Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYBRYDA 100NX


Gość 2fast@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

warunek jest jeden.

musisz uzyc silnika ktory byl przestosowany do napedu na przednie kola, badz na wszystkie.

Tak wiec jednostka od 350Z odpada. Ale mozna sie pobawic, a mianowicie, silnik VQ35DE od maximy, altimy, murano. Do tego montujesz kolektor ssacy i wallki rozrzadu od 350Z. Stock ECU od byle nissana z silnikiem 3.5, piggy back i masz ponad 300 koni

 

informacje na temat samego silnika sa tu:

 

http://www.freshalloy.com/site/features/te...ines/home.shtml

 

oraz tu:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_VQ_engine#VQ35DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK o osiągach ostatnio se tak mierzyłem do SETY i najlepszy czas jaki wykręciłem to 6.3

To lepiej od mojej primerki - bardzo ładny wynik, coś pod 170-180KM ten bolid musi mieć :D

 

Czekamy na jakieś dalsze plany i modyfikacje no i przede wszystkim wykres z hamowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pio@ridaz-unit.pl

Wizualnie po przeczytaniu opisu bałem sie tandety ale auto naprawde jest ładne !!! Respect.

 

Ale swap na silnik z Hondy o boshe... ukrzyżowanie nie było by odpowiednią karą. Tam sie prosi wsadzic sr20 i go uturbic albo z gtira dac, eww nawet ca18 jakies. O czyms lepszym już nawet nie mówie.

 

Auto naprawde ładne i pozostaje miec nadzieje ze wlasciciel przed swapem na jakies badziewne 3.2 pomysli i włozy jakis menski nissanowki silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki motor byś cie mi polecili .

Pozatym jak się mająs ilniki Nissana fo Hondowskich?

CO lepszejsze?

 

Jak Cie stac to mozesz wrzucic silnik ze Skyline'a, ale mysle ze najlepiej uturbic SR20DE. Jest lekki i najlepszy do dlubania

 

Ile można z niego wydusić? z SR20DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik86st
MAm pytanko ma ktoś Normalne ZEGAry do mojego NX bo ten Digital czasami więcej przeszkadza a nawet czasami oszukuje.

Może chcesz się zamienić? :D

 

I jeszcze jedno: ile KM daje Ci ten magnetyzer? :D..taaak tylko się naśmiewam :P

Niezła furka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanko ma ktoś Normalne ZEGAry do mojego NX bo ten Digital czasami więcej przeszkadza a nawet czasami oszukuje.

Może chcesz się zamienić? :D

 

I jeszcze jedno: ile KM daje Ci ten magnetyzer? :D..taaak tylko się naśmiewam :P

Niezła furka

 

Ile koni niewiem ale spadł 2.2 litra na setke. I poto był założony.

 

Przy ok 230 Km jakiś magnetyzer niejest wogóle odczuwany podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 koni :lol: 277km/h :lol: cieżkie i stare V6 w 100NX

Podziwiam to ze ktoś wsadził w to auto duzo kasy i czasu ale ............ :roll:

 

Poka wykres z hamowni na te magiczne 240 kucy :?:

Śledziłem temat twojego bajecznego autka na sr i widze ze lubisz pisać bajki... Jeśli ten temat ma być podobny jak na sr(max bicie piany) to ja sie nie wypowiadam :evil:

 

niepozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie stac to mozesz wrzucic silnik ze Skyline'a

 

RB26DETT się nie zmieści (jeśli o niego chodziło :) )

 

również chętnie zobaczę wykres z hamowni bo te silniki w Legendach to różnie miały z trzymaniem fabryki

 

a co do montażu nowego silnika 3.2 to życzę powodzenia w znalezieniu (Acurek TL jest mało a jakby z NSX'a szukać to już wogóle koszmar), o cenie nie wspominam

 

najtaniej (a pozatym łatwiej, ekonomiczniej i prościej w dalszym zwiększaniu mocy) wyjdzie ci uturbić albo to co masz albo wrócić do sr20 i jego uturbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej (a pozatym łatwiej, ekonomiczniej i prościej w dalszym zwiększaniu mocy) wyjdzie ci uturbić albo to co masz albo wrócić do sr20 i jego uturbić

 

Zell ziomie, wątpie że tam zmieszczą sie jeszcze dwie turbiny :roll: i wątpie czy dół to wytrzyma...

 

Jedynym słusznym wyjściem jest SR20DE+T, ciekawi Mnie tylko czy tam pod maską zostały seryine mocowania, belka pod silnikiem, druty które odpowiadają za zmiane biegów...

Myśle ze wpakowanie do 100NX V6 z hondy było mega drutem(czyt. cieżką pracą), czyli instalka elektryczna, mocowania, półosie i wiele wiele innych....

 

Ja na miescu kolegi 2fast@ zostawił bym to co jest bo zmiana na SR20 może wynieść grubo ponad 5-6k pln... Do tego hamulce, rozpórki no i usturbianie to koszta 2Xpln :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

najtaniej (a pozatym łatwiej, ekonomiczniej i prościej w dalszym zwiększaniu mocy) wyjdzie ci uturbić albo to co masz albo wrócić do sr20 i jego uturbić

 

Zell ziomie, wątpie że tam zmieszczą sie jeszcze dwie turbiny i wątpie czy dół to wytrzyma...

 

zobacz jak fajnie turbinka siedzie w Corvetce VTG :D na wierzchu

 

a tak na serio to może i racja że ten silnik nie jest specjalnie podatny na tuning i bez remontu i zakucia go może być niefajnie (nie jest to jak wiemy nowy silnik), w każdym razie wypadałoby jakąś świnię wprowadzić, kolektorek zmienić i może potem z turbo albo kompresorem próbować

 

a na chwilę obecną proponuje popracować hamulcami, bo fajnie jak auto się zatrzymuje szybciej niż kierowca chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc mocą ale kawestja roskładu masy - na fotkach widać że przód siedzi o wiele niżej jak tył.

 

Dlatego też na zakrętach idzie bokiem co ma plusy i minusy. W końcu motor waży jakiejs ponad 300 KG .

 

 

Obrazek

 

 

MAm pytanko ma ktoś Normalne ZEGAry do mojego NX bo ten Digital czasami więcej przeszkadza a nawet czasami oszukuje.

 

ja pierdziele.

chlopie wsadzal aluminiowy VQ co wazy niecale 200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Ja na miescu kolegi 2fast@ zostawił bym to co jest bo zmiana na SR20 może wynieść grubo ponad 5-6k pln... Do tego hamulce, rozpórki no i usturbianie to koszta 2Xpln Confused

 

 

 

Ale jak chce zmieniac na 3,2 to myslisz ze bedzie taniej??

 

Będzie drożej (10 tysiów niewyjęte) bo jeszcze trudniej znaleźć

 

Wiec lepiej niech 2.5 zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...