Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja almerka


Marins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem N16 z 2002r 1.8 16V sedan, kolor grafitowy.Mam go od marca.Dałem za niego 15tys. Kupiony na pół z moja dziewczyną od moich rodziców:)

 

Wymienione lub zrobione:

 

-Pokrowce na wszystkie siedzenia kolor niebiesko czarny

-pokrowiec na kierownice i pasy kolor niebiesko czarny,

-zmieniony mieszek na czarno niebieski ,

-gałka od biegów

-zamotowany spojler od focusa

-tłumik bi-turbo

-oświetlenie na pedaly własnej koncepcji,

-zdjęty tłumik szmerów za radą Coobcia.

-filtr powietrza na wkładke firmy K&N

-silnik na taki sam bo poprzedni zostal zniszczony :D

-kilka naklejek na samochód(równiez te: nissan klub.pl :) )

 

w planach:

 

-skrucenie drażka od biegów(spiłowanie kilku cm. :) )

-stożek i CAI

-szlif głowicy

-chip

-świece

-przyciemniane szyby

-utwardzenie i obniżenie podwozia

-nowe felgi

-zmiana koloru nadwozia (dalsze plany)

-zmiana nagłośnienia (nowe radio, głosniki, wzmacniacz i jakas tuba nieduza)

-progi i zderzaki(niestety na zamówienie gdyż niema do sedana gotowych)

-prawdopodobnie sprzęgło :grin:

 

w trakcie robót:

 

neony (listwy diodowe) pod podwozie, kolor niebieski

boczne kierunki na białe

 

To tyle na temat mojej almerki

 

Może ocenicie i podpowiecie co moge zmienic jeszcze w mojej almie?? W wygladzie lub silniku za niedużą kase??

 

Niestety niemam możliwosci zrobienia fotek mojej almerki ale jak tylko bede mógl to zrobie i powrzucam bo wiem ze bez tego bedzie trudno o ocene.

 

Z niektorymi modami dotyczacymi głównie silnika będę miał problem gdyż samochod jest w ciągłym użytku i trudno mi będzie znaleść taki czas żeby go oddac na te kilka dni go jakichś mechaniorow.

 

Ps.Niewiedzialem gdzie ten temat zamieścić więc wybralem ten dzial , jeśli jest on zły to prosze moderatorów o przeniesienie go do właściwego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej chwili masz wkłądkę to nie widzę sensu montwać na siłę stożka a potem sięmeczyć z jego obudowaniem, poprostu zmodyfikuj seryjną puszkę tak żeby do niej wchodziła jakaś gruba rura PCV którąbędize zasysane zimne powietrze z nadkola.

 

Ps. jak jakość wykonania tego silnika jest taka sama jak rodziny GA14/16 to tanim sposobem na poprawienie osiągów będzie dopasowanie kanałów w kolektorze ssącym do tych z głowicy.

 

Pss. Prośba o jakieś fotki, z zewnątrz, pod maską i wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz i racje zeby niemeczyc sie z tym stozkiem ale jeszcze pomysle nad tym. Stozek ogolnie fajnie wyglada:)

 

No wiem ze bez zdjec to lipa ale sie postaram jakos. W najgorszym wypadku beda one z telefonu:(

 

Dopasowanie kanałow?? tzn w jaki sposob? Myslalem ze one sa dopasowane:)

Ile moge zyskac kucy i niutkow takim modem?? Ogolnie drogi taki zabieg kosztuje i czy dlugo sie z tym schodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz troche napisane na temat dopasowywania kanałów:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...389&start=0

 

Na ten temat możesz porozmawiać z panem Lesiakiem, swojego czasu był u mnie klient który bardzo zachwalał modyfikację kolektora ssącego, która polegała na dopasowaniu go do uszczelki oraz polerowanie w środku.

 

Także bez porblemu można ten silnik poddać chiptuningowi...

 

Realna moc do osiągniecia to ok 130KM i 180nm - jak seryjny 2 litrowy SR20De

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realna moc do osiagniecia to 130Km ale po samym tym polerowaniu tak?? z tego co widzialem i czytałem to samemu mozna takiej czynnosci sie podjąc?? Chip chce wsadzic na samym koncu zeby był dostrojony pod wszystkie juz inne mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no mysle ze niedoceniasz tego silniczka :D

 

Pamietasz jak po samym Twoim tuningu w mojej almerce przybyo kilka koni i było 124:) Mysle ze ten nowy silnik teraz ma ok tyle samo wiec polerowanie plus chip to powino byc ok 140Km

 

Ale takie jest tylko moje zdanie, okaze sie pozniej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e no mysle ze niedoceniasz tego silniczka :D

 

Pamietasz jak po samym Twoim tuningu w mojej almerce przybyo kilka koni i było 124:) Mysle ze ten nowy silnik teraz ma ok tyle samo wiec polerowanie plus chip to powino byc ok 140Km

 

Ale takie jest tylko moje zdanie, okaze sie pozniej :grin:

 

 

soory Marins,ale naprawdę nie spodziewaj się cudów[ogromnej mocy]po samym portingu i chipie...nie zapominaj że to wolnossak,a nie turbo ,

ps,byłeś już na hamowni,bo czasem już tak jest że nawet serii silnik nie trzyma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był na hamowni, i już w seri miał mały bonusik tzn + 8KM )D

 

O ile nie pomyliłem auto to było tak:

Serja Katalogowo 116KM:

r7rnfm.jpg

 

Po rozpięciu puszki:

r7ronm.jpg

 

Po nałożeniu wykresów przebiegów momentowych na siebei otrzymujemy:

N16QD18DeDOLOT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak to ten wykreik :D , tylko ze mialem zmieniany silnik i tego nowego jeszcze niezhamowałem... :( Chcialbym zeby mial tyle samo :D

 

Ps. Coobcio niewiesz czy tam na mineralnej jak podjade to odrazu mi zhamuje czy musze sie umawiac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za numer.

