Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja Almerka 2.2Di juz po CHIPie :-)))


Gość Luke2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj diagtronicy przy okazji strojenia podpieli się przez obd2 do mojego auta i okazało się że przeplywomierz pokazuje ,że powietrze zasysane ma 87 stopni

(oczywiście przepływka przed turbo )-więc muszę jutro zweryfikować to consultem,jeśli to prawda może to tłumaczyć skąd tylko 108 KM w serii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe przepływomierz wskazuje temperature powietrza?

chyba chodzi o czujnik powietrza zasysanego :roll:

Wszystkie przepływomierze w nissanach (beznyna/Diesel) posiadają czujnik przepływu i termometr z tym, że stare (do P11.144) mają sygnał złączony a nowsze oddzielny i wychodzący osobnymi kabelkami.

 

Ps. CZEX śmiało wal wydech 2,5" od turbiny po koniec... Narazie jak nie dysponujesz pełną sumką to dogadaj się z gościem niech narazie wykona wszystko poza końcowym tłumikiem - poprsotu rura i cześć, w brew pozorom nie będzie aż tak hardkorowo w końcu turbinka robi swoje :)

 

W turbo jest taka zasada, że im luźniejszy wydech tym lepiej.

Luźny czyt. gruby wydech to małe wręcz znikome ciśnienie zwrotne a więc szybsza reakcja turbiny i wyższa jej sprawność, co w efekcie przekłada się na mniejszego laga oraz większą moc i moment obrotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła: Almery 2,2 Di nie posiadają czujnika temperatury w przeplywonierzu ( 4 kable w kostce).Diagtronicy pomylili temperaturę plynu chłodzacego z temp powietrza ( nie mieli programu do nissana więc odczytywali tylko wartości )iwięc jak 108 KM miało być tak jest :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wczoraj doszło do pojedynku CZEX VS zawirusowany Luke2001 i jednak CZEX swoimi umiejętnościami przegonił mocniejszego rywala para razy...

 

Ps. wirus w 2,2 Di nie wpływa wogle na doladowanie - extra moc się beirze tylko i wyłącznie z "podlania" ropką, dobrze że a Diagrtoniku po każdym modzie można ponownie przyjechać i za zrobienie nwoej mapy płąci się tylko 100zł a nie jak za pierwszym razem 1500 :)

 

W odczuciu zawirusowańcem nieco lepiej się śmiga jak serją - troche z dołu lepiej idzie i żwawiej reaguje jak się do deski dociśnie.

 

Wydaje mi się że największym zamulaczem jest Wydech.

 

Tak więc chłopaki łączcie siły - być może dogadam się z Grabowskim i jak wszystkie 3 almery do niego pojadą to strzeli wam wydechy w cenie 500zł od Auta (od turbiny po koniec) 2,5" bez żadnych tłumików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie piszę ale chętnie dopłacę za środowy i końcowy przelot- wk..... mnie ryk wydechu.Jak miałem n-14 GTI to jednym z powodów sprzedaży był głośny el-tec. W przyszłym tygodniu zmieniam auto na kolejną DI -Ciekawe jak tam Km w seii ( oczywiście mody przechodzą :) )

 

[ Dodano: 11 Sie 2006, 09:58 ]

Ale zaraz to luke2001 się nie popisał coś : 120 KM i 270 nm i objerzdża go zdrowa seria?.... coś nie halo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 KM i 270 nm i objerzdża go zdrowa seria?.... coś nie halo...

 

ja mam 117,8 KM i 235 nm więc różnica nie jest duża, a moje auto waży ciut mniej, bo nie mam skórzanej tapicerki, a w bagażniku jest u mnie pusto (wyjęta podłoga,koło,klucze, zabudowa audio itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy start mialem zwalony ale drugi szlismy rowno i w koncu go wzialem ! (czexiu ma szersze gumy i jest lzejsza fura )

 

Co do glosnosci ALBIN to jak wstawisz jeden tlumik koncowy w zupelnosci wystarczy , to wkoncu diesel.

 

Czex - jak bedziesz gotowy finansowo to daj znac ja jestem w stanie jechac nawet JUZ :-)))

 

Coobcio : pogadaj z grabem czy za flaszke tego nie zrobi ?? :D hehe zartuje , ja pewnie odrazu zazoce sobie tez koncowy wydech bo zona mnie zabije jak bedzie za glosno hehe

 

[ Dodano: Pią 11 Sie, 2006 11:22 ]

coobcio : daj jakis adres serwera do filmow to wzuce pare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEXiu jak bedziesz gotowy finansowo to daj znac to sie umowimy do grama z coobciem.

 

Ps. czy jak zalozymy jeden tlumik koncowy przelotowy to nie bedzie glosno ?? (chce uzyskac glosnosc na podobnym poziomie jak seria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem będzie głośno (ale nie hardcore) poprostu po dłuższej jeździe dźwięk będzie drażnił........... ja bym wstawił jeszcze środkowy tłumik przelotowy zamontowany pod kątem do wpadających spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalerzy od konstrukcji tlumika... można dać coś w rodzaju ala mugen co w zasadzie zmienia dziwięk a nie wycisza albo można dać porządny tłumik przelotowy.

 

W Turbodiselu będzie do wytrzymanie spokojnie :)

 

Ps. Wydechy w 2,2Di są mega spierdzielone jeżeli chodzi o moc - bardzo blisko katalizator turbiny, do tego rury na gięciach pozawęrzane - dno...

Ale przynajmniej jest co poprawiać po fabryce :)

 

[ Dodano: Pią 11 Sie, 2006 ]

Fotka poniżej doskonale ilustruje jakość wykonania seryjnego układu wydechowego:

kiepywydech.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki mi się pomyliły...

 

Tą którą wkleiłem poprzednio odnosiła się do wymiany spręzynek w N16 2,2 Di - mam już swoje patenty na szybką ich wymianę :wink:

CZEXowoz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą którą wkleiłem poprzednio odnosiła się do wymiany spręzynek w N16 2,2 Di - mam już swoje patenty na szybką ich wymianę :wink:

A jakie sprężynki zostały załozone i ile obnizyły almerkę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabarz się zgodził ale najpierw trzeba do neigo podjechać jedyn egzemplarzem i ustalić cenę :)

 

Ja jestem wolny dzisiaj, (o ile on pracuje) i codziennie po 16.00 niestety bo pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHOLERA !!!!!

 

nie uwierzycie ale dzisiaj padla mi przeplywka !!

 

[ Dodano: Sob 12 Sie, 2006 19:12 ]

moze zrobic reset komputera na noc ??? (reset nie bedzie mial zadnego wplywu na chip w kompie ????? )

 

[ Dodano: Sob 12 Sie, 2006 21:54 ]

patrzcie jakie ladne gorki sa w chorwacji :))))

 

croatia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...