Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] TD - Kody błędów


Gość Andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czad Maska

Sorry chłopaki za brak sprecyzowania, ale nie ogarnąłem, że to dot. abs. Mi chodziło o CHECK. Tak , jak pisałeś nrb nie idzie u mnie. Wydaje mnie się, że próbowałem wszystkich kombinacji i nie idzie. Twój sposób nie zadziałał.. Chyba, że zworka ma być włożona w jakimś czasie po przekręceniu kluczyka, czy coś.. nie bardzo mam pomysł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niemożliwe żeby w P11.144 było OBD1... ale już nie takie kwiatki się widziało, nie? :D instrukcja nic nie mówi żeby w jakimś określonym czasie wkładając zworkę. Po prostu włożyć i już. Sam tego u siebie nie robiłem bo mam wyjętą żarówkę CHECK - ciągle się pali i poprzedni właściciel wyjął bo go wnerwiała ;) a ja zakupiłem ELM327, właśnie przed chwilą odebrałem go z poczty i dziś będę walczył z laptopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

No własnie dlatego poprosiłem o fote ;)
Albo ma odwrocone złącze albo w ogóle coś porobione z nim ;)

Działać musi,tylko trzeba odpowiednio to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polski można to przełożyć jako czujnik położenia lewarka zmiany biegów, który wykrywa włączenie luzu. Jest on tu:

 

pnpl.png
 

Sprawdź przede wszystkim wtyczkę czy nie zaśniedziała lub czy się nie odłączyła. Do czujnika dochodzą dwa przewody: czarny i zielono-pomarańczowy. Podłączasz miernik (V) czarny przewód do masy, czerwony do zielono-pomarańczowego. Włącz zapłon. Przy włączeniu luzu na skrzyni biegów miernik powinien pokazać 0V, po włączeniu biegu 11-14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź a powiedz mi jeszcze z której strony jest bo od góry nie widzę, a tak wogóle w czymś to przeszkadza?

 

Zobaczysz go jak się schylisz pod samochód, wystaje ze skrzyni w stronę lewego koła. To chyba jedyna wtyczka w skrzyni mająca 2 przewody, reszta ma 3.

A błąd chyba nie przeszkadza jakoś bardzo, u mnie tez występuje chyba z racji tego że samochód miał automat a teraz ma manual i nie wiem za bardzo jak to oszukać. W sumie sam się zastanawiam czy przypadkiem nie jeździ w jakimś trybie awaryjnym i jakby nie było błędów to czy nie jeździłby lepiej :-) ale chyba nie... jeśli nie zauważyłeś różnicy w jeździe przed i po błędzie, to chyba nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość FiLiPeKkkkkk

Witam.

Sprawdziłem dzisiaj spinaczem kody błędów i wyszło :

 

87- pozycja pedału hamulca (BPP) przełącznik I / II - awaria obwodu

 

 

98 - świece żarowe lampka ostrzegawcza - awaria obwodu

 

Da radę jakoś samemu powalczyć, czy od razu kasę pompować w mechaników. Check raz się zapala, raz gaśnie.

Robi się to już zasadniczo męczące, szczególnie w nocy. I szczerze mówiąc rozmyślałem już nad odłączeniem tej kontrolki na stałe.

 

No chyba, że cuś poradzicie?

 

 

 

Primera 2.0TD 2001 kombi CD20T

Edytowane przez FiLiPeKkkkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Kod 98- U mnie pomogło popsikanie większości styków WD40
Te 98 u mnie powodowało zaśniedziałe styki w skrzynce przekaźników a dokłądniej jak patrzysz od przodu na silnik to po lewej stronie obok kielicha masz taką kwadratowa

skrzynke.
I tam jak otworzysz będzie pomarańczony przekaźnik-od świec żarowych. Wyjmij go,psiknij WD-40 i zamknij ;)
A najlepiej wszystkie złączki psiknij ;)

Co do pierwszego kody nie mam pomysłu ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedna uwaga apropos kodów ABS. Wychodziły 2 wersje primer, z samodiagnostyką i bez. Jeżeli jest wersja bez samodiagnostyki, odczytanie kodów ABS "na zworkę" nie będzie możliwe. Tylko komputerem.

