Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

znikajacy olej :(


SAnti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nissane serene 1,6 benzyna, od roku jest na gazie i wtedy był wymieniany olej, a w marcu była druga wymiana oleju, miedzy pierwsza a druga wymiana dolałem 1 litr oleju, a teraz juz zjadł jakies 3 litry a ma perzejechane od wymiany oleju jakies 6 tys km. Silnik ma przejechane 150 tys km. Aha jak auto stoi pod góre to sie czasami swieci kontrolka od stanu oleju. co to moze byc??

 

 

Z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

ogladales silnik czy nie ma jakisch wyciekow ? albo z dolu czy nie kapie... moze poszla uszczelka pod glowica albo pod zaworami... jezeli silnik jest czysty to odpal i zoabcz spaliny jaki beda miec kolor jak "szary" to znaczy ze zjada Ci olej... ktos kieys pisal ze auto ma prawo zjesc 1L na 1000 KM [nawet producenci ponoc tak mowia] to tyle bez ogledzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
takie rzeczy to tylko w Hondzie
zgadza sie :> dzis sprawdzalem olej nawt kropla nie ubyla:F a na tym mam przejechane 15k :) tzn jeszcze jak niemiec wymienial przy 75k to wisi taka kartka zeby wymieic przy 100k a dzis mi wlasnie 100k stuknelo na autostradzie:D a na miarce pokazuje ze jest pelno :> ja nic nie dolewalem jest dobrze:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienial przy 75k to wisi taka kartka zeby wymieic przy 100k

to jest 25tyś kto tyle na oleju jezdzi :?: :shock:

 

 

 

 

[ Dodano: Sob 22 Lip, 2006 16:03 ]

Mam nissane serene 1,6 benzyna, od roku jest na gazie i wtedy był wymieniany olej, a w marcu była druga wymiana oleju, miedzy pierwsza a druga wymiana dolałem 1 litr oleju, a teraz juz zjadł jakies 3 litry a ma perzejechane od wymiany oleju jakies 6 tys km. Silnik ma przejechane 150 tys km. Aha jak auto stoi pod góre to sie czasami swieci kontrolka od stanu oleju. co to moze byc??.

jak nigdzie sie nie leje i niekapie to niechce Cie martwić ale to może być koniec silnika napewno pierścienie albo głowica :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
to jest 25tyś kto tyle na oleju jezdzi
w sumie nikt ;p ale tak napsiali w serwisie :) mam naklejke chcecie foto ;) ? w niemczech... albo wlali dobry olej albo h wie:D zreszta ten niemiec robil srednio 15k na rok

 

//sry faktycznie 100-75 = 25 ;P jak sie duzo nie jezdzi nie trza za czesto oleju wymienic... a ja jade na dnaich wlac o ile sie nie myle 10W40 ;p tak pisze tam na kartce... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...