Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dupowóz Coobcia - P10@GA16Ds


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ps. jutro jadę na działkę i pozbęde się kata - Kosa z chęcią ustawie się z Tobą na kresce :D

 

 

i jak juz po kresce? kto wygral ?

 

Z tego co mówił coobcio to GA16 zmarło i to bez możliwości reanimacji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima się przegrzała i wywaliło uszczelke spod głowy...

 

Ten silnik GA jest za***iście mało skomplikowany w sumie po jakiś 2 godzinach czapka zeszła z głowy i... jak na przebeig 280 tyś km to wszsytko fabryka :shock: drógie tyle przejedzie :D

Przy okazji zciągniecia główki tak się zastanawiam czy nie zrobić rozwiertu i nie zapodać tłoków z GQ18De :roll: ?

 

Wiem że obowiązkowo muszę dorobić fazkę na kanałach ssących coby paliwo z wtrsyków wlatywało jak nalerzy - auto zamierzam sprzedać więc prawdopodobnie benzyna wjedzie, którą będzie zarządzał SMT6 niczym Stand ALONE hehe do tego jeszcze tylko dorzucę TPS i zewnętrzną pompe paliwa np z GOLFA albo OPLA.

 

A i jeszcze szykuje się do przymairki wałków rozrządu z QG18DE (krzywki coś pod 40,6mm mają:) ), tak na pierwszy rzut oka trzeba będzie dokonać toczenia przy łozyskach najblirzsych od strony rozrządu i dospawać na wałku wydechowym miejsce na klin pod aparat zapłonowy - dzięki Albin za udostępnienie i ogólną pomoc w tej sprawie.

 

A także dziękuje Mrozowi za porzyczenie piękngo narzędzi do portingowania - jutro przetestuje je na głowce i kolektorze wydechowym.

 

Porzyjemy zobaczymy - bajka by było tak do 130KM dotrzeć ale to czas, pare zł pochłonie no a ja spłacam raty za 3cią primerkę tym razem z SR20De onboard :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica już przygotowana by oddać ją do zakładu na planowanie, sprawdzanie i ewentualnie docieranie zaworów...

 

Tak więc pierwszy porting głowicy w moim wydaniu :)

- Ciekawe czy efekty będą takie jak w przypadku pewnego SR20DE oddanego do Chojnackiego gdzie doszło -1koń i +6Nm :wink:

 

W związku ztym że w primie pojawi się benzyna, musiałem dorobić fazkę pod wtrsyki paliwa, kanały w kolektorze ssącym w DE wyglądją tak:

IMG_3399.jpg

 

A w głowicy od DS tak:

Przymierzamyssanie.jpg

 

Tak więc frezik + wiertarka w dłoń, potem doszlifowanie maszynerją by MROZU i efekt wyszedł taki:

IMG_3453.jpg

 

Teraz pora na stronę wydechową. jak widać nie najlepiej spasowaną:

Przymierzamywydech.jpg

 

Więc pojechałem ją z FREZA i niezawodnego BOSCHa:

jedziemynagrobo.jpg

 

Teraz już wszystko dopasowane i można wygładzać (Mrozu masziną na drógim planie widoczną):

rozpoczety.jpg

 

 

Przed montarzem kolektorów także je trzeba poprawić do uszczlki. ssący już gotowy, tylko wydechowy pozostał, jeszcze wizyta w autoszlifie i składamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne wielkie dzięki - mistrzoska sprawa jeśli chodzi o prace wykończeniowe!

Jutro po szkole pójdę z główka do planowania i jak będzie łądnie na dworze to poskładam to do kupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolektor 4-2-1 zpodać taki jaki ma "Gościu" i reszte wydechu pełne 52mm z kwasa przelot to by to nawel chodziło, już nie wspomne o zmodyfikowaniu i przełorzeniu wałków z QG18DE i kolektora ssącego z Sentry - wtedy to już pewnie z jakimiś ociężałymi P11.144 2.0 można by się brać :D

 

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2006 ]

No już wróciłem ze szkoły i główkę odebrałem, po wcześniejszych konsultacjach z Panem wyszło żeby osiągnąć stopień spręzania 11:1 to trzeba główke zjechać o ponad 1mm, nie chciałem ryzykować i w zakładzie splanowali mi głowicę do takiego poziomu gdzie pojemność komory spalania osiągnęła 28ml co w efekcie daje równe 10,6:1, w sumie głowa stała się niższa o 0,87mm.

 

Efekt końcowy:

IMG_0151-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie... Wystarczy że napinacz wkleje na silkon bez seryjnej uszczlki co ma grubości ok. 1mm.

 

Trochę żałuje teraz że równo o 1mm nie ciachnąłem tej głowy, no ale 10,6:1 to i tak znacznie lapiej jak 9,8:1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze napinacz górny się zesrał, jak się przebudzę muszę dymać do JC Auto po nowy...

