Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternatywne metody zasilania sereny:D


Gość czopochrup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czopochrup

wiec chcialem tu przedstawic instalacje samochodowa na plynny gaz propan-butan ;d

 

zrobilem 4 fotki narazie bez samej instalacji bo kurde nie chce misie zemontowac srodkowego tunelu itp kazdy wie ile to roboty ;p

 

timage.jpg dostalem wec nakleilem ;p

 

timage.jpgbutla 30L wchodzi do niej odziwo 27L (a mialo wejsci 24L) nie przeszkadza w zalozeniu foteli...

 

timage.jpgprzewody uida pod siedzeniem ostatnim narazie zalozone zeby je chronic ;p w przyszlosci bedzie na nich obudowa metalowa taka nakladana gdyby cos trza przewiesc...

 

timage.jpgwlew niestety nie w zderzaku bo mechnior tego nie umial/nie chcial wzlozyc w zderzak ;<

 

wicej fot bedzie jak podniose siedzenia ;p i sory za jakosc ale robione komorka bo misie cyfrak posypal o0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
nawet zgrabna ta butla z tyłu a oparcie od fotela składa ci sie do końca.
oparcie nie sklada sie dokonca bo jest zawor ale idze je polozyc w pozycji dosc wygodnej do "lezenia" ale nie do konca przez zawor! cos za cos... aha fotel da sie zlozyc na bok :) tak kazalismy zamntowac butle wiec auto nie stracilo jako tako na swej funkcjonalnosci. niestety przepisy nie pzwalaja na to zeby umiesciec butle z przodu samochodu bo to zbyt niebezpeiczne o0 dlatego nie mielismy wyboru i poszla do tylu [dobrze ze ojciec ma znajomego na stacji diagnostycznej:D] co do samego gazu jezdzi sie przyjemnie :D bo tanio... ;p narazie troszke duzo pali ale ga jest przed przegladaem i ustawieniem po ustawieniu powinno byc git teraz jak ie przycisnie to sauto sie "dusi" zbyt uboga mieszanka ;p ale juz niedlugo.. ]:-> ogromnym + sa krotkie pzewody do wszytkiego i po przejechaniu drogi od domu do konca drogi osiedlowej [z 300-400M] automat juz przelacza sie na gaz! autko sie szybko zagrzewa... w srodku nie smierdzi jedynie czasami po prawej stronie jak sie sti na dworze lekko czuc ale ot tz wyelminujemy na przegladzie [powinnismy;d]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys mógł zrobic fotkę komory silnika jestem ciekawy jak to wszystko tam pomontowali

ja też myślę zeby zagazowac serenkę. moj kumpel ma toyote previę ale butle od gazu ma z przodu zamiast koła zapasowego . tylko że on dawno zakładał gaz.I pewnie przepisy się zmieniły i teraz nie można butli z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
tylko że on dawno zakładał gaz.I pewnie przepisy się zmieniły i teraz nie można butli z przodu.
tak teraz sie przepisy zmienily tzn jakis tam czas temu i teraz gazownik nie powien ci zalozyc z przodu jak zalozy to poprostu ma w d*pie Ciebie i patrzy na kase:) no i narobi Ci problemu bo nikt nie zarejestruje takiego auta normalny :D mozliwe iz dzis zrobie fotki jak bede miec auto pod domem :D chwilowo nie mam ;) jak nie dzis to jutro ;p miejsce jest po prawej stronie na wszystko... ;p tylko mieli problem z zaloznim przewodow bo malo miesca jest kolo silnika a miechanior ma duze rece :D musieli zdemontowac tunel srodkowy caly ;p jeszcze przewody WN wymienili i swiece...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

timage.jpg

 

timage.jpg

 

timage.jpg

 

timage.jpg

 

timage.jpg

 