 

Fotki hmmn :D Niedługo chyba będą :grin:

 

 

Jade dzisiaj na hamownie , zobaczymy co z moim nowym silniczkiem:)

 

 

Zastała mnie na hamowni miła niespodzianka:)

W serii mam 127.3KM i 159.7 Nm czyli +11KM gratis :D

Po otwarciu puszki z filtrem 130KM i 162.1 Nm i poprawil sie dół i góra, srodek prawie bez zmian. Dodam ze pojechalem tam równiez na seryjnym filtrze paliwa. Niestety dostałem tylko wydruk bo niemial dyskietki pan Grabowski i niemoge wkleic zdjec.

 

Ps. Coobcio mysle ze teraz 130KM to bede mial po samym stozku lub z wkladka i power rura , tak wiec realna granica poprawy osiagow wzrosnie po portingu i chipie :D

 

Maciek namawiał mnie ta turbo:) ok 7000zł i 180KM bo wiecej to byłoby niebezpiecznie i ok 250Nm. Powiedzialem ze z checia bym to zrobił ale te 7000zł :grin:

 

własnie kopiuje zdjecia do fotosik.pl jak skoncze ze wszystkim to dam link to obejrzycie moje nismo. Wieczorem zrobie zdjecie podswietlenia pedałow i tez wkleje.

 

[ Dodano: Pią 08 Wrz, 2006 ]

oki juz jest: http://marins86.fotosik.pl/albumy/52095.html

 

teraz mozecie patrzec i oceniac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O wreszcie fotki - nawet przyjemnei to wygląda, ale wisząca narzuta na tylną kanape jakoś niezaspecjalnie...

 

Ps. widzę że już na nowej hamowni się hamowałeś i z nowym sercem :)

 

130KM to już miło, zwłaszcza jak katalog podaje 116.

 

Chip + jakiś dolot (może C.A.I) i myślę że do 135KM dobije i coś pod 170Nm - kto wie, czemamy na jakieś posunięcie ku temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z ta tylnia narzutą cos musze jeszcze wymyslec bo i mi sie to niepodoba:)

 

Ps: Myslalem ze sam chip da mi z 10KM :D :?: Ale widac sie myliłem.

 

Tak sobie mysle o tym turbo ale kurna tyle kasy... Chociaz chip i stozek z dolotem wyniosł by mnie ok 2000zł i tylko ok 5KM przyrostu a tu 7000zł i ok 50KM- a to juz cos. Zeby to chociaz te 2000zł mniej kosztowalo to bym sie niezastanawial

 

Mam takie pytanko co do kit 57 (stozek, power rura - K&N) znalzlem za 430zł w inter cars , czy takie cos da duzo lepszy efekt niz własnoróbka?? Bo sam to niewiem nawet od czego zaczac...

 

Ps Coobcio: Nowa hamownia + nowe serce = lepszy efekt:) hehe :D

 

 

 

 

 

Gdzie jest w wawie jakis driftbox zeby sprawdzic pomiary do 100Km??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas ma G-techa więc można się ustawići pomierzyć.

Myślę że jakbyś się postarał to mogłbyś zrobić o wiele lepszy dolot niż kit K&N, sam filtr tej firmy mozesz nabyć za ok 140zł w JC Auto Tuning Division.

Wuscisz go w nadkole i jazda, co do chipa to myślę że nieco taniej by to wyszło jak 1500zł, u nas w klubie gość bodajrze LUKAS GTS się nazywa i taniej ci to ogarnie, jeszcze masz ALTa Racing, chiptronika, V-techa no jest w czym wybeirać, na allegro jakbyś poszukał to i za 600zł byś znalazł pełną usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po dluzszej przewie. Mialem pare problemow ale juz sie ze wszystkim uporalem i zabieram sie do roboty. w koncu ukoczylem montaz neonow. Zdjecia sa ju zna mojej stronie na fotosiku. kliknijcie w podpisie i ocencie jak to wam sie podoba.

Za jakis tydzien powiniennem miec juz skompletowany stozek i cai wiec niedlugo wam pokaze i wyniki z hamowni. Narazie to tyle ale juz mysle nad kolejnymi modami.

 

[ Dodano: Wto 23 Sty, 2007 21:12 ]

jesli chodzi o "tuning optyczny" to zalozylem nowe zegary, efekt zajebi....:).

Juz mam mocowanie do przeplywki zeby zalozyc stozek. Teraz tylko pozadny stozek doprowadzenie zimnego powietrza i bedzie gitara:)

Ps. Fotki zegarow i neonow na stronie w podpisie. Co sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...