Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mike12345

U mnie rachunek prosty 35l/ 500km=7l/ 100km, robie 25-50km dziennie, wiekszosc miasto i drogi podmiejskie, klima wlaczona, opony caloroczne, komputer zaniza spalanie o 0,5l.

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rachunek prosty 35l/ 500km=7l/ 100km, robie 25-50km dziennie, wiekszosc miasto i drogi podmiejskie, klima wlaczona, opony caloroczne, komputer zaniza spalanie o 0,5l.

 

Mam identyczne odczucie jeżeli chodzi o wskazania komputera. Pomiędzy realnym spaleniem wyliczonym a tym co pokazuje komputer zawsze wychodzi mniej więcej 0.5 litra różnicy (komputer o tyle zaniża). Pewnie bierze się to z faktu, że wynik wskazywany przez komputer jest ciągle uśredniany a nie "wyliczany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może notki z silnikiem 1,6 palą mniej. Większa moc, lepsza dynamika, itp. Moja Acenta 1,4 100 tyś przebiegu od dłuższego czasu pokazuje 5,6 l/100km. Na dłuższej trasie schodzi do 5,3 l/100 km. Resetuje po każdym tankowaniu. Pewnie spala więcej niż komputer pokazuje, ale to dla mnie jest mało w porównaniu do lanosa który wypijał ponad 8l/100 km. Dlatego tym co ich notki  palą

4,5 i mniej zazdroszczę, ale też nie bardzo chce mi się wierzyć, chyba że nasze notki mają różne fabryczne a może inne

ustawienia stąd te różnice. :(  :rolleyes2:

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Te 4,5l wyjdzie tylko przy jednostajnej jezdzie na trasie ale napewno nie wyjdzie tyle z calego baku w roznych warukach. 6-7l musi spalic, fizyki sie nie oszuka.

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend jechałem Notkiem ponad 200 mil (ponad 320 km) w jedną stronę (w sumie ponad 640 km) zobaczyć samochód bo syn chce kupić. 

Dwie osoby, cały czas prędkość do 125 km/h (średnia z kompa 78 km/h), lekkie przyspieszenie, klima, ledy zamiast świateł.

Wyszło z kompa 4.9 l/100 km.....po obliczeniu kalkulatorem 5.1 l/ 100 km.

Więc w tych czasach jazda jak za darmo ;)

Nie stety nie chce wyjść inaczej....chyba że kalkulatory też inne mamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może notki z silnikiem 1,6 palą mniej. Większa moc, lepsza dynamika, itp. Moja Acenta 1,4 100 tyś przebiegu od dłuższego czasu pokazuje 5,6 l/100km. Na dłuższej trasie schodzi do 5,3 l/100 km. Resetuje po każdym tankowaniu. Pewnie spala więcej niż komputer pokazuje, ale to dla mnie jest mało w porównaniu do lanosa który wypijał ponad 8l/100 km. Dlatego tym co ich notki  palą

4,5 i mniej zazdroszczę, ale też nie bardzo chce mi się wierzyć, chyba że nasze notki mają różne fabryczne a może inne

ustawienia stąd te różnice. :(  :rolleyes2:

 

Mój tak palił praktycznie od początku i tak jest do teraz. Jak jest ciepło, obecnie udaje się uzyskać wg. komputera 5.4 l/100 km.

Nie stety nie chce wyjść inaczej....chyba że kalkulatory też inne mamy ;)

 

Całkiem możliwe, że w UK paliwo jest lepszej jakości niż w Polsce a to się w jakimś stopniu przekłada na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może notki z silnikiem 1,6 palą mniej. Większa moc, lepsza dynamika, itp. 

przy spokojnym użytkowaniu spalanie 1,6 i 1,4 jest prawie identyczne - ze wskazaniem na mniejszy. Przy jeździe bardziej dynamicznej i prędkościach autostradowych większy potrafi spalić mniej - wyrażam ta opinię to w oparciu o spostrzeżenia dotyczące spalania mojej byłej acenty 1,6 i aktualnej visii plus 1,4 należącej do mojego brata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem właśnie przejechałem 450 km. w tym 80% autostrady i spalanie wyszło mi średnio z całej trasy 5,9 l/100 jazda na dziennych światełkach, non stop klima załączona a prędkość średnia 98 a w trasie 140-170km.


Jutro droga powrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń na trasach widzę, że jadąc tak od 80 do 115-120km/h na 5 biegu spalanie jest bardzo male.

Jak trochę wzrośnie prędkość od 130 km/h wzwyż wtedy mocno rośnie i też idzie mi na 5.5-5.8l/100km średnia.

Na "autobanie" mam czasami 7,5l/100km :D ale tam się Notka nie oszczędzało.