Tak to wrażenia z jazdy pozytywne, choć nie wiem czy rozrządu nie przestawiłem, bo wolno obroty są nierówne i auto ochodzo się kręci do 7500obr.min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na poniszszych fotkach też będe musiał spasowanie poprawiać ale to fajna praca :)

 

Moja uszczelka kolektora ssącego jest pordzewiała gdzie moge kupić nową bo umnie w sklepach niema :evil:

 

skrzynia3.jpg

skrzynia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sieci JC auto mają - ja płaciłem za nią po rabacie niecałe 17zł, jak będziesz chciał to przy okazji zakupów mogę ci ją Kupić, pod kolektor wydechowy też pasowało by dać nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak możesz to kup mi do kolektora ssącego uszczelkę

Pod głowę już mam niemiecką elring podobno dobra zobaczymy

 

A u ciebie napinacz wymieniony :?:

 

Ja dalej działam z głową tylko bardzo mi brakuje tej mrozia małej szlifiereczki do zakamarków ;)

Zresztą na mojch fotkach widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz wsadziłem z JC auto i zrobiło się sporo ciszej, jeszcze go zmodyfikowałem żeby mocniej napinał i wreszcie efekt osiągnięty :)

 

Ps. uszczelki "elring" mają dobrą opinię, co do uszczlki pod kolekotr ssący to nie ma problemu mogę Ci kupić, ostatnio płąciłem za nią coś koło 16zł - w JC auto oczywiscie :D

 

Powoli szukuje się do wymiany docisku ew całego sprzęgła i swędzi mnie jak nie wiem co by zapodać tłoki od QG18De, a z drogiej strony jak coś takiego zrobie i sprzedam wóz to mi sięto nei zwroci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Napinacz wsadziłem z JC auto i zrobiło się sporo ciszej, jeszcze go zmodyfikowałem żeby mocniej napinał i wreszcie efekt osiągnięty

 

Cooba ten napinacz to cos takiego:

http://moto.sklep.pl/img.php?kod=3556

Bo u mnie w 100NX'ie przy ok.3 tys obrotów rozrząd tak napierdala, że zastanawiam sie nad wymianą górnego napinacza. Nie chę wymianiać całego rozrządu bo troszkę dużo by to kosztowało.

Na tej stronie jest opisane, że jest to napinacz łańcucha długiego, także jezeli jest to górny to pewnie bym się na to zdecydował ewentualnie wymienił jeszcze sam łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz wsadziłem z JC auto i zrobiło się sporo ciszej, jeszcze go zmodyfikowałem żeby mocniej napinał i wreszcie efekt osiągnięty

 

Cooba ten napinacz to cos takiego:

http://moto.sklep.pl/img.php?kod=3556

Bo u mnie w 100NX'ie przy ok.3 tys obrotów rozrząd tak napierdala, że zastanawiam sie nad wymianą górnego napinacza. Nie chę wymianiać całego rozrządu bo troszkę dużo by to kosztowało.

Na tej stronie jest opisane, że jest to napinacz łańcucha długiego, także jezeli jest to górny to pewnie bym się na to zdecydował ewentualnie wymienił jeszcze sam łańcuch.

 

witam

to jest napinacz lancucha dolnego - dluzszego, johny_fellow u ciebie rzegocze lancuch gorny czyli krotszy, wymiana napinacza to krotktotrwaly efekt

u mnie bylo tak jadac do wawy, zapomnialem spradzic olej a mialem przed wymiana po zimie i jeszcze z 1/4 na bagnecie jak dojechalm rzegotal lanuch juz, spoko wrocilem odkrecilem dekiel, napinacz mial wytarcia ok 3mm wymienilem ustalo ale w wiekszosci przypadku na cieplym silniku przy odpaleniu slychac lancuch przez kilka sekund, no i zaczal lancuch dawac sie w znaki ok paru tysiacach kilometrow, tzn 3000tys obrotow -3500, a pozniej na wysokich rzegocze

z tego co orientowalem sie to lancuch rozpinany JC(chinszczyzna za 20zl-wykonanie masakra, do reki pilnik papier scierny bo lancuch wy***ie slizg napinacza chyba w pare tysiecy kilometrow) albo w nissanie ale 170zl oryginal z kolorami (oznaczone oczka do nastawienia)

ale problemem jestto (bede w niedziele rozbieral ta blache z boku zeby dostac sie dogorn lancucha) ze niewiem czy zejdzie lancuch bez rozkrecenia calego rozrzadu (tu b sie moze coobcio wypowiedzial jak skladal te silniki) bo z tego co pamietam jak odkrecalem to by sie zdjelo kolo zebate gorne ktores czy obydwa i zdjelo albo nawet rozcielo go ale na posrednie kolo nie ma jak nalozyc bo jest taki kawalek glowicy do ktorego przylega ta blacha

img01511zm7.jpg

a wtedy chyba w gre wchodzi rozpierdolenie calego rozrzadu do tego zakup uszczelek do smogu olejowego itp itd a to pewnie tylko w nissanie

w ga16ds jest o tyle ze jak rzegocze to nie ociera o glowice z boku bo jest taka oslona a w ga16de nie ma i jak masz luzny to jebie po glowicy i moze dziure wytrzec nie bede mowil o konsekwencji

apropo coobcio jak "stunigowales ten napinacz"

ja napinacz mam japonski jakies rzemioslo japonskie 30zl drozszy od JC

natomiast lancuch chinski jest rozpinany(lezy sobie w bagazniku :) ) bo oryginal rozetniemy nozycami a ten zalozymy i zepniemy,

a moze by zalozyc watek o wymainie rozrzadu w ga1xdx

jak sie myle poprawiac :))

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz załorzyć wątek, mam patent na ściąganie górnego łancucha rozrządu, bez ściągania główki i misek olejowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...