W tedy pin 8 w OBD nie jest podłączony (pin 4 w sterowniku ABS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Posiadam nissana primere 2.0td z 2001 roku.Podczas jazdy wyskakuje mi check który sam gasnie i zapala sie sam.Auto chodzi cały czas tak samo.Co to moze byc?Chciałbym sprawdzic jakie błędy wyskakują i jezeli to mozliwe to je wykasowac metodą na tzw. zworke.Posiadam gniazdo diagnostyczne w kształcie prostokąta oraz 16 pinów.Prosze mi podpowiedziec pod które piny mam wpiąc spinacz lub zworke?Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam nissana primere 2.0td z 2001 roku.Podczas jazdy wyskakuje mi check który sam gasnie i zapala sie sam.Auto chodzi cały czas tak samo.Co to moze byc?Chciałbym sprawdzic jakie błędy wyskakują i jezeli to mozliwe to je wykasowac metodą na tzw. zworke.Posiadam gniazdo diagnostyczne w kształcie prostokąta oraz 16 pinów.Prosze mi podpowiedziec pod które piny mam wpiąc spinacz lub zworke?Z góry dziekuje za pomoc.

 

Kolego, wystarczy zajrzeć na poprzednią stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mateusz_P11_144

Kolego, wystarczy zajrzeć na poprzednią stronę.

NRB- sa ludzie którym sie nie chce szukać ;))

Mam dzisiaj dzień dobroci więc podpowiem ale...ostatni raz ;))

 

 

Witam.Posiadam nissana primere 2.0td z 2001 roku.Podczas jazdy wyskakuje mi check który sam gasnie i zapala sie sam.Auto chodzi cały czas tak samo.Co to moze byc?Chciałbym sprawdzic jakie błędy wyskakują i jezeli to mozliwe to je wykasowac metodą na tzw. zworke.Posiadam gniazdo diagnostyczne w kształcie prostokąta oraz 16 pinów.Prosze mi podpowiedziec pod które piny mam wpiąc spinacz lub zworke?Z góry dziekuje za pomoc.

 

A nastepnym razem kolego-użyj czegos takiego jak :21icon_search_mad:

 

Tu masz link do tego:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bledow/

 

A na zaś żebyś nie zadawał po raz enty tych samych pytań bo diesel jak tak zaje....cie opisany u nas jak temat TDI u mechaników.

 

Polecam się zapoznac z TYM!!!

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60477-p11-i-p11144-faq-silnik-cd20t-diesel/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Świeci mi się kontrolka check, w gnieździe OBD2 zwieram skrajne, dolne piny i nie ma żadnej reakcji, kontrolka ani nie gaśnie ani nie mruga. Macie jakieś pomysły ? 2.0TD 2000r. Gniazdo jak na foto.

post-33926-0-52636000-1389129739_thumb.jpeg

Edytowane przez sniadypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

To jest Twoje zdj czy z neta?
Musisz połączyc 9 i 16 pin razem spinaczem. Zrobic mostek. 

A jak przekręcasz kluczyk na zapłon to zapal sie CHeck czy tez nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

może masz uszkodzone gniazdo.
Albo masz taki sam problem jak kolega na forum- połączenie inne niz [przed lift i po lift czyli nikt sie nie połaczy niczym :)

byłes nim kiedys na kompuetrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz uszkodzone gniazdo.

Albo masz taki sam problem jak kolega na forum- połączenie inne niz [przed lift i po lift czyli nikt sie nie połaczy niczym :)

 

byłes nim kiedys na kompuetrze?

 

Tak, byłem kiedyś na diagnostyce, połączenie bez problemu, ale to jakieś 4 lata temu. Błędy ABSu wyświetla bez problemu (po połączeniu z masą). 

Próby mostkowania przed włączeniem zapłonu i na włączonym zapłonie - efektu brak.

ps. a jakie kolory powinno się zmostkować ? Może coś jest przełożone. 

 

A propos wersja inna niż przed lift i po lift. Ja mam model po lifcie a ze starymi listwami bocznymi.

Edytowane przez sniadypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Autodiagnostyka u mnie nie działa. Podjechałem na komputer, połączenie bez problemu, wszystkie parametry odczytuje ale nie wykrywa żadnego błędu a check się świeci cały czas. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...