ok, juz sa nowe przewody (thx GRE) w stalowym oplocie, nowy plyn - o wiele latwiej wyczuc graniczny punkt przyczepnosci, auto wreszcie hamuje tak jak powinno.

Oprocz tego nowyprawy przegub, ale dalej cos mi nie odpowiada do konca jesli chodzi o odglosy z przeniesienia napedu :) w poniedzialek auto znowu wedruje do mechanika zeby zbadac problem doglebnie, a pod koniec tego tygodnia SMT6 i strojenie :) i mam nadzieje ze niska 14 w bialej bedzie :)

 

[ Dodano: Pon 29 Maj, 2006 ]

No i bez komentarza, SMT6 jest, wystrojone, czas identyczny!! :(

 

Wielkie dzieki dla KIVIego za kopulke i przewody!!!!! jestem twoim dluznikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oto pare fotek z ziomowania się w Coobcio Garage:

cc6cbeef.jpg

P5260008.jpg

P5260025.jpg

P5260034.jpg

 

 

No i filmik jak to chodzi z dwiema osobami na pokładzie i jakimiś licznymi gratami na tyle:

http://rapidshare.de/files/21711923/Sami_p...ojeniu.wmv.html

 

Dziwię się dlaczego nie było lepszego czasu.

Udaj się na hamownie i zobaczmy w czym rzecz, a i nie zapomnij pokręcić aparatem zapłonowym jak będziesz na rolkach...

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś lepsze wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja na przełamanie 170KM :) ??

Stary kiedy wreszcie shamujesz swoją maszynę i pokręcisz zapłonem - jeszcze jest troche do wyciągnięcia z tej konfiguracji.

Może jakaś klubowa skladka coby zaspokoić głód co poniektorych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nooooo to dzisiaj zaczalem zdejmowac glowice, narazie zeszla pokrywa zaworow i okazalo sie, ze gdzies zadziala mi sie 14tka, jutro zakup klucza i jedziemy dalej!! :) zdjecia wkrotce :)

 

[ Dodano: Sob 01 Lip, 2006 ]

klucz znaleziony, ale i tak z Xzandaferem musielismy dwa razy do castoramy jechac... Dzieki Coobcio za rady przez tel!! :) glowke wczoraj zdjelismy, troszke bylo zabawy ale calkiem to ciekawe, takie duze lego, ciekawe czy tam samo bedzie sie skladac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gratki chłopaki !!

Ps. przy monatrzu bardzo uwarzajcie na prowadnice łancucha tą z przodu.

 

Pss. Przy okazji zdjętej główki jest do wszystkiego dobry dostęp - tak więc pozbąć się podgrzewania przepustnicy gazu, i filtra węglowego z wszystkimi rurkami waku.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo sproboje, mysle, ze jak glowa bedzie u Kiviego to znajde chwile zeby porobic te wszystkie pierdoly, moze tez wizualnie cos sie ladnie zrobi :) np wypoleruje kolektor dolotowy :) zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pare pytań mam :

-motor został odprezony? jeśli tak to w jaki sposób główką? czy tłokami?

-jaki zastosujecie kolektor wydechowy? baran czy taki jak ma kosa albo coobcio?

-co to za turbosprezarka? Jakie ma być docelowe doładowanie?

-jaka średnica wydechu? czy będą jakieś tłumiki?

-u kogo auto bedzie strojone?

-kiedy można sie spodziewać ukońćzenia projektu?

-zastosujecie jakąś szpere? czy narazie zostaje seria?

 

P.S : czekam na jakieś fotostory z budowy auta Samiego, jak byście mogli podajcie koszta całej tej zabawy bo przymierzam sie do takiej samej operacji.... Może być na PW...

 

3mam kciuki ... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...