tak wyglada caly badziew na silniku i teraz pytanko do osob ktore maja gaz :D jak macie zrobione wlot powietrza zeby auto na luzie przy predkosci xx nie gaslo... u mnie gazownik tego nie umie zrobic juz mam ucieta rure idaca od maski i skrecona w tyl zeby powietrze nie lecialo bezposrednio do niej i ciagle gasnie O_o ~70km/h gasnie ponizej nie gasnie lol... juz sie nam koncza pomysly jak to ustawic zeby nie gaslo przy wiekszych predkosciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak zrobione jak ty i jest ok

nie gasnie nawet ze 140 jak puszcze gaz

tylko ze zdjec widze ,ze inaczej mam zrobiony mixer,u ciebie chyba jest gdzies blisko filtra powietrz ,u mnie mam założony zaraz przy silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
u ciebie chyba jest gdzies blisko filtra powietrz ,u mnie mam założony zaraz przy silniku.
dokaldnie... blisko przewodow jest = gaz wlacza sie po jakims kilometrze max 2 od wlaczenia silnika co jes bardzo szybko... ;)
ze ten gazownik powinien jeszcze popracować nad regulacją
we wteorek jade wlasnie dzis mialem przeglada "0-rowy" i tak mi ustawil auto x_X ze muli niesamowicie strasznego laga mam na gazie po wcisnieciu pedalu do dechy... wogole gasnie jak sie na gaz przelacza... lol a tak nie bylo spascił dzissiaj na maxa ale we wtorek ustawi wszytko bo mu powiedzielismy i kazal we wtorek porzyjechac bo dzis juz nie mial czasu bo sobota i wogole ;p... zobaczymy pozyjemy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze już serena na gaz 2,5 roku i chodzi na gazie jak marzenie,bez żadnych problemów ,poza tym ,ze jak zapale silnik rano pierwszy raz po nocy ,to na benzynie mi gasnie,ale to nie jest dla mnie problem ponieważ zaraz przezucam na gaz i jest cool,tydzien temu zmieniłem mixer który załozył mi gazownik na

http://mikser.gazowy.w.interia.pl/

strumieniowy,i jestem bardzo zadowolony,jest dokładnie tak jak opisuje go gosc który je sprzedaje,silnik pracuje równiej ,nie ma żadnych dołów w obrotach i co najwazniejsze spalanie spadło z 15 na 13 litrów w miescie a 10 w trasie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

uwazasz ze warto inwestowac w sekwencje w serenke ? tym bardziej z 1.6 wg mnie nie warto... imo trza duzoooooooo jezdzic zeby sie sekwencja zwrociila... zreszta paliwo kosztuje juz 3.97 :D gaz 1.97 wg mnie nie warto inwestowac do 1.6 w sekwencje minimum to 2.0 :> i jazda jak marzenie... :)

 

forhend, moglbys zrobic fotke wlotu powietrza jak masz go skierowany [to cos jak otworzysz maske po prawej stronie taka rula czarna ;p thx z gory...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sekwencje bo podobno jest mniej awaryjna i lepsza w ustawieniach i regulacji.

a że kosztuje wiecej (u mnie 3500zł) niestety za jakość trzeba więcej płacić . nie chcę tułać się z reklamacjami że to żle działa lub coś innego. zwłaszcza że nie znam sie na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
lepsza w ustawieniach i regulacji.
ohohoh :D i tu bym polemizowal jest TRODNIEJSZA w regulacji jak zle ustawisz sekwencje to bedziekapa mamuta a nie instalacja :D musi byc dobrygazownik zeby idealnie skonfigurowa sekwencje ;> moja instalka zle dziala ze tak powiem bo ustawial ja wlasciciel tego zakladu an ie jego syn ktrego w sobote nie bylo a to wlasnie jego syn jest w tym kumaty i sie zajmuje wiec w srode bedzie smigac ze az milo :D :F tylko do porzadku wyregulowac;> tak po za tym cala instalka za 1800 zl dziala bez zarzutow i mam nawet przelacnik w zaslepce:] w kolorze czarnym idealnie sie komponuje :D z autkiem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ,mówie ,że przejechałem przez 2,5 roku 50 tys km na gazie bez zadnych problemów i mam gaz za 1,700 zł też w przełączniku ,sam sie przełącza po lekkim nacisnieciu gazu,powiem tylko tyle,że serena bardzo dobrze chodzi na gazie,jestem bardzo zadowolony,1.6 16 v 1993 r.p. 195 tys przebiegu

