Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Manual na miejsce automata


Gość erikson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lewarek zamowiony,

tewraz kombinuje kolo zamachowe, znalazlem jedno alu ale poszlo szybko, a 500$ nie dam za sklepowe, znalazlem stock za 60$ z przesylka, pedal sprzegla tez jzu znalazlem, musze tylko dogadac szczegoly.

w koncu cos ruszylo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca - Kto ci robil i gdzie ten zaklad jest? ? ?

Pzd.

Slawek

No więc u mnie to polegało na tym że facet kupuje w Angli waloną Maxime w manualu i poprostu przekłada graty.

Dogadałem sie z nim przez tel. co do kosztów całej operacji no i wyszło że to kosztuje 2500 pln, ale jak zostawie mu swego automata w rozliczeniu to koszty spadną do 1600 pln. No i tak było.

Do każdego przerabianego auta dają nową tarcze sprzęgła.

Ten cały warsztat znajduje sie w miasteczku Łapy koło Białegostoku.

Niewiem od jak dawna kolo to przerabia ale niestety trzeba to pózniej posprawdzać, u mnie akurat wszystko było OK ale u mojej siostry w Mazdzie 9 (2.5 V6) były pewne niedociągnięcia, nic poważnego.(też tam przerabiała)

Auto odstawiłem na 4 dni i wróciłem manualem.

Ja tam jestem jak narazie zadowolony.

Facet ma też dużo innych gratów do np. Primerki, ogólnie jak czegoś nie ma to sprowadzi.

A czy warto i wogóle to zadzwońcie sami: 501206406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo finezja i sprzegło exedy no no no WAcku szalejesz bedzie CI jarać gume na II biegu jeszcze :wink:

 

Zapewne Stage I ogranic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo finezja i sprzegło exedy no no no WAcku szalejesz bedzie CI jarać gume na II biegu jeszcze :wink:

 

Zapewne Stage I ogranic ??

 

sprzeglo naturalnie ze tak.

kolo zamachowe bede mial zwykle. kolega mnie obdarowal jednym za FRREEEEEEEEEEE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgiem,

 

Sorry za glupie pytanie, ale czy analogicznie istnieje mozliwosc przerobienia p.11-tki manuala na automat?

 

Jesli tak, to moze jakies konkrety znacie, czyli z czym to sie wiaze i ile moze kosztowac?

 

bartur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgiem,

 

Sorry za glupie pytanie, ale czy analogicznie istnieje mozliwosc przerobienia p.11-tki manuala na automat?

 

Jesli tak, to moze jakies konkrety znacie, czyli z czym to sie wiaze i ile moze kosztowac?

 

bartur

 

pytanko powinienes zadac w dziale primerki, no ale coz. pojdziemy ci dzis na reke. Z reguly wiekszosc samochodow mozna tak przerobic pod warunkiem ze maja swojego odpowiednika automata/manual.

jesli jzu o kosztach to w stanach jest drogo. jesli robisz samemu to trzeba sie liczyc z wydatkiem 1500 do 2000$ jesli zlecasz to warsztatowi jakies 3000.

Kolega JacaV6 przerobil swoja maxime gdzies kolo Bialegostoku za ok 2 tys zl, z czego mechanik w rozliczeniu wziol jego automata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie że można i koszty będą o wiele niższe niz w przypadku maximki ze wzgledu na mase części...

 

Myśle że jak do gadasz sie np. z PRZemo76 to za neicaly tyśiaczek wyrweisz wszystkei graty potrzebne ci na taki Swap a swoja skrzynie za ponad dwujkę ozenisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo elo.

wlasnie dzis zamowilem pare gratow. kupilem te "druty" co ida od lewarka do skrzyni.

no ale to nie koniec zakupow na ten tydzien. Zamierzam jeszcze przed sobota kupis skrzybie od maximy 2000 5th gen.

skrzynia od maxi 2000 i 2001 charakteryzuje sie mocniejsza trojka (krotsze przelozenie) a co za tym idzie lepszy czas na 400m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w mojej skrzyni jest jedynka krótka, już sie przyzwyczaiłem, ale jak sie zapoda dwójke wtedy odchodzi :D

niech Coobcio powie jak to jest bo śmigał moją Maxi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w mojej skrzyni jest jedynka krótka, już sie przyzwyczaiłem, ale jak sie zapoda dwójke wtedy odchodzi :D

niech Coobcio powie jak to jest bo śmigał moją Maxi :twisted:

 

wiem, juz mi mowil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!! Apropo grania oponek na dwojce ...... jak sie dobrze pociagnie na 2 i konkret przycisnie gaz to potrafia jeszcze na 3 sekunde pograc.

