Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czarny dym z tłumika


Gość jaca2206
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanie nie wiem co się dzieje dzisiaj jechałem i zaczeło mi dymić z tłumika czarnym dymem ale to byla zasłona dymna sprawdziłem silnik ale nic nie widać poczekałem

aż wystgnie i dopóki był zimny to było ok ale jak się nagrzał do znowu dymił i zrobił się mulasty. Prosze o pomoc może ktoś wie od czego to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest benzyna 1.6 może ktoś wymienial te uszczelniacze i ile to kosztuje oraz czy trzeba ściągać głowice do wymiany bo slyszałem że mozna to zrobić bez ściągania.dzisiaj sprawdzałem i na 1 cylindrze tam gdzie jest wkręcona świeca jest olej to moze cos innego ale silnik pracuje bez zarzutu. i faktycznie jest mało oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określ dokładnie czy dym jest czarny?? czy też siwy?? jak czarny to znaczy że silnik dostaje za dużą dawkę paliwa (może któryś wtrysk leje)......... jak siwy tzn że olej bierze........... sprawadź ciśnienie na cylindrach.......... jak ciśnienie oki i dym jest siwy tzn że uszczelniacze na zaworach......... nie wiem czy w 1,6 można to zrobić bez ściagania głowicy...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesla :shock: :shock: to już w ogole nie jedzie

do wymiany bedzie pewnie skrzynia inne przełożenia inne obroty silnika ,kto wie czy most jest taki sam lepiej, to sprzedać i 2,0 benzynka ja sobie drugi raz taką kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana silnika z benzynki na diesla wiąże się - jak pisał kolega wyżej - ze zmianą skrzyni - osprzętu silnika, zbiornika paliwa + pompa z przewodami - chociaż niektórzy twierdzą, że wystarczy przepłukać :roll: .

Popieram zmianę całego samochodu lub zmianę z benzyny 1.6 na 2.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wcześniejszym poście pisałem że mi dymi z tłumika dzisiaj byłem u mechanika i okazało sie że pewnie pękł pierścień(enie) na tłoku zaproponowali mi remont silnika za 3500zł czy może ktoś ma dobry motor 1.6 do sereny za rozsądną cenę.Albo wie gdzie robią to taniej w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

allegro... motogratka szukaj na nissanach i sereny... jest pelno aut przywiezionych z zagranicy na czesci lacznie z silnikami tym bardziej ze teraz silnik jest czescia samochodu i nie musisz miec jego nrow w dowodze to nie bedzie problemem wymienic... na allegro jest jeden diesel za 2400 zl rocznik 96....

 

// http://allegro.pl/item107924563_silnik_nis...a_2_0d_96r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na remont za 4.000zł ale kapitalka bo na allegro nie ma a w xedosie chcieli za używany 2700zł i to musiałbym zapisać sie i czekać aż sprowadzą i jeszcze przełożenie kosztuje 500zł.

 

pozdrawiam jaca2206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

looooooooool 4tys za kape silnika ;| not nice... wiesz tez mam 1.6 :D i teraz mnie nastraszyles... powiedz jeszcze jaki miales przebieg ? :> heh... kolo srody jade odebrac moja serenke z naprawy :P juz mam wszytko oplacone... w zasadzie jutro tylko skarbowka, miejski i kolo srody auto xD jakies 2 dni bede je doprowadzac do "czystosci" w srodku bo warswa kurzu jest duuuuuuuuuza:D ale damy rade:P

 

pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja serena była tez przywieziona z niemiec rok temu i na liczniku miałem 109tys km ale naprawde ile miała przejechane to nie wiem ja zrobiłem 7tys i padł motor.

 

[ Dodano: Sob 01 Lip, 2006 ]

Odebrałem dzisiaj moją serene po kapitalce i przejechałem 5km a ona nadal dymi zadzwoniłem do warsztatu a mechanik powiedział że może w tłumiku jest olej i musi się wypalić ale nie chce mi się wierzyć w poniedziałek jadę z reklamacją . Mam pytanie czy może dymic z tłumika jak jest uszkodzona sonda lambda bo jak oddawałem do naprawy to na komputerze pokazywało że niedziała ale mechanik powiedział że pewnie sonda jest zalana olejem.

 

[ Dodano: Sro 05 Lip, 2006 ]

hura wreszcie przestałem dymić okazało się że przez te pierścienie padła sonda lambda i przez to tak dymił ale wymienili mi wczoraj sondę i mogę teraz normalnie jeżdzić. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...