Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm i centralny


Gość b3ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze niech ktos mi napisze w ktore przewody mam sie wpiac w moim sloneczku, aby zalozyc alarm i centralny?? Nie chcialbym sobie czegos spalic w instalacji :P dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś na allegro? Ja taki zakłądałem u siebie to mogę coś podpowiedzieć i mogę przesłać materiały. JAk chcesz to mogę podjechać i pomóc Ci ale dopiero jutro daj znać 694 016 665

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kupilem na allegro, bo wrocilem wlasnie z wakacji, a ze bylem pod namiotem to musialem w kolko otwierac i zamykac samochod co doprawadzalo mnie do furii :P A będe zakladac jutro albo pojutrze, ale nie bedzie mnie juz w czewie. Wyjezdzam na pare dni na wies i tam tez przyjdzie paczka :) ale jak cos to bede dzwonil w spr pomocy, ale materialy mile widziane:D b3ck@o2.pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem. Mam tylko jak zainstalować siłowniki w n14. A co do instalacji elektrycznej to ja ztobiłem ta:

Po pierwsze "+" i "-" podłączyłem do akumulatora ( ja miałem na jednym kablu bezpiecznik to już nie musiałem sięmartwić o to) MAsz zapewne dwie kostki sterujące jeden od siłowników drugi od alarmu. Przy nich musisz pokombinować ale napweno masz instrkcje obsługi (nie pomyl się z kablami od sterowania siłownikami. Ja tak miałe że włączałem alarm to mi sięotwierały drzwi i na odwrót hehe). Na pewno masz kable jeszcze do czujników i same czujniki to też jakoś musisz podłączyć (ja mam bez czujników tylko kabel od czujnika drzwiowego podłączyłem do przyciska który jest w drzwiach, tam są napewno trzy jeden od masy i dwa sterujące lampką w środku) JAk masz możliwoś podłaczenia jeszcze kierunkowskazów to u mnie w n14 jest przycisk świateł awaryjnych który steruje wszystkimi światłami w aucie(ja tam sprawdzałem metodą prób i błędów przy tym spaliłem jesen bezpiecznik ten co był dołączony do zestawu) a właśnie nie wiem jak jest w n13 nie miałem styczności z tymi autkami.

 

P.S. Ze mnie jest taki elektryk jak z Kaczyńskiego prezydent. Życzę miłęj zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja mam taki problem z moim alrmem :(

A mianowicie po wymienie bezpiecznikow (bo nie mrygaly swiatelka pozagladalem i okazalo sie ze oba bezpieczniki przepalone - wymienilem jest ok) i wymienilem diode na niebieska...

Ale pojawily sie problemy a mianowicie wszystko dziala oki ale jak jest alarm wylaczony to dioda zaczyna lekko mrygac ?

Co myslicie o tym?

Moim zdanie jest gdzies jakies przebicie zwarcie lub cos w tym kierunku...

Czy jest jakas skuteczna metoda aby sprawdzic gdzie i co boli moj alarmik :(

Moze jakis znawca z Katowic lub okolic bylby wstanie mi pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk masz możliwoś podłaczenia jeszcze kierunkowskazów to u mnie w n14 jest przycisk świateł awaryjnych który steruje wszystkimi światłami w aucie(ja tam sprawdzałem metodą prób i błędów przy tym spaliłem jesen bezpiecznik ten co był dołączony do zestawu)

teraz sprawdziłem jak podłaczyłem u siebie do wtyczki awaryjnych dochodą dwa kabelki zielono-żółty , zielono-czarny do nich podłaczyłem kabelki dające impuls +12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
jaki centralny polecanie z allegro

to zależy czy chcesz od razu z alarmem? jak tak to ten jest bez alarmu.

Orientuję sie ze potrzebne ci jest na 4 drzwi? Tak? Jak masz elektryczne szybki to szukaj zastawu z automatycznym domykaniem szyb i z dodatkowymi czujnikami np czujnik ruchu, czujnik drgań, czujnik wybitych szyb

Ja bum Ci polecił coś takiego http://allegro.pl/item167343239_profesjona...full_opcja.html

http://allegro.pl/item167324863_autoalarm_...rz_gratis_.html

A co do samego centralnego zamka to szukaj siłowników o zmocnionej sile działania, żeby w zestawie były dwa siłowniki mastery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zadowolony jesteś ?? bo tu są siłowniczki i wszystko co trzeba ?? chyba to zamówię, zimą nie masz porblemów ? chyba mi nawet wysyłałeś fotki z montarzem :) przydadzą się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tu są siłowniczki i wszystko co trzeba ??

