Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kupiłem serenke


Gość K_andy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

i stałem sie posiadaczem serenki :lol:

 

2.0 benzyna , 1993r.

 

wszystko byłoby piękne gdyby.... nie silnik,

stuka na wyższych obrotach.

Natychmiastowa wizyta u znajomego mechanika, i załamka :sad:

panewka główna lub korbowodowa.

 

I co Wy na to?? naprawiać silnik, czy może podmiana np. od primerki

czytałem na forum że może pasować.

Sugestie bardzo wskazane :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
I co Wy na to?? naprawiać silnik, czy może podmiana np. od primerki
nie bedzie pasowac uklad calego silnika jest inny widzalem silnika admina forum ;) a sam mam serenke u nas silnik jest | a w primerce -- albo trzaby mocno kombinowac (aparay zaplonowe itp...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i procedura rejestracyjna rozpoczęta :D

 

tłumaczenie dokumentów mam w kieszeni. :mrgreen:

 

mam nadzieję że reszta procedury pójdzie tak samo sprawnie

 

 

pozdrawiam nissanowiczów

i oczywiście wszystkich CELNIKÓW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taki diabeł straszny jak go malują :grin:

 

opłata akcyzowa u Panów Celników z wypełnieniem dokumentów w 20 minut(wolno czy szybko??), i jaka kultura załatwiania interesantów-żeby tak we wszystkich urzędach.

 

Tablice próbne na miesiąc w starostwie w godzinke, no ale pan urzędnik miał do przejżenia więcej dokumentów :)

 

Przegląd umówiony na środę.

 

Zdjęcia dokleje po święcie(coś mi zaszwankował program przenoszący z aparatu na kompa)

 

pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie o Serenach Waszych i ciagle mam mieszane zdanie czy warto czy nie warto kupić :?: jestem własnie na etapie planowania zmiany swojego Sunny na wieksze auto 7-8 osobowe rozpatruje jeszcze Mitsubishi Space Gear ale chcialbym zostać przy nissanie bardzo przypadła mi do gustu ta marka :grin: te połozenie silnika w Serenie jakoś mnie odpycha :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

może jestem zboczeńcem :? ale ja sobie drugi raz kupiłem Serene 2,0 benzyne i sobie chwale

każde auto ma swoje plusy i minusy

a co do silnika pod fotelami :roll: ten typ tak ma do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
W zime nie można narzekać na takie rozwiązanie a latem jakiś izolacyjny pokrowiec i po sprawie
no chyba nie jezdziales na dluzsza mete serenka :> mialem mazde e2200 w ktorej tez sedzales na silniku... powiedmy ze tam izolacja byla fatalna i dosc mocno grzalo ale w serence jest bardzo dobra izolacja wrecz powiem idealnka kazdy szczegol jest zaizolowany jedeyne miejsce ktoredy sie dostaje cieplo jest reczny i prawdopodobnie wiem ktoredy wiec trza ino zatkac (co dziwne jak klima jest wlaczona to nie ma tam cieplego powietrzaO_o)

 

a tu macie ciekawostke jak isilnik zostal uzyy w finalowym wyscigu w 2f2f - tokio drift ;p

 

1eu7.jpg

2hf1.jpg

 

;ppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

uffff

silnik wyjęty, i niestety, pukało, pukało i sie wystukało.

panewki na 1 i drugim garku do wymiany, wałek do szlifu, ciekawe ile to będzie mnie kosztowało? , macie może jakieś wiadomości co do cen części?

teraz się zastanawiam czy zrobiłem dobry zakup z tą serenką?

ale nie powiem nic więcej żeby nie zapeszyć :lol:

wracam jeszcze do tematu silnika , może jednak będzie pasował do primerki P11 2,0 mają ten sam symbol silnika SR20DE, jade do klienta co ma taki silnik na oględziny, a nóż.....

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
może jednak będzie pasował do primerki P11 2,0 mają ten sam symbol silnika SR20DE, jade do klienta co ma taki silnik na oględziny, a nóż.....
w serence jesti naczej ulozony niektore elementy sa inaczej mocowane przez to ze silnik lezy wzdloz auta a nie wpoprzek... szcerze mowiac watpie zeby wszedl bez problemow... aczkolwiek to te same silniki jezeli chodzi o osiagi ;p
teraz się zastanawiam czy zrobiłem dobry zakup z tą serenką?
ja bym osobice nie kupil z uszkodzonym silnikiem... ;)

 

co do czesci normalne czescie nie sa za drogie ostanito wymienialem olej + filtry... zamienniki JAPONSKIE wyszly mnie 61 zl (powietrze paliwo i olej) olej nie pamietam:D no i klocki wczoraj 90-100 zl komplet... nie jest najjgorzej a jezeli chodzi o silnik to nie mam pojecia bo moj to zyleta pyka sa rowniotko oby tak dalej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K_andy napisał/a:

może jednak będzie pasował do primerki P11 2,0 mają ten sam symbol silnika SR20DE, jade do klienta co ma taki silnik na oględziny, a nóż.....

w serence jesti naczej ulozony niektore elementy sa inaczej mocowane przez to ze silnik lezy wzdloz auta a nie wpoprzek... szcerze mowiac watpie zeby wszedl bez problemow... aczkolwiek to te same silniki jezeli chodzi o osiagi ;p

ja twierdze ze to bedzie ten sam silnik jeśli chodzi o blok i głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mi się wydaje,

jutro jadę obejżeć ten silnik u faceta a przy okazji zawoże wałek i korbowody do szlifu

 

ciekawe ile zaśpiewa :grin: za ten silniczek,

zdecydowanie wolałbym silnik niż naprawiać mój

jutro będę bogatszy w wiedzę :D

i uboższy w kieszeni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i plama :twisted:

 

zanim dotarłem do faceta to silnika juz nie było

 

ech ci ludzie

 

zdecydowałem się na naprawę swojego, nie będe dłużej czekał, lato się kończy a moja sarenka pod plandeką bez serduszka :)

dzisiaj zawiozłem wałek do szlifu, cylindry będą "honowane"

prawdopodobnie w piątek po południu odbiorę.

A w sobotę składanko.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

dół silnika złożony- nareszcie :D

wałek po szlifie, panewki na korbach i głównych nówki.

kadłub "honowany", pierścionki nowe.

 

teraz przyszła pora na głowice

zaworki do szlifu,

dwie szpilki z głowicy z k. wydechowego do odwiercenia :(

i znów to czekanie .

Ciekawostka !

uszczelka pod głowicę nie pasuje z tego rocznika co silnik!

czy ktoś spotkał sie z tym?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

mhm moze zrobie maly off topic ale wlasnie wrzucam na FTP zeskanowana instrukcje obslugi :P za jakas godzinke bedzie na FTPie ;> zaloze topic i apodam linka zeskanowalem wszytko procz dzialu o fabrycznym radiu O_o to tyle... co do twojego ssilnika ile Cie to wyjdzie bo jednego z klubowiczy wyszla kapa silnika 4k zl :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Cie to wyjdzie

 

narazie to szlif wału i korpusu z panewkami i pierścionkami to 620pzł

a głowiczka podobno ma kosztować ok250

 

fotki uszczelki i korpusu zapodam w poniedziałek,

w moim korpusie SR20DE jest pionowy kanał prawdopodobnie spływ oleju z głowicy

a w/g katalogów uszczelek ten typ występował po97 roku( tak powiedział mi sprzedawca w sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...