 

 

forhend, moglbys zrobic fotke wlotu powietrza

 

 

zrobie to :lol:

 

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2006 14:21 ]

c7f27613ec7e348a.htm

 

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2006 14:22 ]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7f27613ec7e348a.htm

 

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2006 14:24 ]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...13ec7e348a.html

 

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2006 14:25 ]

nie mam wprawy w tych zdjeciach trzeci link jest ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

dzieki bardzo... moj przewod do powietza jest krotszy i odwrocony w TYL i mi gasnie ... wogole auto pracunie nierowno na gazie... zle ustawioen jest wszytko lol dzis jade ustawic :) i bedzie git;>

 

//btw masz taki sam kolor jak ja ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

tak wyglada caly badziew na silniku i teraz pytanko do osob ktore maja gaz :D jak macie zrobione wlot powietrza zeby auto na luzie przy predkosci xx nie gaslo... u mnie gazownik tego nie umie zrobic juz mam ucieta rure idaca od maski i skrecona w tyl zeby powietrze nie lecialo bezposrednio do niej i ciagle gasnie O_o ~70km/h gasnie ponizej nie gasnie lol... juz sie nam koncza pomysly jak to ustawic zeby nie gaslo przy wiekszych predkosciach...

BADZIEW(bez urazy)dobrze powiedziqane. moim zdaniem zakładanie gazu do takich silników to uposledzenie samochodu. ja swój wywaliłem. doprowadzenie samochodu do ładu po gazie zajeło mi prawie rok. Jak juz gaz to tylko sekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziqane. moim zdaniem zakładanie gazu do takich silników to uposledzenie samochodu
rotfl powiedz to mojemu portwelowi! mi to nie przeszkadza bo tam nie wkladam lap... jedynie jak wymieniam olej lub go sprawdzam nic wiecej mnie tam nie interesuje wiec cale okablowanie nie przeszkadza a za to jazda za 2 zl to czysta przyjemnosc... :}
doprowadzenie samochodu do ładu po gazie zajeło mi prawie rok
co rozumiesz doprowadznie samochodu do ladu ? jak sie zakalda u gownianego gazownika gowniana instalacje to sie nie dziwe ze silnik/auto szlag trafia;] u mnie juz dziala wszystko wporzadku dobrze wyregulowane spalanie w normie... obecne instalacje jak sa dobrze dostrojone wydluzaja zywotnosc silnika bo gaz ma jakies tam wlasciwosci :D gdzies tam czytalem;] co do gasniecia... nie jest to trgedia aczkolwiek jest uciazliwe... bede z tym walczyc jeszcze wkoncu musi to byc do zrobienia... [brat mial ten sam problem w UNO kiedys ale mu to zrobili] co do sekwencji... jej cena jest za wysoka jak na ten silnik... jakby to byla 2Litrowk albo 2.5 moze ale nie na 1.6 O_o zreszta nie jezdze az tak duzo zeby mi sie ta instalacja ZWROCILA szybko prawdopodbnie szybciej bym auto sprzedal niz by mi sie sekwencj zwocila ~3000 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziqane. moim zdaniem zakładanie gazu do takich silników to uposledzenie samochodu
rotfl powiedz to mojemu portwelowi! mi to nie przeszkadza bo tam nie wkladam lap... jedynie jak wymieniam olej lub go sprawdzam nic wiecej mnie tam nie interesuje wiec cale okablowanie nie przeszkadza a za to jazda za 2 zl to czysta przyjemnosc... :}
doprowadzenie samochodu do ładu po gazie zajeło mi prawie rok
co rozumiesz doprowadznie samochodu do ladu ? jak sie zakalda u gownianego gazownika gowniana instalacje to sie nie dziwe ze silnik/auto szlag trafia;] u mnie juz dziala wszystko wporzadku dobrze wyregulowane spalanie w normie... obecne instalacje jak sa dobrze dostrojone wydluzaja zywotnosc silnika bo gaz ma jakies tam wlasciwosci :D gdzies tam czytalem;] co do gasniecia... nie jest to trgedia aczkolwiek jest uciazliwe... bede z tym walczyc jeszcze wkoncu musi to byc do zrobienia... [brat mial ten sam problem w UNO kiedys ale mu to zrobili] co do sekwencji... jej cena jest za wysoka jak na ten silnik... jakby to byla 2Litrowk albo 2.5 moze ale nie na 1.6 O_o zreszta nie jezdze az tak duzo zeby mi sie ta instalacja ZWROCILA szybko prawdopodbnie szybciej bym auto sprzedal niz by mi sie sekwencj zwocila ~3000 zl

