Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do skrzyni o ile się nie mylę ok 3,9 l

 

Witaj

 

U mnie w książce serwisowej podane jest, że wchodzi 3 litry oleju przekładniowego.

Ja mam zalany silnik olejem Petro Canada Durum 5w40

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to juz moja druga primerka p10 1.6 i pytanie dotyczy oleju, bo w sumie nie wiem czy cos sie zmieniło do 1990 roku od powstania p10. Do pierwszej lałem mineralny - druga jest 1995 czy nadal lac mineralny czy moze cosik szlachetniejszego.Nie wiem niestety jaki olej wlał poprzedni własciciel bo nie ma zadnego sladu pod maską , a czas nagli i trzeba wymienic. I jeszcze jedno ile oleju wchodzi do silniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg 148 tys i silnik nie wykazuje zadnych poborów oleju i w pełni suchy - nic nie zgrzyta i nie kapie.Jedyne co moge wywnioskowac to przy odpaleniu słychać prace zaworów co zonacza ze chyba był lany olej mineralny choc nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 96 primke i jak kolega wyzej też jeżdze na pełnym syntetyku Castrol GTX Magnatek 5W/40. Jezeli nie wiesz na jakim oleju jeżdziła wcześniej to najrozsądniej było by wlac mineralny, ale ja bym wlał półsyntetyt. Trzeba dbać o to co się ma :!:

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz co był,o poprzednio - wlej półsyntetyk - w przypadku minerała nie powinien rozszczelnić silnika, a z syntetykiem też sie nie pogryzie. Wybór marki zależy od Ciebie. Moja jeździ na Visco 3000, tyle , ze po 450 kkm (nie wiem dokładnie bo od roku mam urwaną linkę od licznika i nie mam pojjecia ile przejechała) dopiero zaczyna delikatnie podbierać olej, wycieki tez sie pojawiły. 300 kkm na tym oleju było bez problemów - zmieniany regularnie co 10 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądam sobie instrukcję obsługi i okazuje się, że powinienem wymienić olej w skrzyni biegów. W archiwum forum dotarłem do rodzaju oleju (na allegro znalazłem jego odpowiednik TEXACO MULTI GEAR S 75W-90) i że go wchodzi około 2,8l. Tylko powiedzcie mi, czy taką wymianę można zrobić samemu, czy "wlanie" oleju jest proste? A może bezpieczniej zapłacić i powierzyć to mechanikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Możesz sam wymienić, zapewniam ze nie wlejesz wiecej niz trzeba. Odkrecasz dwie sruby spustową i do wlewu (wlewasz do momentu aż olej zacznie przelewac się)

Ja kupywałem olej a wymiane miałem w cenie. Petro Canada 75W90 po 21PLN za litr

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości warsztaty oferują wymianę gratis przy zakupie oleju. A wymiana jak napisał kolega powyżej nie jest aż tak prozaiczna. Może więc nie warto bawić się w to samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że do nalania oleju będziesz potrzebował czegoś w stylu strzykawki i wężyka... korek wlewowy jest z boku skrzyni a nie u góry...

Dokładnie, i do tego korek spustowy i przelewowy są na jakiś dziwny klucz "kwadrat" (spustowy inny, przelewowy inny), próbowałem coś dorabiać bo takich nie miałem ale nie wyszło, w końcu dałem sobie spokój, podjechałem do pierwszego lepszego warsztatu i wymienili w 15 minut za 15 zł a sam się mordowałem z tymi korkami ze dwie godziny, nie warto. Olej miałem swój: Fusch Titan Gear HSY 75W-90 API GL-5/GL4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz majsterkować sam przy samochodzie oraz masz miejsce (kanał) to zrób sam, bo to jest prosta czynność. Jeśli nie masz gdzie tego zrobić podjedź do kogos kto sprzedaje olej a wymieni tobie gratis.

Wybór nalezy do ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz majsterkować sam przy samochodzie oraz masz miejsce (kanał) to zrób sam, bo to jest prosta czynność. Jeśli nie masz gdzie tego zrobić podjedź do kogos kto sprzedaje olej a wymieni tobie gratis.

Wybór nalezy do ciebie :-)

Ech, nie lubię majsterkować i nie mam kanału... jadę do warsztatu. Dzięki za radę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdź dokładnie ile tego oleju wchodzi do skrzyni. Ja mam co prawda 2-litrową Primerkę P10 i w jednych katalogach pisało że wchodzi 2,8 litra a w drugich że 3,6. Jak się okazało weszło dokładnie 3,6 litra. No i tak jak pisano juz na forum olej koniecznie musi być w specyfikacji GL-4 lub GL-4/GL-5. Niedopuszczalny jest olej w specyfikacji tylko GL-5. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak pisano juz na forum olej koniecznie musi być w specyfikacji GL-4 lub GL-4/GL-5. Niedopuszczalny jest olej w specyfikacji tylko GL-5. Pozdrawiam

 

a czemu? pytam z ciekawości bo sam mam zamiar olej wymienić

tak własciwie to co ile powinno sie olej w skrzyni wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...