Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIE BEDE JUZ KRZYCZAL:)

To wyłącz Caps Lock.

 

Ja do silnika leję Mobila, akurat mam benzynę ale myślę że do diesla też nie będzie zły. W skrzyni jeszcze nie zmieniałem i właśnie się przymierzam, w pracy mam dostęp do oleju Titan Gear firmy Fusch, akurat nie pamiętam dokładnych parametrów ale jak kiedyś sprawdzałem to pasował do skrzyni w primerce. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Titan Gear?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE BEDE JUZ KRZYCZAL:)

To wyłącz Caps Lock.

 

Ja do silnika leję Mobila, akurat mam benzynę ale myślę że do diesla też nie będzie zły. W skrzyni jeszcze nie zmieniałem i właśnie się przymierzam, w pracy mam dostęp do oleju Titan Gear firmy Fusch, akurat nie pamiętam dokładnych parametrów ale jak kiedyś sprawdzałem to pasował do skrzyni w primerce. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Titan Gear?

 

Ja wlałem 80w90 FuchsOil Titan Super gear, trudno mi na razie go ocenić. Zobaczymy w zimę, w książce pisze że może być

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek-ol, powaznie tyle wchodzi??

mialem kiedys samochod o pojemnosci 4,2 L i do skrzyni wchodzilo niecale 3 litry.

No coz, przynajmniej wiem, ze trzeba kupic baniak 5-litrowy.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Maniek-ol, powaznie tyle wchodzi??

mialem kiedys samochod o pojemnosci 4,2 L i do skrzyni wchodzilo niecale 3 litry.

No coz, przynajmniej wiem, ze trzeba kupic baniak 5-litrowy.

 

Dzieki

 

Tyle podaje Autodata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli Cię to jeszcze interesuje, to podam dane odnośnie oleju do P10. Mam model P10E 2.0 Diesel slx 1991 r. W skrzyni wymieniałem olej przed miesiącem. W instrukcji podają 2,9 l i dokładnie tyle weszło. Zalałem TransElf 80W90. Wymiana co 60 tyś. km Przejechałem już na takim oleju 60 tyś i skrzynia spisywała się dobrze. Przy bardzo dużych mrozach biegi wchodzą z większymi oporami kiedy silnik jest zimny, ale to mija bardzo szybko. W instrukcji zalecają 80W90 lub 75W90. TransElf kupiłem po ok 17 PLN/l. W książce serwisowej podają olej API GL-5 SAE 80W90. Jeśli chodzi o olej silnikowy to używam Mobil Diesel 15W40. W instrukcji zalecają w zależności od klimatu 5W20 (mroźny), 10W30 (umiarkowany) 20W40(gorący)

Dla naszego klimatu jako olej wielosezonowy nadaje się 10W50, 15W40, 15W50. Ja leję mineralny i wymieniam co 5 tyś. W silnikach od 1993 r wymiana oleju jest co 10 tyś. Mój kolega ma taki sam model z 1993r i leje półsyntetyk. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać. Kupuję 5 l i zawsze wystarcza. Nigdy nie dolewałem pomiędzy wymianami, ale wymieniam często. Zawsze z 5 litrów zostawało troszeczkę. Nie więcej jak pół litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
super!

 

dzieki

 

[ Dodano: Pią 09 Cze, 2006 20:52 ]

A co myslicie o tych filtrach?

Niby japonskie, to powinny byc dobrej jakosci, chociaz to niekonieczne.

Moze ktos zna ta firme?

 

to adresik:

 

http://www.allegro.pl/item108458943_nissan...y_z_japoni.html

 

Odpuść sobie. Polecam KNECHT , MANN , BOSCH .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOLLY, BEZ URAZY, ALE "MOŻE BYĆ" NIEZBYT MNIE... ciach

 

instrukcja stawia wymóg: GL 4.

lepkość 75W-90 lub 80W-90 jest zalecana dla temperatur otoczenia między -30 a +40C.

tak więc może być 75w90 GL4 ale może też być 80w90 GL4. ten pierwszy jest droższy, ale zimą skrzynia stawia mniejsze opory zanim się rozgrzeje.

 

być może w skrzyniach w dieslu jest GL5...

 

 

HOLLY ...

 

i nie przekręcaj mi nicka łobuzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Jeśli chcesz dobry olej do swojej Primy to proponuje Mobil SHC,będziesz zadowolony,ewentualnie Castrol SMX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość chestero

Witam

Jako że nie jestem za bardzo kumaty w naprawach samochodu (zawsze warsztat) mam pytanko.

Przymierzam się do wymiany sprzęgła, chce odrazu wymienić oleje w skrzyni biegów i w silniku, jakie oleje polecacie i ile oleju mieści się w silniku a ile w skrzyni ?

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zależy jaką primerkę masz ?

Do p12 z silnikem 1.8 benzyna do skrzyni wchodzi 3 litry oleju i do silnika ok. 2,9 litra

Jak chcesz wiedzieć ile do twojej poprostu zadzwon do ASO Nissana albo sprawdź jak masz w książce napraw

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do silnika polecam Castrol GTX Magnatec, a do skrzyni Shell Transaxle 75W-90.

Podaj model i silnik jakim dysponujesz oraz ile kilometrów masz przejechane, to łatwiej będzie Ci coś konkretniej doradzić.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy Twoim przebiegu do silnika proponuje wlać Castrol GTX Magnatec 10W-40 (półsyntetyk), a do skrzyni Shell Transaxle 75W-90. W przypadku jeśli wiesz jakim olejem był zalany do tej pory silnik w Twoim samochodzie to radze zalać takim samym.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę, ale czy ten olej do skrzyni spełnia normę API GL 4 ? bo słyszałem że taką musi spełniać

 

Z tego co pamiętam to spełnia.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ten olej do skrzyni spełnia normę API GL 4 ? bo słyszałem że taką musi spełniać

 

Idź do pierwszego lepszego sklepu i na etykiecie jest napisane jakie normy spełnia, zreszta jak poszukasz dobrze na necie to też znajdziesz informację nt. tego oleju.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...