Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CZARNA szczała nx1600


Gość lukasz_lublin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bo jak go depcze to podkapca na czarno

To już jest ewidentnie przelany, taka postać rzeczy z pewnością nie pozwala osiągnąć maksimum mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest ewidentnie przelany, taka postać rzeczy z pewnością nie pozwala osiągnąć maksimum mocy

To wiem, ale chce go wyregulować jak zrobie sobie nowy dolot ze stożkiem, bo teraz to nie widze sensu szczególnie, że prawie nim nie jeżdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

zakupilem sobie w sklepie elektronicznym rezystor z regulacja i mam zamiar go wsadzic do IAT tylko tak sobie patrzylem i sa tam dwie kosci jedna czarna a druga brazowa i chyba ta brazowa to jest to, obie maja po 3 piny i nie wiem jeszcze gdzie sie mam wpinac jak ktos to robil prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościu
To już jest ewidentnie przelany, taka postać rzeczy z pewnością nie pozwala osiągnąć maksimum mocy

To wiem, ale chce go wyregulować jak zrobie sobie nowy dolot ze stożkiem, bo teraz to nie widze sensu szczególnie, że prawie nim nie jeżdze.

 

mrozu ale widziales co ci pokazywała sonda? maiłes jak pamietam jakies 1.300 czyli ubogo, nie pamietam jaki procent tlenu w wydechu ale sonda pokazywała uboga mieszanke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda pokazywała uboga mieszanke

Ale ubogość brała się raczej z tąd, że gdzieś jest przedmuch i pokazywało tlen w spalinach. Ubogo nie może chodzić przy takim spalaniu jak ja mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość lukasz_lublin

MAlutki kroczek do przodu

2707061609de8.jpg

 

i 2 do tylu... czyli po staremu

Czekam jeszcze na klocki ferodo premier i pozostaje tylko :roll: załozyc

Mam jeszcze pytanie zauwazylem niewielką nieszczelność na pompce od hamulców tzn. zaznaczone na zdieciu, Jest tam możę jakaś uszczelka?

beztytu322u1pi0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyj to karczerem i sprawdz czy wyciek pojawia się ponownie czy tylko był skutkiem porozlewania płynu przy uzupelnianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

bylo myte i wyciek pojawia sie mimo doktecenia mocniej tego elementu

 

[ Dodano: Nie 30 Lip, 2006 19:18 ]

aakb4.jpg

troszke kiepskie zdiecia, reka mi sie trzesła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość lukasz_lublin

Powoli zaczynam miec wiecej czasu i nowe pomysly tez sie zrodzily.

Zakupilem kolektor ssacy od Sentry no i powstal problem, nie da sie przykrecic mojej przepustnicy do tego kolektora z Sentry, w innym miejscu sa te sruby cholerne.

Z tego problemu ja widze kilka rozwiazan:

1. Kupic reszte zaworkow, przeplywomierz i przepustnice z Sentry.

2 Dorobic jakas redukcje, tak zeby przyrecic moja przepustnice do tamtego kolektora

3 kupic tylko przepustnice z Sentry a przeplywomierz wymontowac z mojej przepustnicy i wsadzic w jakas rurke przed przepustnice z Sentry.

 

Karzde rozwiazanie ma swoje plusy i minusy, bo niewiadomo jak zareaguje komp na przepływomierz z Sentry, jesli zostawie moj przeplywomierz i wasadze go do rury to nie wiedomo co on wtedy bedzie morzyl. Najsensowniejsze bylo by chyba dorobic ta flansze i spasowac to do siebia, a napewno komp by nie mial problemow z niczym.

 

Jaka jest wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przepustnicy z sentry nie wsadzisz twojego przepływomierza

Ja mam ten sam dylemat ale jestem o tyle w lepszej sytuacji że mam wszystkie graty

I myślę dać przepustnice i przepływomierz z sentry na mojego ECU i zobaczymy :D

Jak nie pójdzie tak jak trzeba to zapodam ECU z sentry i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

Ja takiego luxusu nie mam niestety, a co do przepływomierza to chcialem go w rure wadzc przed przepustnica. Ale jesli komp dokonuje pomiaru na zasadzie pomiarupredkosci przeplywanego powietrza przez dana srerdnice to taka operacja mocno oglupi komp!!! Taka sama reakcja bedzie prawdopodobnie jak zostawisz stare ECU a zapodasz przeplywke z Sentry, ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością pomorze tu SMT6 :D

U chłopaków w SR20De przerabiałem przepływki żeby nie miały zwęrzki 50mm tylko wpuszcałem czujnik w rurę fi 80mm potem jazda i żmudne strojenie, najpierw zabawę trzeba zacząć by auto wogle zapaliło po takim modzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

narazie SMT6 nie planuje. Moze kieeeeedys...

Moj plan to przystosowac przepustnice z mojego DE to kolektora z Sentry, juz mam plan w srode wracam do domu to bede kminił dalej :D

 

Skad wyrwac wtryski do 16DE wydajniejsze? Z SR nie podejda pewnie, kolor wtrysku ma cos do wydajnosci bo u mnie sa czarne a w Sentrze widzialem różowe! Moze tamte sa lepsze? Zapodaje nowa pompe 255 bo seryjna skonczyla swoj zywot, regulator ciśnienia warto zakupic(da to cos?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkie Ty planujesz moce że chcesz zmienić wtrsyki paliwa ?

Do 140KM seryjne spokojnie wyrobią, zmiana kolektora przyniesie moc maksymalną o może 3-4 Konie za to momęcik nieźł podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukasz dawaj dawaj a w na wiosne/ lato ustawimy sie na kresce i wszystko bedzie jasne :) Musze zgrac sie z Coobciem , zeby mi "pozyczył" redukcje i takie inne bzdety to wrescie zamontuje tego blosa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lukasz_lublin

No i kolejne problemy.

jak sobie poradzilem juz z ta przepustnica to teraz nastepny error.

Potrzebuje oringów do wtryskiwaczy, tych które wklada sie w kolektor ssacy a w nie wtryskiwacz.

A problem jest nastepujacy:

oring w moim seryjnym kolektorze ssacym ma mniejsza srednice niz ten który powinien byc w kolektorze od SENTRY. Ten z SENTRY powinien miec 3,0 cm a w moin DE jest 2,5 cm.

Moze z SR20DE sie nada ?

Jak ma ktos takie info to poratujcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

Dzisiaj dopasowalem wszystko do siebie, usunolem prawie wszystko zwiazane z EGR.

 

Pozostal ten filtr weglowy, bo to chyba sie tak nazywa, sa tam takie dwa przewody które prowadza nie wiadomo gdzie, moge je poprostu zatkac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiało możesz wywalać połącznie z filtrem węglowym, sam filtr też... Tylko przewodu co idzie od niego do baku nie zaślepiaj całkowicie bo bak musi jakoś "oddychać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

Jakis normalnie nie fart! W calym Lublinie nie ma uszczelki pod kolektor ssacy!!! Masakra !!! Mi jest potrzebna taka co ma wciecie podluzne na wtryskiwacz, nie polokragle, jesli ktos ma to prosze o info!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...