Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GTi?


goago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaszcze jakbyś wcześniej zastosował wałek ssący z GA16DS albo z amerykańsko-japońskiego GA16DS (236*8,9mm) to już wogóle by była bajka :D

 

Ale jak dostać taki :?:

Ja przed chwilą przejrzałem 70 stron sBay- sentra i nic :?

Ani kolektora ani wałków a może macie linka gdzie szukać :?:

Może w częściach używanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolektor mam już pare koncepcji jak go wykonać - nie obejdzie się bez gróbych prac z szlifierką, wiertarką i młotkiem kowalskim :D

 

Z wałkiem hmmm, niestety w PL warunkach ten z usa/japan wersji jest nie osiągalny pozostaje tylko z GA16DS albo zrobienie na zamowienei u Świątka ew. u Heinricha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary to ma być w miarę tanie... a nie kosztować tyle co pół zdrowej i zadbanej N14 :D

 

[ Dodano: Wto 01 Sie, 2006 ]

Razem z mądrzejszymi odemnie chłopakami opracowujemy (narazie na papierze) optymalny kształt kolektora ssącego.

 

Dla silnika 4 cylindrowego optymalne proporcje "sekcji" kolektora ssącego to 25% 50% 75% i 100% - cylinder najdalszy od przepustnicy powinien mieć jak najmneijszą sekcje.

 

W przypadku ewolucji silników BMW serji M wyglądało to tak:

flow-patterns.jpg

 

Żeby uzyskać wymioeniony powyżej stosunek pojemności - puszka kolektora ssącego będzie wyglądała mniej więcej tak:

 

Wariant A:

KOLEKTORSSACY.jpg

 

Wariant B:

KOLEKTORSSACYII.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goago chodził Ci ten kolektor dolotowy od 1,8 po głowie i gdzie doszedł? Pod maske czy w zapomnienie? Jakie kolektory podejdą do 16DS?

 

niestety chwilowo odszedł w zapomnienie :? koleś od którego miałem go kupić kręci strasznie jest jakiś nie zdecydowany chciałem od niego kupić również blok od qg18de to byłoby coś :idea: GA18DE 8) i do tego będę dążył. do 16DS nie podejdzie Ci żaden kolektor bo jak zamontujesz gaźnik?

 

Coobcio, spawac taki kolektor to juz dla mnie hardkor na razie skupię się na szukaniu tego od qg bo na ten amerykański :D nie ma co liczyć :evil:

 

ostatnio miałem okazję mierzyć wysokość krzywek u mnie i wychodzi że obydwa wałki mają koło 39mm i coś. według katalogu dolotowy 222° wydech 236°.(chyba ze ten wałek 236° występuje w wersjach "nie niemieckich" a moj silniczek jest chyba z niemiec...) więc jakby tak dorwać wałek wydechowy 236° i dać jako dolot :?:

Coobcio dalej jesteś u Grabowskiego? wpadłbym pogadać a może w czymś pomogę?? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem okazję mierzyć wysokość krzywek u mnie i wychodzi że obydwa wałki mają koło 39mm i coś. według katalogu dolotowy 222° wydech 236°.(chyba ze ten wałek 236° występuje w wersjach "nie niemieckich" a moj silniczek jest chyba z niemiec...) więc jakby tak dorwać wałek wydechowy 236° i dać jako dolot

Coobcio dalej jesteś u Grabowskiego? wpadłbym pogadać a może w czymś pomogę??

Masz Wersję o ograniczonej mocy - 1,6 90KM więc masz obydwa wałki takie same jak w silniku 1,4 na wielopunkcie (2x 39,6mm@214*)

 

W silnikach 1,6 o mocy 100KM był już zmieniony wałek wydechowy na taki: 40mm@222*

W wersji na USA & Japan był jeszcze zmieniony wałek ssący na niedostępny w Europie tzn: 40,9mm@232*.

 

Na Twoim miejscu wrzucił bym obydwa wałki z GA16DS czyli 2x 40mm@222* i ustawił je w pozycji seryjnej.

 

U Grabowskiego czasami siedzę, jeszcze w tym tygodniu mnie tam nie było - teraz pada i moja prima stoi, moknie i nic się z nią nie dzieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kontakt z głowicą i o sens wymiany takiego kolektora.

 

to oki pasuje kazdy z serii GA i QG :grin: A co on Ci da to trzeba sprawdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jestem bardzo ciekawe jakie były wałki rozrządu w QG18DE - może by podpasowały do GA... :roll: :?:

Chociaż wydaje mi się że nie są jakieś zaspecjalne skoro z pojemności 1,8 uzyskano zaledwie 115KM - wcale bym się nie zdziwił jakby miały takie same parametry jak w 1,4 (GA14DE) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila rozmawialem z Coobciem i wychodzi ze na 100% mam wersje niemiecka :shock: teraz tylko prosty myk(walki z DSa) i kilka konikow do przodu :twisted: :twisted:

tak wygladaja walki z QG

pasowac pewnie by pasowaly tylko nie wiadomo jak sa mocowane zembatki bo sa inne. zna ktos moze ich parametry?

walkiqg18demu0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest spora szansa ze będą pasowały jedynie zebatki i krutsze śróby trzeba przełorzyć z tych od GA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
goago. prosba.... wez mi powiedz skad i od czego amsz ta rure miedzy kolankiema blosem bo w mojej 30tys wiosce ni hu... nie moge nic takiego kupic. a potrzebuje fi70 :?

 

Ja podpasowałem z malucha 4zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goago czas na uzupełnienie opisu modyfikaci o:

- drobny szlif Blosa

- power dolot :D

 

Ps. jak poszukiwania odpowiedniejszego wałka ssącego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurczaki z Amerykańskiego GA16DE pięknie stary.

A ja dzisaj poznałem kolejne różnice między GA16DE 90 i 100konnym.

90konny występujący w almerach ma kolektor ssący dokładnie taki sam jak GA14DE hehe.

 

No pieknie ale konkurencje sobie narobiłem :)

 

Ps. jaki to ma otwór na przepustnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. jaki to ma otwór na przepustnicę ?

50mm

przepraszam ze tak pozno odpowiadam ale jestem strasznie zalatany :evil: kolektor juz siedzi i efekt jest taki ze auto nie ma "gory" za to dol jest odczuwalnie mocniejszy. moze to sprawa przepustnicy bo zamontowalem oryginalna 50mm. wczesniej wkrecal sie jak wsciekly a teraz jakos to wolno idzie... trzeba bedzie zapodac 60mm. fotki niebawem.

 

[ Dodano: Nie 10 Wrz, 2006 ]

dozamieszczenialr7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest kolektor od sentry 1,6, która miała też VTC?

dokladnie tak. masz na mysli zmienne fazy rozrzadu? w tym przypadku to tylko walek ssacy mial zmienne fazy.

Zwiększyłeś pojemność dolotu

no..jakby nie patrzec pojemnosc dolotu zwiekszyla sie i to calkiem sporo+mniejsza przepustnica i taki efekt. cholera nie specialnie jestem zadowolony, przynajmniej ladnie sie prezenuje :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...