Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MAXIMA WIELKIEGOWACA


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Engine: VQ35DE (2)

Model Years: 2002-2005 (Maxima, and a slew of others)

CVTC: Intake

 

Intake__Lift: 9.5mm

Exhaust_Lift: 9.5mm

 

Intake__Duration: 238ş

Exhaust_Duration: 240ş

 

Intake_Opens: 6ş ATDC

Intake_Closes: 64ş ABDC

 

Exhaust_Opens: 52ş BBDC

Exhaust_Closes: 8ş ATDC

 

Overlap: 2ş

 

ale np. te bylyby idealne co?? mowa non stop o walkach ssacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoki zaworów i czasy otwarcia jak w seryjnym SR20De hehe spoko nadają się jak nic :)

 

Dodam że w SR20DE (Prima GT, 100NX GTI, Sunny GTI) ssace walki mają po 248 stopni i 10mm liftu i kultura pracy silnika dalej pozostaje na wysokim poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoki zaworów i czasy otwarcia jak w seryjnym SR20De hehe spoko nadają się jak nic :)

 

Dodam że w SR20DE (Prima GT, 100NX GTI, Sunny GTI) ssace walki mają po 248 stopni i 10mm liftu i kultura pracy silnika dalej pozostaje na wysokim poziomie :)

 

i oto mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nas Wielki Wacek zaskoczył wreszcie zmierzył się na hamowni i prosze oto ta chwila:

WIELKI2WAC.jpg

 

Z tego co ja tu widze strojeniem można niezle porpawić przebieg momentu no i wartości maksymalne AFR utrzymuje zbyt wysokie wartości, jak zejdziesz z z przedziałem 14-13,5:1 do optymalnych 12,8:1 to będzie sporo lepiej...

 

A no i widać jak seryjne wałki kończą w ustach powyzej 5000 obr.min lekarstwo na to jak nic jest zastosowanie samych ssacych bardziej agresywnych.

 

Biorąc pod uwagę 13% moc straty na kołach na nasze po przeliczeniu wychodzi że masz ok 215KM i 300Nm jak na wolnossaka 3.0 to bardzo przyjemny wynik :)

 

[ Dodano: Wto 16 Maj, 2006 ]

a dodam jeszcze że przejscie z dotychczasowych wtrsyków 270cc na 315cc powinno sporo poprawić w składzie AFR ew. jeszcze do tego będzie można dołozyć regulator ciśnienia paliwa. Walbro już siedzi więc wyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. jak masz tanie dojście do tej hamowni to zapodaj regulator ciśnienia paliwa i zobaczymy czy poprawi się AFR i ile to doda :D

 

Albo nie ciupciaj się i dawaj ten kolektor ale już - jutro tu widze drogi wykres :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. jak masz tanie dojście do tej hamowni to zapodaj regulator ciśnienia paliwa i zobaczymy czy poprawi się AFR i ile to doda :D

 

Albo nie ciupciaj się i dawaj ten kolektor ale już - jutro tu widze drogi wykres :P

 

nie kupielm jeszcze przelacznika ktory aktywuje krotsze kanaly. tak wiec jutro tego nie zaloze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj na zepnij żeby ciągle pełnym gwizdkiem to chodziło.

Ten przełącznik to tylko elektrozawotek sterujący podciśnieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie aktywuje krotsze kanaly spokojnie jezdze na tych dluzszych.

 

[ Dodano: Pon 22 Maj, 2006 ]

tamtaramtam tam .

 

 

wiem wiem.

projekt narazie stoi. szykuje sie do wyjazdu na upragnione wakacje i nie mam zbytnio czasu na dlubanie pod maska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Z jakiegoś szrotu dorwałeś ?

Ten przełącznik jest 2 pinowy ?

 

tak, przelacznik dwupinowy.

i nie ze szrotu. nowicja panie. taki kolo mi sprzedaje co mial zamiar robic to co ja ale sie rozmyslil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i poweidz jak zamierasz go wysterować skoro twoje ECU jego nie obsługuje - to tak samo jak to ECU z SR20VE (zemienne fazy)...

Ciekawe jak hamerykanie rozwiązują ten problem - jakiś piggy back ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
i poweidz jak zamierasz go wysterować skoro twoje ECU jego nie obsługuje - to tak samo jak to ECU z SR20VE (zemienne fazy)...

Ciekawe jak hamerykanie rozwiązują ten problem - jakiś piggy back ??

 

dlatego specjalnie podpina sie rpm switch ktory to bedzie aktywowal zamiast ecu.

moglbym takze uzyc komputera z maximy 00-01 jednakze musialbym zmieniac okablowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo elo panowie.

wlasnie skonczylem dluzsza konwersacje z kumplem co juz montowal podobny kolektor w paru maximkach.

sprawa jest taka. zamiasy sie pieprzyc z rpm switch polecil mi cos takiego:

 

http://www.apexi-usa.com/product_electroni...1&pageNum=1

 

ten maly piggy back nie tylko bedzie operowal moim nowym kolektorem ale i bede mial rowniez mozliwosc dostrojenia AFR, plus wiekszy wtryski, odcinka na 7200 rpm made by Coobcio. Oj panowie i panie cos czuje ze na hamowni pobije nie jedna stock maxime 3.5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa z tym APEXI - do tego na hamowni masz dostęp do AFRu więc sobie to wystroisz no i zmienna geometria kolektora ssącego zostanie wykorzystana.

Podoba mi się to rozwiązanie i wreszcie wykorzystałbyś rezerwy mocy tkwiące w obecnej konfiguracji wozu (pod dalsze mody też się nada, bowiem zawsze będziesz mógł sobie podstroić paliwko -, oczywiście możesz liczyć na moją pomoc informacyjną.

Z Odcinką myślę, że także się uporamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

za 2 tygodni także powinien dojść przeent odemnie.

Wyslałem go priorytetem bo teraz nie ma opcji listów lotniczych... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Joł Wacu Wałki dotarły ?

Czym chcesz silnik wystroić :) ?

 

nie zakladam walkow.

za duzo roboty a za maly przyrost.

jednakze zastanawiam sie nad portingiem nowego kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz go luzem to grzechem by bylo tego nie zrobić, zakup już teraz uszczlkę miedzy nim a glowicami i jazda - wiertarka frezik, paiper ścierny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...