Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zafałszowane wyniki komputera- Note Acenta 1.4. Komputer pokładowy podaje zaniżone wartości zużytego paliwa. Jest to różnica minimum 10%- zatem duża.

Przykładowo na przejechanie 169 km zużyłem 14,40 litra benzyny co daje spalanie 8,5 l/100 km, tym czasem komputer pokazywał spalanie 7,5 l/100km. W salonie Nissana nie uzyskałem żadnej na to odpowiedzi, nie

mówiąc o jakiejś konkretnej poradzie. A wszystko w ramach gwarancji.Klient jest dobry kiedy płaci, gdy pyta czy ma problem już nie zawsze.
A może dlatego, że tak często dajemy się oszukiwać i nie dociekamy swojego? Niektórzy liczą, że firma dba o swoją markę, swoje dobre notowania- czy jednak w każdym wypadku!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bawiłem się na początku w liczenie po zatankowaniu pełnego baku....ale u mnie akurat różnica między komputerem a obliczeniami ołówkiem są na prawdę minimalne. A na trasie ponad 400-500km są całkowicie zbierzne. Większe przeklamanie jest na krótkich odcinkach miejskich (5-10km dziennie) i gdy silnik jest niedogrzany. Po takich trasach komputer pokazywał faktycznie mniej niż żeczywiście spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie wg komputera 6,4. Nie resetowałem go od dwóch tankowań; ok 900km. 

Jak policzyłem tankując do pełna to wyszło 6,8.

 

W zimę na krótkim odcinku 3 km do pracy palił mi wg komputera 9-9,5. Po zamontowaniu ogrzewania postojowego silnika spadło do 7,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem ostatnio jak by Notek więcej palił w/g kompa 8.3 po mieście.

Ale też w przednim kole zeszło ciśnienie do 1 Atm, powód złapany blachowkręt, czyżby to było przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na 2.3 tył 2.4 i wtedy zobaczysz ile będzie ci palić :)

Dziwisz się że palił więcej jak jeździłeś na kapciu 1atm to kapeć!!!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są zalecenia na słupku i w instrukcji i tego się trzymam. Próbowałem kiedyś jeżdzić na 2.2, 2.3 i było słabo - auto nie prowadziło się jak trzba. Na zalecanych 2.5 wszystko jest jak trzba. Tak jest zestrojonie zawieszenie i tak ma być ;). Ale w niektórych rocznikach - szczególnie tych z przed FL zawieszenie było chyba  inaczej zestrojone i zalecenia były inne - 2.3 na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz zalecane 2.5 bar na przód,przy motorku 1.4 ?! Toż chyba masz jakiś błąd? U mnie w tiidzie DCI przód 2.3 tył 2.2 przy normalnym obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger spojrzał na maksymalne załadowanie ludźmi i pakami i pompuje 2.5 a jeździ sam :D

U mnie dla max załadunku ludzi i gratów 2.4 i tył 2.6 a normalnie 2.3 2.4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, takie mam zalecane ciśnienie dla "nie zapakowanego" samochodu. Po FL Nissan zmienił w Note nastawy zawieszenia. Może to jest skutek tych zmian. Przypomnę, że fabrycznie mam założone opony 175/65/15 i te parametry są dla tych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętem to jedyna zmiana przy max obciążeniu to 2.3 tył. Ale sprawdzę bo nie pamiętam dokładnie. Nigdy nie jeździłem na maksa załadowanym ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 przód i 2.3 tył to kupy się nie trzyma przy MAX załadunku

Kiedy tył zawsze pompuje się więcej a nie przód!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek ,to czemu przy normalnym obciążeniu ,w tiidzie mam: przód 2.3 tyl 2,1 ? 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix: bo przód auta masz cięższy niż tył. Zatem, aby zapewnić dobrą trakcję, producent (zgodnie z prawami fizyki) zaleca mocniejsze pompowanie przednich opon. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tiidy 1.6 z tabliczki

185/65R15 standard2.3 2.1  pełen załadunek 2.3 2.6 195/65R15 standard 2.3 2.1 pełen załadunek 2.3 2.6

manix: bo przód auta masz cięższy niż tył. Zatem, aby zapewnić dobrą trakcję, producent (zgodnie z prawami fizyki) zaleca mocniejsze pompowanie przednich opon. :)

Wiem ,to był sarkazm  :devil:


dla note o dziwo ,faktycznie bez zmian ,jak pisał Ranger

 

http://www.oponeo.pl/narzedzia/tabela-cisnien/dla-nissan/notei/1-4/65

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 2.4 2.6 !

A zawsze się pompuje tył więcej bo silnik silnikiem, ale ludzie i graty to nie ważą????????????

Tak to w busie jak bym napakował mniej na tył to po dojechaniu do celu to opony poszły by do kosza!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...