Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYBRYDA 100NX


Gość 2fast@
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

najtaniej (a pozatym łatwiej, ekonomiczniej i prościej w dalszym zwiększaniu mocy) wyjdzie ci uturbić albo to co masz albo wrócić do sr20 i jego uturbić

 

Zell ziomie, wątpie że tam zmieszczą sie jeszcze dwie turbiny i wątpie czy dół to wytrzyma...

 

zobacz jak fajnie turbinka siedzie w Corvetce VTG :D na wierzchu

 

a tak na serio to może i racja że ten silnik nie jest specjalnie podatny na tuning i bez remontu i zakucia go może być niefajnie (nie jest to jak wiemy nowy silnik), w każdym razie wypadałoby jakąś świnię wprowadzić, kolektorek zmienić i może potem z turbo albo kompresorem próbować

 

a na chwilę obecną proponuje popracować hamulcami, bo fajnie jak auto się zatrzymuje szybciej niż kierowca chce ;)

 

zobacz ile tam jest miejsca pod maską? tam ani kompersorek ani turbaweczka sie nie zmieści... Jak świnka w hondzie to tylko hondata(czy jakoś tak)... i nie jeden kolektorek tylko dwa(w końcu to V6?)... Moim zdaniem pomyłką było wpakowanie takiego wilekiego motoru do 100NX... Szczerze to napisze ze byłem zainteresowany kupnem tego auta, ale wiekszość ludzi w temacie odradziło mi go właśnie z powodu przeszczepu hondowskiego 2.5

Ciesze sie teraz ze go nie kupiłem bo :

- wygląd mi wcale nie dopowiada.... ale o gustach sie nie dyskutuje

-ten cały drut pod maską...

 

2fast@ przesłanie do CIebie... Ogarnij te hamulce, zrob jakiś profi zawias i ciesz sie tym autem... Silnik zostaw w spokoju... Tam i tak juz wystarczająco ktoś ...... przedobrzył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Hamulce to podstawa!! Bez tego nie ma co tym jezdzic i teksty typu hamowanie na biegu z 277km/h to jakos do mnie nie trafiaja... zwlaszcza na tych bebenkach z tylu ktore zagotuja sie chyba na 100m

 

Ogarnij to dobrze powiedziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Cobym nie pisał moim zdaniem to to naprawde sztuką było wrzucenie tego silniczka w bude 100NX żeby to chodziło poprawnie.

Ciekawe jak rozwiązano napęd tzn. przeguby i półosie o mocowaniu silnika i poduszkach już nie wspomne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 koni :lol: 277km/h :lol: cieżkie i stare V6 w 100NX

Podziwiam to ze ktoś wsadził w to auto duzo kasy i czasu ale ............ :roll:

 

Poka wykres z hamowni na te magiczne 240 kucy :?:

Śledziłem temat twojego bajecznego autka na sr i widze ze lubisz pisać bajki... Jeśli ten temat ma być podobny jak na sr(max bicie piany) to ja sie nie wypowiadam :evil:

 

niepozdro

 

Po pierwsze nie pisze bajek po drugie nie będziesz mi tu się wyśmiewał a pozatym co ty wiesz co ja tam do tej pory zrobiłem co ? Nic nie wiesz A gadasz pierdoły a jak chcesz się przejechać blisko 300 to zapraszam.

 

WIELKIE NIEPOZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2006 10:02 ]

Nie ma się co pienic panowie- kolega opisał co ma. Oki jeśli to prawda - choć i ja bedę niedowiarkiem.... w takim razie czekamy na wykres z hamowanka.

 

NA hamownie też przyjdzie czas tylko najpierw musze popracowac aby to jeżdziło i trzymało się wszytko do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gadasz pierdoły a jak chcesz się przejechać blisko 300 to zapraszam.

 

:lol::lol::lol:

 

OT:Myśle ze bez żadnego problemu objechał by Cie Ceremony swoim dłubniętym SR20DE.

