Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja Almerka 2.2Di juz po CHIPie :-)))


Gość Luke2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Luke2001

Siema chopy ,

 

Co sadzicie o wykresie przedstawionym ponizej ????

JAk dla mnie nie jest to szczyt (Albin mial 122 KM i 303 Nm) ale spojrzcie ze na SERYJNYM mialem tylko 100 KM !!!

 

Moze to cos z przeplywka juz sie dzieje (tak mi zasugerowali w diagtroniku)

 

 

Poszlo sie bujac 1450 zl :D

 

hamownia1.jpg

 

[ Dodano: Czw 27 Lip, 2006 17:27 ]

ale powiem wam ze warto dac ta kase bo roznica nie powala na kolana ale JEST DUZA (nie mam zadnego mula jak ruszam z niskich obrotow) i nie musze cosnac po pedale na swiatlach jak ktos mi siedzi na tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy krok masz już za sobą.

Widać jak seryjny wydech dusi przepływ spalin z turbiny - czas pomyśleć nad czymś grubszym i o konstrukcji przelotowej.

 

Gratki - teraz z pewnością objedziesz P10 1,6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luke2001

Coobcio : czyli myslisz ze takie wyniki kaszaniaste sa przez uklad wydechowy ????

 

Moge tanio kupic wydech koncowy Ultera ,ale czy sam wydech koncowy cos poprawi ??

 

 

Ps. W diagtroniku sugerowali ze dziwnie maly jest przyrost mocy i cos jest nie tak z tym silnikiem ( przeplywka - moze ja wyczyscic )

 

[ Dodano: Czw 27 Lip, 2006 21:33 ]

Pytam panowie o przeplywke bo sie zastanawiam czy ja wyczyscic jakims preparatem do gaznikow czy lepiej nie ???? (nie podoba mi sie to ze przed chipem mialem tylko 100 KM a teraz momet skoczyl tylko na 270 zamiast na 300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tanio kupic wydech koncowy Ultera ,ale czy sam wydech koncowy cos poprawi ??

Absolutnie to nic nie poprawi, trzeba od samej turbiny póścić nowe orurowanie o odpoweidniej średnicy i bez takich pozaginań jak w nieprecyzyjnej seri.

 

Co do Przepływki to najlepiej porzyczyć od kogoś i ponownie udać się na hamownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te wyniki to już z IC ( coś wspominałeś o montażu)? Założyłeś też MBC jak sugerowałem wcześniej?Ja jadę w przyszłym tygodniu na mody po IC i Mbc na 1 bara-wtedy będzie wiadomo czy coś ten motorek potrafi,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bardzo ładnie 19 koników przybyło do tego 50 niutków :D napewno lepiej sie jezdzi, ciekaw jestem jak autko bedzie sie kreciło np bez katalizatora i z załozonym IC

 

Jak spalanie po chipie?

 

Ps.co to jest MBC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luke2001

co do spalania to narazie nic nie wiem bo chip mam od 2 dni i jak narazie ciesze sie jeszcze jego mozliwosciami.

 

Podejzewam ze spalanie sie nie zmieni zupelnie , chyba ze bede go cisnal do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania to narazie nic nie wiem bo chip mam od 2 dni i jak narazie ciesze sie jeszcze jego mozliwosciami.

 

Podejzewam ze spalanie sie nie zmieni zupelnie , chyba ze bede go cisnal do konca.

 

Spalanie spalaniem, ale powiedz, jeśli możesz, ile taka przyjemność kosztowała?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk dla mnie nie jest to szczyt (Albin mial 122 KM i 303 Nm) ale spojrzcie ze na SERYJNYM mialem tylko 100 KM !!!

Tylko jak on dokonywał pomiarów i wirusował to było nieco chłodniej na dworze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

1. przepływomierz można bez problemu sprawdzić czy nie zaniża wskazań. Każdy czytnik OBD2 (myśle że elektronika u Ciebie jest kompatybilna z tym systemem) wskaże Ci aktualną wartość, a mający pojęcie diagnosta odniesie ją do wartości wymaganych, oczywiście przy róznych stanach pracy i róznych obrotach.

 

2. Do ilu mniej więcej obrotów masz najlepsze przyspieszenie?

 

3. Co ze spalinami? Czy znacznie sie pogorszył ich skład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEXa dzisiaj zmierzyliśmy - teraz wiadomo czemu to tak dobrze chodziło: G-tech średio 8,7sek do 60mil, wyrkesik:

CZEXIpomiar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowita serja ! ! !

Podjerzewam że jest dobrze odmulona - właściciel nie śpi lecz czynnie uczestniczy w nocnych Streetach, pewno teraz gdzieś jeździ po mieście i gania leszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 320 D 140 KM + chip na 160 A pojemnosc tylko 2 litry

Silniki z BMW 2.0 150Konne samym wirusem idzie bez problemu podkręcić na 190KM podobnie jak VW TDI 1,9 (ASZ 130KM w seri).

 

Moim zdaniem lecz to co masz i dopasój od czegoś większe wtrsyki paliwa do tego jakiś gróby wydech oraz intercooler, myślę że 140-150KM do osiągnięcia...

A później do tego dopalacz :D

 

Ps. Luke2001 bardzo mnie interesuje czy po zawirusowaniu twojego 2,2 Di pozbyłeś się dokuczliwych wad czyli:

 

- czy turbodziura zmalała

- czy silnik normalnie wkręca się na obroty np. podczas redukcji biegów na między gazie albo przy wkręcaniu go na luzie

- czy po zmianie biegu nie łapie zadyszki tzn. jak jedziesz ostro i jak zmienisz bieg to czy zniknął ten objaw jakby zatrzymania turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Luke2001 bardzo mnie interesuje czy po zawirusowaniu twojego 2,2 Di pozbyłeś się dokuczliwych wad czyli:

 

- czy turbodziura zmalała

- czy silnik normalnie wkręca się na obroty np. podczas redukcji biegów na między gazie albo przy wkręcaniu go na luzie

- czy po zmianie biegu nie łapie zadyszki tzn. jak jedziesz ostro i jak zmienisz bieg to czy zniknął ten objaw jakby zatrzymania turbiny

 

 

Wiec po chipie zaczal jezdzic jak samochod :) TZN. turbo dziory praktycznie juz nie ma, jak ruszam z jedynki to nie musze go cisnac i czekac az sie zalaczy turbina zeby zaczal ruszac rowno z innymi samochodami. To jest najwieksza kozysc na codzien. Ruszam spokojnie i samochod przyspiesza od najnizszych obrotow (nawet bez turba)

 

 

 

Ps. Albin nasz koleszka z klubu byl wczoraj na hamowni dostroic swoja alme 2.2 di ,po zalozeniu IC i MBC no i tak to wyglada..

 

W weekend tez zakladam MBC :P Ale ja na starcie mialem 100 KM a on 108 :(

ALMERAOK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piknie chłopaki że się w końcu zajeliście tymi ropopędami :D

co prawda mam bardzo małe pojęcie o nowoczesnych dieslach i jestem w szoku ile teraz z nich sie wyciąga ale myślę że sama pojemnośc 2,2 ma spory zapas..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...