Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GTi?


goago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw to bym sprawdził AFR... Potem jakieś korekty i hamownia, nie sądze żębym moment obrotwy z dotychczasowych 140nm się znacząco poprawił...

Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , chodzilo mi o zmienne fazy.Jeśli masz już kolektor może warto pokusić się o głowicę i ecu? Bardzo możliwe ,że wtedy podejdą też wałki od qd18 :)

 

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2006 ]

oczywiście trzeba by zrobić nacięcie na aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że najtaniej wyjdzie mnie samemu zrobić kolektor wydechowy

Mam takie pytanie

Flansze sam robiłeś czy kupowałeś :?:

Te rury od eskorta 2000 to są jakiej sirednicy fi :?:

Pospawać dam rade samemu bo mam dostęp do tiga i sam potrafię spawać :P

A i jaką różnice odczułeś po montażu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flansze sam robiłeś czy kupowałeś :?:

A i jaką różnice odczułeś po montażu :?:

 

po części robiłem ja sam czyli wyciąłem nawierciłem pod szpilki. otwory pod rury dałem do frezowania. a i tak mi spierdolili :evil:

co do odczuć po montażu to nie było jakiś zaskakujących różnic...

 

wracając do tematu wymieniłem już przepustnice na jedna słuszną 60mm :twisted: i jest :509: jeszcze kilka poprawek i wjazd na hamownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor ten tak wygląda jakby miał dodawać z 10KM - równoodległociowy, mający sporą pojemność no zobaczymy Nm napewno troche dojdzie.

 

Ps. za***iście CI się wkręca silnik - jeszcze się nie spotkałem z taką szlifierką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie po dzisiejszych jazdach na fire road ,dosłownie jestem w ciężkim :shock: :shock: :shock:

 

pięknie to jeździ,dosłownie jak 2.0 143km,,,czekam na prawdziwy rewanż,bo cholera wie komu lepiej nyska chodzi...

 

za to widać że modyfikacje idą w słuszną strone[ja też muszę nadpędzić troszeczkę ze swoimi,i fele koniecznie 16-205 opony,bo lipa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy podmieniłeś sam silnik czy skrzynie biegów też :?:

Bo 1.4 a 1.6 miały chyba inne przełożenia

1.4 miał krótszą skrzynie czyli na niej powinien ci się lepiej wkręcać na obroty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj stanąłem na kresce z Kubą :D szliśmy równo do trojki na czwórce minimalnie mi odchodził. auto przeciwnika to skoda oktawia 1,9 TDI z wirusem 133KM&334NM :shock:

z chęcią powtórzę ten pojedynek bo dzisiaj przy okazji porządków pod maską wykryłem nieszczelność w kolektorze ssącym przez co blos nie otwierał maksymalnie przepustnicy. teraz bardzo łatwo wkręca sie na każdym biegu do czerwonej kreski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skodzina byłą na kołach 16" i cały bagarznik gratów + na tylnej kanapie kosiarka :D

Tak czy siak bardzo ładnie Ci to podaje, nie wiem czy teraz chciałbym się z tobąbrać - chyba że zmienie w niej koła na 15 :D

 

No już troche chłodniej się zrobiło - Czekam na wynik z hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj z Goago zamieniliśmy się na wozy - kurde jak ten jego sunny zapierdziela, na pirewszym biegu to aż się trzęsie z zrywa przyczepność...

Ciekawe jak by wyglądał Pojedynek Goagowozu z seryjnym Sunnym GTi...

 

Tak na odczucia mojej dupohamowni - na ćwiartkę jakieś 16 powinieneś mieć spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamownia będzie na dniach. muszę ogarnąć parę drobiazgów żeby się znowu nie rozczarować :)

ostatnio z Coobciem odkryliśmy ze za moje problemy z zapłonem odpowiada prawdopodobnie komputer sterujący od 1,4 a ściślej mapy zapłonów. Pisałem o nich na pierwszej stronie. także teraz poszukuje kompa od GA16DS. ma ktoś na zbyciu???

 

Tomaszek... na twoim miejscu nie spieszyłbym się z przekładką samej głowicy i kolektora od sentry. bedzie Ci ciągle mało...zobaczysz :smile: szukaj bloku od QG18DE i złóż to w jeden silnik. wyjdzie fajna hybryda i dopiero wtedy będzie Ci to zapierdzielać :twisted: niestety twoja prima trochę waży... :neutral:

szkoda ze wtedy na hamowni nie zamieniliśmy słowa, niestety się spóźniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goago W zasadzie to już prawie mam to ECU dla Ciebie :)

Jeszcze mnie ciekawi mod ze zrobieniem wałka ssacego odpowiednio agresywniejszego bo nawet te z GA16DS są bardzo lajtowe no 222* co to jest w SR20De 240* w seri, dlatego moment max jest o wiele wyzej...

 

Ps. Z tym dołem od QG18De to może być ciekawsze i prostrze rozwiązanie niż same tloki i głądzie przelorzyć tylko czy do skrzyni biegów będzie to pasowało bez problemów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak 1355kg sprawdzone na dwóch wagach :?

No liczyłem na to że cię spotkam pogadamy i przejadę się twoją rakietą :) szkoda!

Nie tak łatwo o taki QG18DE ale może jak ta sentra coś wpadnie mi w ręce :wink:

Ty masz skrzynie myślę od 1.4 na niej jest mocniejszy sprawdzałem w katalogu

Może ja tesz coś pomyśle w tym kierunku.

A musi to być komp. od DSa? może od mojej sentry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być komp od silnika Gaznikowego - on tylko zarządza zaplonem w naszych przypadkach :)

 

Ps. Goago kiedy kurde hamujesz, moment u CIebie za***iscie czuć... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...