Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm i centralny


Gość b3ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

est prosto dajesz za kabelkami co wychodza sygnaly na swiatla diody w kierunku przewodzenia(jak nie dasz diod to przy wlaczaniu kierunkowskazu bedzie w rytm swiatel sygnal gral hehe)

 

awaryjneij1.png

przyciskawaryjnychxs0.th.jpg

 

Spoko spoko nasz cyklop ma takie zabezpieczenie że nie trzeba dawać żadnej diody, wystarczy podpiąć. A jak to można zrobić w zasadzie na dwa sposoby

Pierwszy - kostkę od awaryjnych można rozebrać wyjąć potrzebne mam kabelki rozszerzyć zagniecione miejsca wsówek zawinąć kablem od centralki zagnieść i włożyć z powrotem w swoje miejsce

Drugi - przeciąć interesujące nas kable połączyć z kablami z centralki za pomocą kostek elektrycznych

P.S hermol te dystanse na głośniki to sam robiłeś czy kupowałeś?

P.S fabiozo robiłeś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku robiłem :) potem już nie :/ bo bałem sie że noc mnie zastanie.

 

Kostke od awaryjnych ?? gdzie to ? bo w które otwory kabelki wsadić to ja miałem od Ciebie w opisie tylko nie mogłem znaleść gdzie to jest :) w sumie pierwszy raz rozkręcałem autko. Brat mi przyśle zdjęcia to Ci wyślę bo u nuego aparat zostawiłem ale nie wiem czy będą pomocne :/ sie uśmiałem jak zobaczyłem swoje głośniki z przodu w drzwiach :] trzeba bedzie coś zakupić w przyszłości ale jak se myśle o ciągniecia kabelków pomiędzy drzwiami a budą to :/ czyli co to ma sie tak zamykać ?? bo kurde ja otwieram auto wsiadam odpalam a mi sie fura zamyka i dioda bryga (stan czuwania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem mozna rozebrac kostke, mi sie juz nie chcialo wczoraj

dystanse kupowalem od radka100nx - chyba nie przekrecilem za 20zl + koszt przesylki

w dziale audio poszukaj

sa spasowane idealnie, samemu sie nei zrobi takich domowym sposobem np wyrzynarka

pozdr

 

[ Dodano: Pon 12 Mar, 2007 21:37 ]

a wiec tak kluczyk dorobiony

okazalo sie ze grot to byl grot od Hondy, na szczescie japonce maja podobne

drugi grot gosc doszykowal mi juz wczesniej a drugi zrobil z tego hondowskiego

a dorobil na podstawie kluczyka dorobionego 2,5 roku temu bo orginal sie wytarl

 

teraz kluczyk mi ze stacyjki nie wychodzi jak przekrece heheh, wczesniej moglem odpalic i kluczyk wyjac

 

zawiodlem sie na moim zamku poniewaz nie ma drugiego kanalu bo chcialem klape bagaznika zrobic na pilota, no ale trudno ma tylko wejscia z alarmu ster minusami

pozatym wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Maciek78
Rozwiązanie problemów - instrukcja

 

http://nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=14&a...id=3&tid=51

 

No i czy jest chętny, który mi to założy? Za skrzynkę piwa + wynagrodzenie.

 

Chciałem sobie zafundować centralny, a także elektryczne szyby. Poleci mi ktoś dobry i uznany sprzęt do założenia? A może ktoś chce sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy jest chętny, który mi to założy? Za skrzynkę piwa + wynagrodzenie.

Przyjedź do Częstochowy to z hermolem Ci zamki założymy :P myślę że nawet z szybami nie mielibyśmy problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej by bylo kupic elektryke z innego sunny ale jesli bedzie mial elektryke to i zamki i wtedy do tego dokupic tylko sterownik z pilotem

no tapicerki rowniez bylyby potrzebne od wersji slx

 

na allegro uniwersalne elektryczne szyby ok 200zl kosztuja mysle ze problemu nie powinno byc,

jak cos zapraszamy ale jak sie cieplej zrobi i jak ja sobie wspomaganie wrzuce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. kupiłem takie "cudo" http://www.allegro.pl/item179100232_centra...lota.html#photo

wtorek, środa montuje. Dodam fotki z efektów mojej pracy. Instrukcja by _Pablo_ na pewno sie przyda :)

 

5fa7df15188b922em.jpg

ed62c275335276c3m.jpg

 

No i zamontowałem. Wystarczy tylko instrukcja Pabla i montaż jest banalny :D Najwięcej problemów jest z przepchaniem przewodów przez osłony w drzwiach, musiałem zastosować osobne wężyki do przewodów od centralnego.

439d43ead716d6bbm.jpg

5940eb4cc5d13e65m.jpg

dbf847250665a9e6m.jpg

4e53c7e50bc70abem.jpg

6b2d77ff60426dbbm.jpg

b91a7d31d6db932em.jpg

 

Przy okazji znalazłem jakąś centralkę pod środkowym panelem. Czy to może być od immobilizera?

845c91d4437dbdc1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a mi sie wlasnie c.zamek zepsul,no i szybki nie dzialaja ....nie jest to kwestia bezpiecznikow ,gdyz je sprawdzilem...czy wiecie ktory to moze byc przewód ,a moze jeszcze cos innego???

