Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie do praktyków (i teoretyków)


zbyszekN15
 Share

Recommended Posts

Witam. Przy założeniu, że olej wymieniany byłby raz do roku. Którą porę roku uważacie za korzystniejszą (chociażby teoretycznie) do wymiany: jesień, czy wiosnę? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

jakby mnie nie było stać wymienić oleju 2x w roku to wymieniłbym po zimie chyba... pozatym nie ma co dyskutować i wymieniać 2x w roku :)

Link to comment
Share on other sites

Guest maddrajwer

Teoretycznie wymieniałbym olej po zimie i przed zimą ze względu na lepkość mniejszą w zimie i to co było opisywane - paliwo w oleju przez ssanie. W praktyce wymieniam jak stuknie 10k km. Jak już raz w roku to raczej po zimie.

Link to comment
Share on other sites

ja wymieniam co 15kkm i nie zawracam sobie d...zima czy lato.pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

ja tez z tym nie mam problemow bo wymiana oleju 2x do roku to jest min ale jak ktos malojezdzi i wymiana oleju wypada rza w roku to warto wymienic po zimie

Link to comment
Share on other sites

Wymienam dokładnie co 15 kkm a przy mojej jeździe wypada 1xna rok, Pewnie,że przy dużych przebiegach warto wymienaić częściej i najlepiej kiedy jest między 15-20 stopni. Olej wtedy ani nie jest zbyt rzadki ani zbyt gęsty. Wymieniam przed zimą.

Link to comment
Share on other sites

gry76, MOZE DLA NIEKTORYCH TO DUZY PROBLEM A JAK CI COS NIE ODPOWIADA TO JEST TAKA OPCJA JAK ZAMKNIJ OKNO. NIE MUSISZ TEGO CZYTAC JAK CI SIE NIE PODOBA WIDOCZNIE NIE MASZ O CZYM PISAC I BEZSENSOWNIE NABIJASZ POSTY

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH WYROZUMIALYCH FORUMOWICZOW

Link to comment
Share on other sites

terano1,

 

Widzisz, dla mnie też nie miało to większego znaczenia aczkolwiek są i tacy którzy się tym przejmują. W poprzednim aucie raz wymieniłem zimą przy ok. -10 problem w tym,że olej leżał w bagażniku jąkąś 1 godz i niestety zgęstniał. Po drugie zdarza się że sklepy trzymają oleje w pomieszczeniach nieogrzewanych. Ty kupujesz, wymieniasz a silnik dostaje w łeb.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to przede wszystkim ze ludzie zakladaja tematy nie ot tak sobie zeby pisac tylko zeby rozwiazac jakis problem. Ale sa ludzie ktorzy tego nie rozumieja :evil:

 

[ Dodano: Sob 23 Wrz, 2006 ]

PS sorki za OT

Link to comment
Share on other sites

normalnym jest ze olej wymienia się na ciepłym silniku zeby olej był rzadki i wypłynął w całosci,jezeli wlejesz zimny olej doo ciepłego silnika i chwile odczekasz to sie ogrzeje ...prawda?i zrobi się rzadki........jesli chodzi o przechowywanie oleju to tez nie przesadzajcie przeciez kiedy auto stoi na dworze w -20 stopni to nie podgrzewasz silnika farelką tylko odpalasz i już..prawda?,wiadomym jest ze częsta wymiana oleju przedłuza zywotniśc silnika,ale czy wymienaisz w zimie czy latem to dla silnika nie ma znaczenia,raczej dla tego kto to robi bo zimą rece mu skostnieją...

..

Link to comment
Share on other sites

Olej który pracował w silniku jest przepracowany i co za tym idzie rzadszy. W zimie ma to znaczenie bo łatwiej łapie ciepło i nie jest taki gęsty. Przy zimnym starcie masz mniejsze opory a oleje syntetyczne mają to do siebie że film pozostaje na częściach po wył silnika. Dobry nowy olej wspaniale będzie pracował na wiosnę gdy ciepełko poranka pozostanie na poziomie pow 0 stopni 8) . W zimie silnik po nocy łapie wilgoć bo to normalne. Praw fizyki nie zmienisz. Jeśli nie musisz pozostań na starym oleju do wiosny. Jeśli przebieg mówi wymień to raczej wskazanym jest taka wymiana bo z oleju pozostały Ci tylko frakcje stałe a te niezbyt są przydatne do smarowania. A tak na marginesie, przydatne przysłowie " Kto smaruje ten jedzie" nie tylko w motoryzacji :grin: . Więc jeśli nie chcesz by Ci się zatarł to... i do dzieła :D

Link to comment
Share on other sites

Guest cornholio78

rozrzedzony? chyba mniej lepki, gęstość oleju (kg/dm3) prawie się nie zmienia. Najlepiej jest wymieniać po zimie (sporo paliwa w oleju, utrata lepkości ze względu na przepracowanie)

Link to comment
Share on other sites

Już dawno temu profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski napisał i ogłosił dysertację pt "O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.

A trawa jest zielona a woda jest mokra.....

I tyle z tego wynika.....

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Guest cornholio78

mało trafne porównanie, bo akurat stary olej obniża lepkość w każdej temperaturze, czyli: zimą stawia mniejszy opór podczas rozruchu zimnego silnika, natomiast podczas lata nie jest w stanie dobrze smarować gorącego silnika. Wymiana oleju wiosną jest więc uzasadniona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...