Twoje super 240 konne V6 jeżdzące po 277kmh, dostało by sromotne baty....

 

Dla Mnie mozesz pisać ze masz 500 kuuuni i namalować wykres w photoshopie, jeśli nie zobacze wiarygodnego wykresu z hamowni to poprostu nie uwierze...

Stary napisz jaki przeprowadzileś zakres zmian w N/A ze dało Ci to aż 70koni wiecej?

To jest dla nas naprawde ciekawe, i wieszkość możę uwierzy że masz racje...

 

P.S OGARNIJ HAMULCE :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gadasz pierdoły a jak chcesz się przejechać blisko 300 to zapraszam.

 

:lol::lol::lol:

 

OT:Myśle ze bez żadnego problemu objechał by Cie Ceremony swoim dłubniętym SR20DE.

Twoje super 240 konne V6 jeżdzące po 277kmh, dostało by sromotne baty....

 

Dla Mnie mozesz pisać ze masz 500 kuuuni i namalować wykres w photoshopie, jeśli nie zobacze wiarygodnego wykresu z hamowni to poprostu nie uwierze...

Stary napisz jaki przeprowadzileś zakres zmian w N/A ze dało Ci to aż 70koni wiecej?

To jest dla nas naprawde ciekawe, i wieszkość możę uwierzy że masz racje...

 

P.S OGARNIJ HAMULCE :shock: :shock: :shock:

 

Właśnie zaprowadziłem hamulce do mechanika przymierza tarczówy.

A co zrobiłem niech to zostanie tajemnicą tak czy siak pojade na hamownie i tyle.

CHcesz wystartowac nie ma kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem topic i myślę, że Nissanowski silnik byłby ciekawszy. :)

 

Fura ogólnie spoko tylko jakoś przód mi osobiście się nie podoba.

 

Ciekawszy pod jakim względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Ciekawszy pod jakim względem?

 

Poprostu przywiązanie do tych 6 magicznych liter NISSAN :D

 

Wiem, że masz hybrydę ale ja tak jak moi poprzednicy rzekli wrzuciłbym SR20 i z nim sie pobawił.

 

To tylko takie moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHcesz wystartowac nie ma kłopotu.

 

W przyszłym roku, bo postanowiłem uturbić SR20 i odkładam kase...

 

Co do twoich tajemnic to rozumiem, nie chcesz sie podzielić cennymi informacjami...

Czekam z niecierpliwością na wykresik :wink: i

 

I jescze jedno pytanko zalożyłeś hamulce z GTi? Czy grubiej? A może kolejna hybryda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jedno - właściciel podaje że to ma 240KM, jak to możliwe skoro auto nigdy nie odweidziło hamowni... :roll: :?:

 

Ps. apropo przednich hebli - jażma z zaciskami pasują P&P z 200SX S13 - najlepiej dorwać te z wersji 280mm do tego niestety trzeba nieco zmodować same tarcze żęby przejść z rostawu śrób 4x114,3 na twoje 100Nxowskie 4x100 no i jakiś dystansik co do piasty dać (200SX ma 66mm a 100NX coś ok 60mm)

 

Pozdrawiam i miłych modów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze jedno - właściciel podaje że to ma 240KM, jak to możliwe skoro auto nigdy nie odweidziło hamowni... :roll: :?:

 

Ps. apropo przednich hebli - jażma z zaciskami pasują P&P z 200SX S13 - najlepiej dorwać te z wersji 280mm do tego niestety trzeba nieco zmodować same tarcze żęby przejść z rostawu śrób 4x114,3 na twoje 100Nxowskie 4x100 no i jakiś dystansik co do piasty dać (200SX ma 66mm a 100NX coś ok 60mm)

 

Pozdrawiam i miłych modów !

 

Odwiedziło hamownie i był podłąnczany pod kompa ale pojade na prawdziwą hamownie i zapodam wykresik. Co do hamulcy chiałem hybryde zrobić ale będę musiał założyć od 100NX GTI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...