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji znalazłem jakąś centralkę pod środkowym panelem. Czy to może być od immobilizera?

Raczej to nie jest. Centralka od immobilizera jest koło lewych drzwi. to to nie wiem co to jest. Fajnie że przydała się moja instrukcja! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m7chau

Cześć, mam mały problemik z centralnym właśnie... mianowicie nie działa mi centralka w drzwiach od strony pasażera, słychać takie brzęczenie silniczka jak by chciało zamknąć ale nie zamyka orientuje sie ktoś co to może być? Rozbierałem drzwi ale wszystko jest na dole i bliżej zamka i nie bardzo widać co to. Drzwi zamykają sięnormalnie ale tylko kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Pablo_
Cześć, mam mały problemik z centralnym właśnie... mianowicie nie działa mi centralka w drzwiach od strony pasażera, słychać takie brzęczenie silniczka jak by chciało zamknąć ale nie zamyka orientuje sie ktoś co to może być? Rozbierałem drzwi ale wszystko jest na dole i bliżej zamka i nie bardzo widać co to. Drzwi zamykają się normalnie ale tylko kluczykiem.
To o czym piszesz to jest już wyrobione zapadki w silniku centralki taka mała przypadłość Nissana, rada kup ze szrotu orginalny siłownik co może kosztować albo kup z allegro caly komplet siłowników. Ja orginalnych siłowników nie zdejmowałem bo nie wiedziałem jak i założyłem z allegro i chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Pablo_

A może ktoś powie jak zdemontować stary siłownik od centralnego? i jak zrobić później żeby się drzwi otwierały i zamykały? Ktoś usuwał orginalne siłowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem z moim alrmem :(

A mianowicie po wymienie bezpiecznikow (bo nie mrygaly swiatelka pozagladalem i okazalo sie ze oba bezpieczniki przepalone - wymienilem jest ok) i wymienilem diode na niebieska...

Ale pojawily sie problemy a mianowicie wszystko dziala oki ale jak jest alarm wylaczony to dioda zaczyna lekko mrygac ?

Co myslicie o tym?

Moim zdanie jest gdzies jakies przebicie zwarcie lub cos w tym kierunku...

Czy jest jakas skuteczna metoda aby sprawdzic gdzie i co boli moj alarmik :(

Moze jakis znawca z Katowic lub okolic bylby wstanie mi pomoc...

 

mam to samo... a jak wlutujesz starą diode to normalnie jest?? ja to zauwazylem jak wsadziłem bajerancka diode niebieską i widac jak alarm jest wyłączony ze niby doioda lekko tli sie.... ale nie przejmuje sie bo właczam alarm i normalnie swieci... a widac juz z daleka ze alarm jest:-))))

 

 

ps. diode mam z.... obok w sklepie sprzedają zapalniczki z diodąza 2zł chyba... i sobie wlutowałem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytqanie, mój n14 (3d) ma centralny. Siłownik ma tylko jeden w drzwiach pasazera. W zakładzie od alarmów itp powiedizeli mi za zrobienie centralnego na pilota 200zł. 150 za jakies urzadzenie sterujące i 50 za siłownik do drzwi kierowcy. Czy to jest optymalna cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Taka mała podpowiedź...Jak będziecie montowali element łączący pręt od siłownika z prętem ryglującym drzwi taki jak na tym zdjęciu (ten w kolorze złotym)

dbf847250665a9e6.jpg ... to lepiej go wywalić i te pręty do siebie przyspawać...

U mnie ten łącznik po prostu pękł w trakcie ryglowania zamków i dobrze, że byłem blisko auta i zauważyłem, że po przyciśnięciu przycisku zaryglowały się tylko drzwi od pasażera...

Ogólnie to nie ufam temu wynalazkowi...Ale dobrze, że jest i robi robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory jest ten łącznik i nic z nim się nie dzieje, może po prostu ustawiłeś pod nie odpowiednim kątem i naprężyło się i pękło

Szczerze to u mnie nie wygląda to połączenie tak malinowo jak na zdjęciu powyżej...Pręt od ryglowania zamków jest ponad dwukrotnie grubszy od pręta przyczepionego do siłownika i dodatkowo te dwa elementy nie są usytuowane względem siebie idealnie prostopadle, tylko jest trochę wychylenia...I czasem (bardzo rzadko, ale się zdarza) po naciśnięciu guzika, zamki ryglują się do połowy, aby zaryglowały się do końca trzeba ponownie nacisnąć ten sam przycisk). Nie przeszkadza to, gdy otwiera się auto, ale przy zamykaniu trzeba uważać, by nie zostawić otwartego auta mimo naciśnięcia przycisku i zamrygania awaryjnych...Także mój problem dotyczący łącznika rozwiązało przyspawanie do siebie tych dwóch elementów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ktory alarm mam wziac?>

 

http://allegro.pl/item207988328_inferno_z_...chu_syrena.html

czy

http://allegro.pl/item210624331_alarm_infe...adzwiekowe.html

 

i jakie dodatkowe rzeczy do tego? czujniki

 

blokada zaplonu itp?

 

[ Dodano: Sro 04 Lip, 2007 11:20 ]

ten http://allegro.pl/item212555340_inferno_z_...chu_syrena.html + wstrzasowy czujnik 10 zl + przekaznik do zaplonu i podstawka 5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...