Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jordi Nissan Sunny N14 - by Polody Performance


Gość Jordi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ps. Almera N16 na wałkach Świątka, SMT6 i na końcowym przelotowym tłumiku jakiegoś gościa Krakowa ma 110KM i 142Nm, mam gdzieś jej wykres, to wkleimy oba i porównamy :D

 

N16 miały silniki 1.5 i 1.8 myślę że o 1.5 90HP chodzi tak czy o N15 1.6 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No witam, wreszcie odebralem auto z AGT, pomalowalem klamki, lusterka, listwy w kolorze nadwozia, zrobilem dyskretny wlot na masce do ktorego poprowadzona jest power-rura i zalozylem lotke od sunnego GTI.

 

Tak to teraz wyglada : (nie zrazcie sie kolami, ale mam juz zalozone zimowki 13", na wiosne wroca moje 15" OZ'a )

 

1kr7.th.jpg

 

2et2.th.jpg

 

3nz8.th.jpg

 

4fw3.th.jpg

 

5ab1.th.jpg

 

6vf7.th.jpg

 

7ki9.th.jpg

 

 

hamowalem tez wczoraj auto, driftboxem - ma on mozliwosc pomiaru mocy - tutaj opis

http://www.driftbox.pl/pomiar.shtm

 

zrobilem 3 proby pokazalo : 93 / 94kW - to jakies 125-127KM, pomiatr driftboxem nie jest bardzo precyzyjny, blad moze byc wielkosci +/- 2%, jak tylko znadje czas wybiore sie na prawdziwa hamownie i zapodam wykres mocy i momentu.

 

Wczoraj tez mialem mozliwosc poscignania sie z Golfem 1.9 TDI 130KM - powiem tak nie mial zadnych szans przyspieszalismy do 180km/h - nie bylo opcji zeby mnie dogonil pod koniec bylem jakies 200-300 metrow dalej, wiec te okolo 125KM jest u mnie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlocik dyskretny, ja bym jeszcze coś z włókna ulepił zamiast tej alu rurki....

No ale osiągi mówią same za siebie :D

Smieszne było to że w orginalne posiadałeś oba takie same walki jak GA14DE - co ewidentnie świadczy o tym że miałeś Reduced Engine Power.

 

Kurcze cholernie jestem ciekaw i czekam na potwierdzenie z hamowni - Co dały takie totalnie podstowowe mody w twoim GA16, jak będzie 120KM to moim zdaniem wynik rewelka, trzym kciuki za tyle mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bylem wreszcie na hamowni oto wynik :

Moc : 86,1Kw - 117.096KM @ 5806rpm

Moment 148,1Nm @ 4583rpm

 

No i jestem mega zadowolony - mam chyba najszybsze sunny 1.6 w Nissan Klubie :), moze i w Polsce :)

 

Popatrzcie na przebieg momentu obrotowego , ponad 90% momentu mam juz przy 2000obr - jak diesel :diabel2: ( zrobil to kolektor rurowy) , i jest tak faktycznie auto zbiera sie maskarycznie juz od dolu, muska sie sie gazem a on za***prza, jedyne co mnie martwi to ze przy 5000obr moment spada drastycznie w dol, generalnie wiem czego to jest wina - zostawilem katalizator srodkowy i widac poprostu ze na wysokich obrotach blokuje on wyproznienie gazow, sciagne go w tym tygodniu i moment bedzie plaski do konca :D

 

 

sunnyjordimw3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wyniku 117HP faktycznie chyba o największej mocy w naszym klubie 1.6

Ale tylko na razie :diabel2: mam nadzieje że w styczniu będę lepszy :P z moim 1.6

 

[ Dodano: Pon 18 Gru, 2006 16:09 ]

Popatrzcie na przebieg momentu obrotowego , ponad 90% momentu mam juz przy 2000obr - jak diesel :diabel2: ( zrobil to kolektor rurowy)

 

Raczej wątpię aby sam kolektor tego dokonał :|

Raczej cały wydech 2 cale + luźny kolektor + wałki z DS = końcowy efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie fajnie i to jakie niutornki przy tym :)

Niektóre P10 GT mają ich zaledwie o parę więcej... bez modyfikacji głowki takie przerysty, wydaje mi się że jak pozbędziesz się kata i się wystroi maszynę świnką to 120KM jest do przekroczenia - jak coś to zapraszam na montaż i strojenie.

 

Tak w przyszłości przyszłości to fajna opcja by było zapodać kolektor ssący z Sentry do tego przepustnica gazu fi 60mm z SR20De/DE i do tego konwersja z przepływki na MAP sensor.

 

Nie wiem czy wcześniej wspominałem że miałeś silnik o zredukowanej mocy (90KM), wałki co mi przysłałeś jako swoje to obydwa były dokładnie takie same jak w GA14DE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heja, moje autko juz w niedlugim czasie dostanie mega zastrzyk mocy, auto laduje u Coobcia w lutym i wrzucana jest turbina. Auto bedzie lajtowo potraktowane zeby dawalo tylko frajde z jazdy, nie interesuja mnie jakies mega osiagi. Do normalnej jazdy bedzie ladowanie 0.4 bara i jakies licze 140-150KM ale bedzie tez pstryczek-elektryczek na leczenie innych naiwnych na starego sunny :D dajace 0.8 bara :diabel2:

 

w miare postepow bede zdawal relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem mega zadowolony - mam chyba najszybsze sunny 1.6 w Nissan Klubie :) , moze i w Polsce :)

to myślę ze pora się spotkać i to rozstrzygnąć.. :kosci: bywaasz czasem w wawie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to myślę ze pora się spotkać i to rozstrzygnąć.. :kosci:

 

Tak tak koniecznie trzeba to rozstrzygnąć :) gaz kontra benzyna :!:

Może zakłady :D ja stawiam na gaz :one:

 

Wprawdzie goago nie pochwalił się jeszcze nowym wykresem ale z dobrze poinformowanych źródeł wiem że łyka dwulitrowe podrasowane primery :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko :) podba mi sie krzywa momentu w sumie od 1500 do 5 tys jest na tym samym poziome :) moze wiesz ile twoje auto wazy?

Przypatrz się uwarzniej, u Jordiego w tym przedziale jest średnio 10Nm więcej jak u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko :) podba mi sie krzywa momentu w sumie od 1500 do 5 tys jest na tym samym poziome :) moze wiesz ile twoje auto wazy?

Przypatrz się uwarzniej, u Jordiego w tym przedziale jest średnio 10Nm więcej jak u Ciebie...

 

no wiem wiem :) dobrze ze mieszka tak daleko od Warszawa:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...