Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Manual na miejsce automata


Gość erikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pare miejsc do obdzwonienia za automatem, jak różnica w cenie będzie niewielka to ide na manuala

 

moze wyjsc wiecej. musisz sprzeglo robic i wszystko z tym zwiazane. Nawet jesli koszt bedzie ciut wiekszy jak automat ja bym poszedla na to. Zwlaszacza ze ci padl automat i masz okazje cos z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i stalo sie. Moj tez poszeld. W prawdzie auto jezdzi lecz przy speedzie ponad 100mph rzygaolejem na prawo i lewo.c poszlo mi lozysko i bez regeneracji sie nie obejdzie. Pomalu szukam gratow na 5 speed swap :wink: Ale bedzie jazda :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAzda Hardkorowa, wreszcie wykorzystasz ten potencjal co masz pod maską, ale ciezko będzie tym ruszyć żeby nie zostawić bierznika na asfalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAzda Hardkorowa, wreszcie wykorzystasz ten potencjal co masz pod maską, ale ciezko będzie tym ruszyć żeby nie zostawić bierznika na asfalnie :D

 

oj bedzie bedzie zwlaszcze ze mam zamiar zalozyc kolektor ssacy od maximy 2000. extra do 20 koni za marne grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie. Moj tez poszeld. W prawdzie auto jezdzi lecz przy speedzie ponad 100mph rzygaolejem na prawo i lewo.c poszlo mi lozysko i bez regeneracji sie nie obejdzie. Pomalu szukam gratow na 5 speed swap :wink: Ale bedzie jazda :twisted:

Coś te automaty sie walą, ale to jest dobra okazja na przeróbki :wink:

WielkiWacu info na bieżąco, jak sie u mnie coś zacznie dziać to zapodam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok. jesli chcecie sledzic to jzu mowie.

jak dotad zamowilem narazie drobiazgi do sprzegla master i slave cylinder a takze przewody od sprzegla ze stali nierdzewnej.

na razie tyle. w lipcu bedzie wiecej zakupow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nastepnej kolesnosci bedzie cale sprzeglo, i pedaly hamulca i sprzegla.

No i bede mial dylemat, czy brac skrzynie od maxi 4generacja czy piata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolcie ze zamieszcze liste niezbednych gratow aby zmienic swoja maximke z automata na manuala.

wielkie sorki ze po angielsku ale dzis mam strasznego lenia w d*pie

 

Parts Needed:

- 5 Speed Transmission (try and get the I30 LSD or Canadian Maxima LSD if possible doubt it)

- Both Manual drive shafts (if you have ABS you need specific ones, if you don't have ABS you can use ABS ones)

- 1 clutch kit (clutch disc, pressure plate, throw out bearing)

- 2 shifting rods (support rod + control rod) (acquire used w/ all the hardware)

- 1 shifter (Acquire used to get nuts and bolts (buy with the shifter rods)

- 1 shift consul bracket (Replaces your auto one) (interior) (dealer name plate bolt and transaxle hole cover)

- 1 brake pedal

- 1 clutch pedal

- 1 master cylinder

- Hydraulic lines for clutch

- 1 slave cylinder for clutch

- 1 extra set of transmission harnesses (might come w/ 5spd transmission)

- Assorted cotter pin set

- 1 Manual Fly wheel

- 1 Manual motor mount

 

graty ponizej to jedna wycieczka do sklepu, rachunek nie powinien byc wiekszy jak 30$

 

- Transmission Fluid (GL-4 or redline is preferable)

- 1 18ga wire and wiretaps

- 1 shifter console piece (interior)

- Return spring (connect to the 2 shifting rods (Buy this new, the stiffer the tighter your shifter feels)

- Locking pin and clip for the clutch pedal to the master cylinder (you could bend a nail but I would go to the dealer and pay $4)

- 2 nuts that fit the threads on the clutch pedal

- 1 bolt that bolts in the top of the clutch pedal (the dealer can find it's size for you)

- 1 bolt that connects the control rod to the transmission (the dealer can find it's size for you)

- 1 Haynes Manual just in case you need extra help

 

NA CZERWONO CZESCI KUPIONE BADZ ZAMOWIONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Brawo Wacu, to powarzna impreza oby szło szybko i gładko, aż glowa boli ile gratów trzeba przelorzyć ja pitole monaż turbiny to przy tym pikuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

--------------------------------------------------------------------------------

 

No wiec mam już Maxime w manualu.

Wrazenia jak narazie bardzo pozytywne, motor kręci sie bez odciecia, ciągle brak trakcji, az chce sie jechac, jestem zaskoczony elastycznością silnika, jadac na 4 biegu przy 2000 obr. wciskam gaz no i maszyna rwie do przodu, nawet na piątce przyspiesza bardzo dobrze.

Musze jeszcze troszke zestroić to wszystko i bedzie bardzo git.

(miałem nawet pierwszego killa z 530 ale może on nie do końca chciał sie ścigać )

Narazie tyle, wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem.

 

Pozdro...

______

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to roboty jest na 18 godzin dla dwuch osob

No niewiem, troche mało tego czasu, moge powiedzieć tylko z własnego doświadczenia ze u mnie to trwało całe 3 dni po 10 godzin, z tego co wiem pracowali we dwóch :roll: no ale może fachowcy słabsi niż w stanach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
z tego co sie orientuje to roboty jest na 18 godzin dla dwuch osob

No niewiem, troche mało tego czasu, moge powiedzieć tylko z własnego doświadczenia ze u mnie to trwało całe 3 dni po 10 godzin, z tego co wiem pracowali we dwóch :roll: no ale może fachowcy słabsi niż w stanach :wink:

 

 

i teraz cos wam powiem. kolo jzu nabral takie wprawy, ze robi to w 4 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe Gratki doszły ?

NO juz jeden kolega od nas przeszedl pomyslnie taka operacje, Teraz czas na Ciebie Wielki !!

 

Kolo zamachowe jak dasz lekkie to juz bedziesz robić za kazdym razem efektowne BURNAUTY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efektowne to ja robilem na stockowym aucie, tylko ze jeszcze do klubu nie nalezalem, pierwszego dokonalem chyba na drugi dzien jak wszedlem w posiadanie maximy. juz wtedy wiedzialme ze w silniku VQ drzemie potega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja tez chce manualna skrzynie :(

 

Jaca - Kto ci robil i gdzie ten zaklad jest? ? ? Masz jakis numer telefonu lub e-mail??? Mieszkam juz teraz w kraju i maximka bedzie ze mna za jakies 5 tygodni. Tutaj jak by walnieta dobrze znalazl to by mnie taniej wyszlo jak w stanach...

Moja skrzynia auto ma przejechane tylko okolo 20,000 km bo zakladalem nowa takze moze jeszcze by za nia bylo pare groszy.

 

 

Pzd.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...