Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja Almerka 2.2Di juz po CHIPie :-)))


Gość Luke2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie piszę ale chętnie dopłacę za środowy i końcowy przelot- wk..... mnie ryk wydechu.Jak miałem n-14 GTI to jednym z powodów sprzedaży był głośny el-tec. W przyszłym tygodniu zmieniam auto na kolejną DI -Ciekawe jak tam Km w seii ( oczywiście mody przechodzą :) )

 

[ Dodano: 11 Sie 2006, 09:58 ]

Ale zaraz to luke2001 się nie popisał coś : 120 KM i 270 nm i objerzdża go zdrowa seria?.... coś nie halo...

 

no coz, w serii ma tyle co ja po chipie :( ale wydaje mi sie ze ta moja przeplywka juz wtesy zaczynala po woli szwankowac i to moze jej wina, zobaczymy jak zalatwie nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo wydechu, poniżej wynik shamowanej Skody Octavi z silkiniek o oznaczeniu ASZ (1,9 TDI 130KM:

wydech25przelot.jpg

 

Sam wydeszek dodał ekstra 6KM i 30Nm :!: :!: :!:

 

Brać się do roboty chłopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście liczę że po tym modzie wreszcie radykalnie zmneijszy się turbodziura i nie będzie ten wysoki moment tak szybko spierdzielał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie shamuję auto.Almera 130 KM to już przeszłość ale wynik do pobicia.Stara alma idzie do żyda - oczywiście jako seria.Nową też Di trzeba koniecznie przebadać.Narazie siedzi w niej komp z chipem i MBC.Niestety przełożenie intercoolera nie jest takie proste bo stara nie miała klimy i dużo łatwiej dał się założyć.Chętnie sprawdzę w co fabryka wyposażyła ten egzemplarz.Jak dogadamy się z lukiem co i jak robimy po wydechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok coobcio ,przeliczylem smalec i moge sie wybrac na wydech niestety dopiero za 2 tygodnie :( Ale szybko zleci. Akurat z Czexem pojedziemy dzien po dniu.

 

Byl u ciebie wczoraj Czex robic ten EGR ?? Jakie rezultaty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się z CZexem widziałem - strasznie chłopak zabiegany.

Żeby dorwać się do tego EGRu trzeba cały dolot zdemontować - począwszy od samego łącznika przy kompresorze od turbinę, do tego osłony termiczne kolektora wydechowego... Więc pewno z pół dnia się z tym zajdzie.

 

Ps. z tego, co patrzyłem to ten cholerny EGR ma rurę grubości dobrych 30mm... Wydaje mi się, że to on jest odpowiedzialny za tego muła, który występuje po zmianie biegu - W momencie odpuszczenia gazu EGR się otwiera i całe ciśnienie panujące w kolektorze wydechowym, napędzające turbinę spierdziela nim do kolektora ssącego. Gdy ponownie dodajemy gazu to czekamy aż zawór się zamknie i silnik ponownie wytworzy ciśnienie w kolektorze wydechowym, które wkręci turbosprężarkę na odpowiednie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna koncepcja Coobico ale nie prawdziwa.Wczoraj jeździlem z consultem i wyniki są następujące: Zawór Egr jest sterowany silnikiem krokowym -zakres pracy 0- 60 kroków.Przy biegu jałowym bez klimy egr jest otwary na ok 48 kroków, z klimą 19-30.Przy maksymalnie wciśniętym pedale gazu zawór jest zamknięty ( 0 kroków).Po odpuszczeniu gazu DOPIERO PO OK 3 SEKUMDACH PONOWNIE SIĘ OTWIERA.Oznacza to ,że zmiana biegu i odpuszczenie pedału przyśpieszenia nie jest równoznaczne z jednoczesnym otwarciem egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to ,że zmiana biegu i odpuszczenie pedału przyśpieszenia nie jest równoznaczne z jednoczesnym otwarciem egr.

Bardzo cenna wskazówka :!: Tak czy siak uwarzam żę warto go zaślepić - ma dużą pojemność rura od EGR, w 1,9TDI jest o polowe krotszy i cieńszy a po wywaleniu jego jest wyraznie mniejsza turbodzira, podobnie zresztą w 200SX S14 i S14a wywalenie jego zmniejsza opóźnienie turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem z podniesieniem doładowania powinno się zmienić mape wtrysków bo może być za ubogo, ale przyznam się, że nie wiem jak to jest w dieslu, czy się mierzy afr i ile ma wynosić (z tego co pamiętam ze szkoły mierzy sie tylko zadymienie??), tym bardzej że nie masz IC, może to być nie bezpieczne dla silnika, a zwiekszenie doładowania może nawet zmniejszyć moc bo zawartośc tlenu w tak podgrzanym powietrzu będzie znikoma............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razem z podniesieniem doładowania powinno się zmienić mape wtrysków bo może być za ubogo, ale przyznam się, że nie wiem jak to jest w dieslu, czy się mierzy afr i ile ma wynosić

Diesel z zasady pracuje na nadmiarze powietrza więc afr jest tutaj bez znaczenia takiego jak przy benzynie.

tym bardzej że nie masz IC, może to być nie bezpieczne dla silnika

czy ja wiem :? W cylindrze to powietrze i tak jest sprężane znacznie przez co mocno się ogrzewa (termodynamika -> pV=nRT) i dzięki temu wogóle możliwy jest zapłon wtryśniętego paliwa. Wydaje mi się że jedyne co może zostać uszkodzone od zbyt gorącego powietrza z turbiny to elementy dolotu.

zwiekszenie doładowania może nawet zmniejszyć moc bo zawartośc tlenu w tak podgrzanym powietrzu będzie znikoma

I po to zdaje się jest intercooler w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze skasowało mój tekst a tyle się napracowałem...

 

No nic napiszę jeszcze raz.

Moim zdaniem na seryjną turbinkę jaką macie w 2,2Di czyli GT15 - taka sama jaka występuje w 90konnych 1,9Tdi z rodziny VW seryjne 1,2 bara to troche za duzo.

Raz że wypadamy poza sprawność turbospręzarki i wzrost momentu będzie w bardzo wąskim zakresie a dwa że podgrzewamy już gorące powietrze...

 

Jak już wspominałem wydech to podstawa, w 200SX z SR20DET dawał on przyrost mocy 40-47KM, tutaj niestety takich rezultatów się nie uzyska ale naprawde warto zmienić to wąskie gardło i przy okazji demontarzu starego wydechu wytłuc katalizator, który beznadziejnie blisko znajduje się przy turbinie...

 

Co do IC w Diselu to nie badałem tematu chociaż mam wykresy z hamowni jak to się ma w przypadku 1,6TD z Golfa II. Natomiast w benzyniakach im zimniejsze powietrze tym później pojawi się destrukcyjne splanie stukowe oraz będzie przybywało mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wlasnie dzisiaj zajalem sie katem i juz go nie ma :))) Efekt - turbina szybciej sie rozkresa i od nizszych obrotow ciagnie , efekty dzwiekowe wogole sie nie zmienily na szczescie :))

 

Photo-0150.jpg

 

Photo-0152.jpg

 

Photo-0153.jpg

 

POZDRO !!! :)))

DO ZOBACZENIE CZEX ,ALBIN WE WTOREK :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...