Wydaje się że tak ale się ale dla pewności wyślij maila z zapytaniem

chyba to zamówię, zimą nie masz porblemów ?

Mam dopiero rok a tej "zimy" jaka jest taka jest nie miałem problemów bo i temperatury nie były straszne niskie choć drzwi mi lekko przymarzły ale z otwarciem zamków z pilota nie było żadnych.

chyba mi nawet wysyłałeś fotki z montarzem :) przydadzą się :)

Jak nie wysyłałem to mogę wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na dniach bede zamawial centarlny zamek

Pablo podeslij mi fotki jak zalozyles silowniki

zeby kierunki mrygaly to pod wlacznik awaryjych dales na wyjscia kabel +12(sygnal z centralki na swiatla) z centralki zamka?

 

[ Dodano: Sro 28 Lut, 2007 00:30 ]

dzieki foty doszly

PS nono jaki instruktarz, ja bym proponowal wyeksportowac do PDF-a :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladam oferty centr zamkow na allegro i juz zglupialem ktory wybrac..ehh

 

intersuje mnie 3x slave 1xmaster + wyjscie na kierunkowskazy i jakis prosty pilot nie przekombinowany, nie chromowany czy inaczej zbajerowany

no i zeby zamiast bezp w silownikach byly termiczne bezpieczniki i niewiem czy kazde maja czy tylko niektore

 

[ Dodano: Sro 28 Lut, 2007 01:49 ]

w sumie to moga byc 2 mastery

mysle o tym - proste piloty :]

http://www.allegro.pl/item170522009_centra...lota_4d_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że poruszyłem temat i wiecej osó chce sobie wstawić. Pablo dzieki za instrukcje znalazłem na HDD co mi kiedyś wysyłałeś. ja też ciągle sie zastanawiam. też chodzi mi aby były 2 Master i wyjście na kierunki.

 

http://allegro.pl/item169045610_profesjona...ny_2_drzwi.html

na razie jestem za tym tylko zapytam czy wsio jest do centralnego zameczka.

 

PS. chciałeś tam na stronce aby dodali ?? "zrób to sam" ej powinni dodać przydtana rzecz raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

zamarzajace silowniki to i ja przechodzilem, najzabawniejsze jest to ze zamarzaja te ze sterowaniem piecioprzewodowe

ja zestaw kupowalem za 65 zl (4 silowniki 2 master + 2 slave)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamarzajace silowniki
Dziwna sprawa nie powinny zamarzać no chyba jakimś cudem się do nich woda dostała ale gdzie ja włożyłem siłowniki to nie ma prawa dostać woda no chyba że wylejesz kubeł wody na tapicerkę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item169...ny_2_drzwi.html

na razie jestem za tym tylko zapytam czy wsio jest do centralnego zameczka.

Mam ten sam zestaw kupiony od tego allergowicza, wszystko co jest tam napisane tak jest, nie ma niestety 2ch siłowników masterów

 

PS. chciałeś tam na stronce aby dodali ?? "zrób to sam" ej powinni dodać przydtana rzecz raczej :)

Może im się nie spodobało jak to napisałem.

No to teraz któryś z Was może zrobić pełną instrukcję macie duże pole do popisu, możecie wykorzystać fotki zrobione przeze mnie. (napiszecie w autorach że Wam troszkę pomogłem :P )

 

[ Dodano: Sro 28 Lut, 2007 14:28 ]

No ale ja mam to samo, a ani wilgoci w aucie nie mam ani nieszczelności

dsci0021kb6.th.jpg

Czerwone kółko pokazuje gdzie mniej więcej jest orginalny siłownik od centralnego a żółta strzałka pokazuje gdzie ja zamontowałem i tam nie ma prawa podejść woda ani z szyb ani jakby były dziury od spodu w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...