Jednak nie wiem jak jeżdżąc ponad 8l/100km nigdy mi nie wychodziło, a nie ukrywając bujalem go nawet do 185 km/h i szedł bardzo ładnie.

Dużo robi lekka buda, ale przy takiej prędkości wystarczy boczny wiatr i fiu fiu ;)


Miałem kiedyś "Mietka" W168 1.6 benzyna i ten na oszczędnej jeździe palił 7,5-8l/100 :D.....a jak się go deptało to ponad 12 łykał. 

Więc i tak Notek idzie ze spalaniem duuuuzo na plus.

Tak serio to jest to najoszczędniejszy silnik jaki do tej pory miałem.....a trochę się tego przewinęło.

 

Jak jadę Audi 2.4 benzyna to na lekkiej nodze komp pokazuje 11,5l/100km.....na maxa koło 20 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze roznice wynikaja ze zuzycia silnika. Nie jestem ekspertem ale chyba np deregulacja luzow zaworowych (ale nie kwalifikujaca ich do regulacji/wymiany szklanek) moze zmienic sprawnosc motoru.

Podobnie sondy maja jakis zakres bledu ktory nie kwalifikuje ich do wymiany i nie uruchamia bledu w komputerze a moze powodowac zwiekszanie dawki paliwa. Suma-summarum szukanie na sile przyczyny podwyzszonego (w granicach rozsadku - patrz wyzej podane wartosci) spalania jest kompletnie nieoplacalne warto policzyc ile kosztuje nawet o litr zwiekszone spalanie 45pln/1000km aktualnie, 450pln na 10000km. To ile musialaby kosztowac naprawa zeby sie to oplacalo ? Przy czym nawet nie wiadomo czego szukac.

 

edit: poprawka sformułowania

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ale w drodze powrotnej już nie spalanie było na pierwszym planie a huczące łożysko. Delikatnie zaczęło już w tamtą stronę a po postoju w drodze powrotnej nawet pogłośnione radio nie było w stanie go zagłuszyć. Prędkość oczywiście ta sama tyle że w ulewie i na światłach mijania. Dziś rano potwierdziłem swoje spostrzeżenia z wczorajszego popołudnia. podjechałem na diagnostykę by się upewnić a co najważniejsze łożysko jakby czekało na mnie w przywarsztatowym sklepie więc za godzinę auto było już z wymienionym łożyskiem. Tydzień temu poszła mi sprężyna w prawym przodzie, też od ręki wymieniłem, ale na razie to chyba już starczy, mam nadzieję bynajmniej że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam aplikację na telefon Fuelio, po każdym tankowaniu wpisujemy tylko stan licznika, cenę paliwa i zatankowaną ilość, a potem mamy cała masę statystyk. Wyszło mi za cały rok: najniższe spalanie 6,37, najwyższe 7,37, średnie 6,89, średni koszt 1km - 30gr itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Majówka w Słoweni, silnik 1.6, trasa 2135km. spalanie 6.26, gównie autostrady 95% przy czym raczej na spokojnie, 115km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie przy jeździe codziennie ok. 40 km komputer pokazuje 3,9 l. Jeżdżę z włączonym trybem eco i start-stop. Trasa w większości płaska. Silnik 1.5 Dci 90KM

Jak wyłączę tryb eco, to spalanie wzrasta o ok. 0,7 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze napisz konkretnie jakiego auta to dotyczy bo w profilu masz zupelnie inny model...

 

PS. takie spalanie jest po prostu piekne... w 2019 mazda ma juz sprzedawac pierwsze 3jki z silnikiem HCCI czyli tak jakby diesel ale napedzany benzyna :thumbsup:

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NazgulXL napisał:

Prosze napisz konkretnie jakiego auta to dotyczy bo w profilu masz zupelnie inny model...

 

PS. takie spalanie jest po prostu piekne... w 2019 mazda ma juz sprzedawac pierwsze 3jki z silnikiem HCCI czyli tak jakby diesel ale napedzany benzyna :thumbsup:

Oczywiście w tym dziale piszę o Note 2014  r. dCi 1.5 Wersja z systemem start-stop i chyba wszystkim co Nissan montował w Note

W profilu mam NV200, ponieważ mam 2 Nissany, ale duży za nic nie chce iść w ślady mniejszego brata i przy tym samym silniku pali 6.5 l. Oczywiście jest większy, jeździ więcej po mieście i zwykle jeszcze z towarem na pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mój Note 1.4 ostatnio więcej pali. W zeszłym roku latem przy włączonej klimatyzacji 7.6 , a bez klmy 6.8 po mieście. Teraz mi wychodzi około 8,5. Czy przyczyną mogą być świece? Mcc jest i silnik generalnie pracuje jak pracował. Może zużyte sprzęgło? Blokują się zaciski? Wiem, że trzeba po prostu sprawdzić, ale jestem ciekawy czy mieliście podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...