padniety przepływomierz, wtryski, obudowa filtra, zamulony silnik, itd.

a co do tanszej jazdy to moze i masz racje ale jaka to jazda? częstrze wymiany swiec, przewodów, oleju, i przeglądy, czeste wizyty u gazownika, poprostu juz mnie nikt nie przekona do gazu(jedynie sekwencja).a instalacja była podobno dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na gazie moją sereną ponad 75tys.km. Od 96 roku jest to mój trzeci zagazowany samochód. Pierwszy był gaźnikowy dwa następne wielopunktowce. Nie miałem żadnych problemów z jazdą na lpg.Wszystkie samochody miały instalacje z mikserem. Instalacji różnych marek jest parę, a na dodatek części różnych instalacji ze względów ekonomicznych albo są nie markowe, albo wogóle nie zakładane do danego samochodu. Instalatorów tak jak w każdej branży możemy śmiało podzielić na złych, dobrych i bardzo dobrych.Jak źle trafisz to masz złą instalację.

U mnie o ile pamiętam dolot powietrza jest po prostu zaklejony kawałkiem płytki z tworzywa sztucznego i zrobiony jest dodatkowy dolot (do tyłu)bliżej filtra powietrza w ten sposób, żeby powietrze nie było tłoczone do silnika tylko silnik zasysał powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tanszej jazdy to moze i masz racje ale jaka to jazda? częstrze wymiany swiec, przewodów, oleju, i przeglądy, czeste wizyty u gazownika
rotfl.. na bank swiec nie bede wymieniac co 10k km jak zaleca producent bo to jest bezsensowne... przewody raczej pozsotana juz do konca i ich tez nie bede wymieniac bo i po co... w sumie jeszcze bym mi la oryginaly ale wymienilismy bo silnik mielil... co sie okazalo parownik czy tam mixer byl uszkodzony od nowosci [wada fabryczna] i po wymianie go instalacja dzialala bez problemu a ze kalbe kupilismy to wymienilismy... olec wymienimy tak jak zwykle co 15k km czyli zapewne co rok co do przegladow... brat ma nubire z gazem i jedyne przeglady jakie robi to wymiana fitlra co 10-15k a kiedy byl ostanit raz u gazownika na regulacji to huhuhu juz nie pamietam bo i po co jak wszytko mu smiga w sumie nam tez wiec nie zapowiada sie na szybka wizyte...

 

w sumie masz racje ze sekwencja jest lepsza i to o wiele ale wywalanie ponad 3tys za instalacje jest wg mnie bezsensem bo zwrot tej sumy oznaczylby to ze trza by non stop jezdzic O_x albo przynajmniej duzo jezdzic... moja instalacja zwroci sie dosc szybko wiec nie narzekam a co do zamulania silnika trodno stracilismy pare kucy ale za to jezdzimy za 2 zl... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...