No i pewnie stad sie bierze roznica w spalaniu miedzy automatem a manualem. Elastyka silnika jest taka ze na piatce mozna leciec 60 i 240km/h

( wiecej jeszcze nie probowalem....bo auto mialem wtedy nie ubezpieczone ;) , ale sadze ze licznik powinno sie zamknac )

 

A wiecie co jest w manualach najpiekniejsze ???????

 

to ze mozna z 2 wskoczyc na 5 , a i tak idzie jak strzala( robi wrazenie na pasazerach ;)

Pozdrawiam wszystkich i polecam przerobke na manuala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!! Apropo grania oponek na dwojce ...... jak sie dobrze pociagnie na 2 i konkret przycisnie gaz to potrafia jeszcze na 3 sekunde pograc.

No i pewnie stad sie bierze roznica w spalaniu miedzy automatem a manualem. Elastyka silnika jest taka ze na piatce mozna leciec 60 i 240km/h

( wiecej jeszcze nie probowalem....bo auto mialem wtedy nie ubezpieczone ;) , ale sadze ze licznik powinno sie zamknac )

 

A wiecie co jest w manualach najpiekniejsze ???????

 

to ze mozna z 2 wskoczyc na 5 , a i tak idzie jak strzala( robi wrazenie na pasazerach ;)

Pozdrawiam wszystkich i polecam przerobke na manuala!

 

dlatego ja pracuje nad swoja teraz.

z opowiadan kumpli wiem ze zmiana w maximie z automata na manual to niebo a ziemia, dopiero wowczas sie wie ze to 3 litry i dobre 200 kucy pod maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze Maximka w automacie nie mialem okazji jecha wiec trudno mi pwiedziec jak duza jest roznica...ale moja chodzi faktycznie naprawde pieknie . z automatow to jezdziilem sporo A8 4.2 Quatro i tam mimo automata to wykop jest jednak chyba lepszy....... aczkolwiek nie mialem jak sam z soba sie scignac . Ale A8 ma z kolei naped na 4 kola i to jst zupelnie inne odczucie w przyspieszeniu niz przy napedzie na 2 kola. Tak czy owak Maximy chodza naprawde swietnie i na dodatek z taka kultura jazdy ze nie zamienilbym sie na A8. Bo pamietam jak raz sobie wyjechalem ta A8 poszalec po miescie i trasie ...zalalem mu bak za 100 zł...to bylo gdzies okolo 23 litry benzynki i po 70 kilometrach szybko zjezdzalem na stacje ;)

Pozdrawiam wszystkich i bacznie sledze wasze poczynania przy przerobkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
kolo finezja i sprzegło exedy no no no WAcku szalejesz bedzie CI jarać gume na II biegu jeszcze :wink:

 

Zapewne Stage I ogranic ??

albo tarcze sprzegla zajara:wink: WACU zalatwi sprzeglo razem z gumami :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02
no moze nie bedzie tak zle, zobaczymy, ale czuje ze zapas opone trzeba bedzie wozic w bagazniku :wink:
heheeeee wiedzialem ,ale ci powiem to tylko z poczatku bedziesz szalal ale pozniej ci sie to znudzi tak jak mnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis ten wielki dzien kiedy zamawialm skrzynie.

dodam jeszcze ze rozmawialem z kolesiem u ktorego zamowilem "druty" do zmiany biegow. powiedzial ze dorzycil mi pare gratow wymaganych przy zmianei skrzyni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś mogł, napisz co masz i zcego CI brakuje.

 

Co do Jaca to u Neigo rzeczywiście I jest przesadnie krotka ale jak się II zapoda to czuć żę to chce jechać :)

Zeby poprawić jedynke u Jaca to aż się prosi o lekkie kolo zamachowe wtedy momentalnie się będzie wkrećać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...