Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakiej firmy wybrać tłumik?


Gość jaroslav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaroslav

mam dylemat jaki tłumik wybrać do P10 GA16DS, chodzi o ostatni tłumik, szukałem też z ciekawości środkowego, ale nie mogłem nigdzie znależć :roll:

znalazłem takie:

- bosal 266zł

- bos-v 147zł

- izawi 148zł

- asmet 227zł

- czy może pojechac do ASO i dowiedzieć sie ile tam kosztuje, choć trochę sie boję...

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaroslav
Jak sie boisz pojechac to zadzwon ;]

i tak bym zadzwonił bo serwis jest na drugim końcu miasta, narazie jestem na etapie szukania działającego nr. telefonu :)

 

EDIT:

dodzwoniłem się - 490zł, rok gwarancji, na stronie Bosala pisze, że oni daja dwa lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Na twoim miejscu kupiłbym najtańszy z gwarancją na 2 lata,a przed uplywem gwarancji sprawdzil czy nic się nie dzieje a jak już to do wymiany na koszt producenta. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaroslav

być może tłumik który będe wymieniał jest oryginalny (miałby wtedy 14lat ! ) samochód 12 lat jeżdził po holederskich drogach, więc nie miał do czynienia z solą. Napisałem mejla ile kosztuje drugi tłumika za katem, bo wolałbym wymienić wszystko naraz, żeby np. za rok się znowu z tym nie babrać. Dam znać jak sie czegoś dowiem.

 

PS: BOS-V (VFM) to też Bosal tylko bez znaczka i tak dużego asortymentu, dlatego ponoć tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25

Kiepska podróba czasami potrafi wytrzymać tylko pół roku, a oryginał dużo dużo więcej (mam P10 z 93 roku z przebiegiem 250000 km ORYGINAŁY ale niedługo będe zmuszony wymienić bo są bardzo kiepskie)

Ja pewnie i tak kupił bym tańszy.

Wyliczyłem że jak by kupić ostatni tłumik z nierdzewki za około 250-300 zł strumienice (zamiast środkowego)za około 100 zł i osobno rure (też z A2(chromo-nikiel), samemu to pogiąć i pospawać to wyjdzie około 500-550 zł chyba nieżle.

Było by w miare tanio trwale i sportowo. :twisted:

Co Wy na to?

Niewiem tylko jakiej firmy tłumik wybrać. :583: , macie jakieś sprawdzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat jaki tłumik wybrać do P10 GA16DS, chodzi o ostatni tłumik, szukałem też z ciekawości środkowego, ale nie mogłem nigdzie znależć :roll:

znalazłem takie:

- bosal 266zł

- bos-v 147zł

- izawi 148zł

- asmet 227zł

- czy może pojechac do ASO i dowiedzieć sie ile tam kosztuje, choć trochę sie boję...

:?:

Jestem właśnie po zabiegu wymiany tylnego i środkowego. Firma Polamel. Po znajomości 140 tylny z uszczelką i 110 środkowy z uszczelką. Środkowy puścił przy mocowaniu z tylnym, zastanawiałem się nad spawaniem bo reszta była ok, ale za dużo byłoby z tym zamieszania. Akcja wymiany trwała 20 minut, za robocizne jeszcze nie placiłem. Ocena Asmetu jest ostatnio taka, ze robią dobre rzeczy, ale zbyt drogie. Nie warto podobno przepłacać. Gwarancja 24- miesięczna jest podobno teraz normą. Mnie czeka jeszcze wymiana łącznika elastycznego, tu też rozbieżność cen jest bardzo duża. Z tego co pametam to od 40 do ponad 60 złotych. zastanawiałem sie nad wywaleniem katalizatora, ale opinie są różne. A to, ze głośniej bedzie, a to, że badania moze nie przejść, i że wcale nie zwieksza sie moc i zmniejsza zużycie paliwa. Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25
do 300 kupisz ultera spokojnie :)

 

 

Też słyszałem że ulter to najlepsze wyjście rozsądna cena i niezła jakość. :577:

Jeszcze jedno pytanie, odnośnie strumienicy czy lepsza jest łuskowa czy naddźwiękowa?

Słyszałem że naddźwiękowa jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25
co wy z tymi strumienicami? przecież to shitex !

 

Miałem kiedyś LANCIE DELTE założyłem strumienice na mocy g...wno dało ale pięknie grała,

(dla samego dżwięku warto) . :D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaroslav
Jestem właśnie po zabiegu wymiany tylnego i środkowego. Firma Polamel. Po znajomości 140 tylny z uszczelką i 110 środkowy z uszczelką. Środkowy puścił przy mocowaniu z tylnym, zastanawiałem się nad spawaniem bo reszta była ok, ale za dużo byłoby z tym zamieszania

u mnie dokładnie to samo, ale wolę wymienić odrazu środkowy i tylny i mieć spokój na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w końcu kupiłem jakiś polski z kwasówki za 200zł (2 lata gw.) z metalowym pierścieniem uszczelniającym.

Oto przyczyna całego zamieszania, urwany kołnierz przy ostatnim tłumiku, podobno typowe. Wymiana nie była zbyt trudna, lepiej jednak zrobić to we dwie osoby.

wydechjy0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu kupiłem jakiś polski z kwasówki za 200zł (2 lata gw.) z metalowym pierścieniem uszczelniającym.

 

200zł :shock: nie chce mi się w to wierzyć aby naprawdę była to kwasówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w papierach od mojej Primerki i okazało się, że mam wydech za 300 dojcze marek :o (tak wynika z niemieckiej faktury) - jest to "Supersport", tylko zderzak nad końcówką trochę amatorsko przycięty, a sama końcówka już trochę przyśniedziała - za to dźwięk bajka (i nie męczący w trasie).

Czy ktoś ma jakiś sprawdzony w praktyce sposób na czyszczenie zaśniedziałej końcówki? Może jakieś domowe sposoby babuni? Kwasek cytrynowy, sos tabasco? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mowa o tlumikach, to ja spytam co zrobic z połączeniem kolektora z dwururką- ciągle mi z tamtąd "wieje". wymiana uszczelek pomaga na góra kilka dni. Już to robiłem u kilku fachowców i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aro_prezes

co do czyszczenia koncówki wydechu spróbuj pastą tempo

 

Co do uszczelnienia dwururki to jezeli nowe pierscienie nie pomagaja to naładuj tam takiego kitu do uszczelnainia tłumików, powinno pomóc. jednak osobiście uwazam,ze dobra uszczelka i powinno grac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...