Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternatywne metody zasilania sereny:D


Gość czopochrup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a co do tanszej jazdy to moze i masz racje ale jaka to jazda? częstrze wymiany swiec, przewodów, oleju, i przeglądy, czeste wizyty u gazownika
rotfl.. na bank swiec nie bede wymieniac co 10k km jak zaleca producent bo to jest bezsensowne... przewody raczej pozsotana juz do konca i ich tez nie bede wymieniac bo i po co... w sumie jeszcze bym mi la oryginaly ale wymienilismy bo silnik mielil... co sie okazalo parownik czy tam mixer byl uszkodzony od nowosci [wada fabryczna] i po wymianie go instalacja dzialala bez problemu a ze kalbe kupilismy to wymienilismy... olec wymienimy tak jak zwykle co 15k km czyli zapewne co rok co do przegladow... brat ma nubire z gazem i jedyne przeglady jakie robi to wymiana fitlra co 10-15k a kiedy byl ostanit raz u gazownika na regulacji to huhuhu juz nie pamietam bo i po co jak wszytko mu smiga w sumie nam tez wiec nie zapowiada sie na szybka wizyte...

 

w sumie masz racje ze sekwencja jest lepsza i to o wiele ale wywalanie ponad 3tys za instalacje jest wg mnie bezsensem bo zwrot tej sumy oznaczylby to ze trza by non stop jezdzic O_x albo przynajmniej duzo jezdzic... moja instalacja zwroci sie dosc szybko wiec nie narzekam a co do zamulania silnika trodno stracilismy pare kucy ale za to jezdzimy za 2 zl... :>

moi rodzice kupili w 2003 roku nowego lanosa 1,5 16v z instalacją gazowa. po 15000km szlak trafił głowice.remont był robiony juz ze 3 razy i dalej h..., fakt ze auto jest mocno eksploatowane. w tej chwili ma 180.000.maja szczescie w daewo ze moj ojciec to bezproblemowy człowiek ale jak by na mnie trafiło to bym ich powystrzelał.

dodam ze auto wtedy kosztowało 35000zł.A za taką kase to juz powinno byc dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gaz zalozony i mi na gazie jak puscilem na luzie`gas silnik powyzej 50km/h zalozylem kolano (kanalizacyjne) PCV kat 90 stopni besposrednio na obudowe filtra skierowane do gory i jak reka odjal przy 100km/h nawet nie gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - każdy zakłada to co na co go stać... A patenty takie jak odwracanie ciągu dolotu czy nawiercanie go tylko "zło konieczne" wynikające z niewiedzy/olewactwa instalatorów. Miałem kilka samochodów na gaz - polonez - jednopounkt - gaz 2 generacji - bez problemów, później skoda octavia - jednopunkt - gaz 3 generacji + wymiana kolektora z plastiku na jakąś samoróbkę :evil: - po 15 tys problemy z regulacją - rozerwało mi obudowe filtra. Następnie miałem Almę n16 1,8 z sekwencją i powiem jedno - bajka .... żadnej różnicy gaz/benzyna.

Wniosek dla mnie jest jeden - tylko sekwencja ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice kupili w 2003 roku nowego lanosa 1,5 16v z instalacją gazowa. po 15000km szlak trafił głowice.
brat ma zagazowanega nubire 2 kombi chyba 2 generacja aczkolwiek nie jestem pewien... 0 problemow gaz dziala peiknie a auto czasmi dostaje mocno po d*pie jezeli hcodzi o predkosc... i obroty i jak narazie brat wymienial tylko gumy na wachaczach ktore sa standardem bo te auto ma je za slabe na ta mase + oleje i plyny tarczei klocki... wniosek: mieliscie pecha albo h... gazownik wam zakladal ;] gaz stawaim ze mielisce pecha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość samuraj20
wiec chcialem tu przedstawic instalacje samochodowa na plynny gaz propan-butan ;d

 

zrobilem 4 fotki narazie bez samej instalacji bo kurde nie chce misie zemontowac srodkowego tunelu itp kazdy wie ile to roboty ;p

 

Obrazek dostalem wec nakleilem ;p

 

Obrazekbutla 30L wchodzi do niej odziwo 27L (a mialo wejsci 24L) nie przeszkadza w zalozeniu foteli...

 

Obrazekprzewody uida pod siedzeniem ostatnim narazie zalozone zeby je chronic ;p w przyszlosci bedzie na nich obudowa metalowa taka nakladana gdyby cos trza przewiesc...

 

Obrazekwlew niestety nie w zderzaku bo mechnior tego nie umial/nie chcial wzlozyc w zderzak ;<

 

wicej fot bedzie jak podniose siedzenia ;p i sory za jakosc ale robione komorka bo misie cyfrak posypal o0

 

Ja zamontowałem dodatkowo butle pod autem centralnie pod butla 30 litrowa która mam umieszczona po prawej stronie patrząc w kierunku jazdy. W sumie starcza gazu na jakieś 500km. Tłumik niestety musial być wymieniony, ja używam tłumika od forda puma 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuraj20 czy dobrze zrozumiałem Ty masz w swojej serenie dwie butle z gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik niestety musial być wymieniony, ja używam tłumika od forda puma 1.6

Jak się sprawuje tłumik od forda? Dużo jest roboty przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samuraj20

Z tłumikiem nie miałem jeszcze problemów a przejechałem na nim jakieś 20 000 km, a przy montażu tez się nie skarżyli .Wymiana tłumika zajeła im około 15 minut. Jutro zrobię fotki i zamieszczę je tu dla ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samuraj20

nie pamiętam na starym długo nie jeździłem bo odrazu po zakupie zagazowałem go. ale podejrzewam ze jest ciut głośniejszy trochę jak by mały Diesel przy prze gazowaniach.

 

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 21:57 ]

A oto fotki

serena%20lpg%20(1).JPG

serena%20lpg%20(2).JPG

serena%20lpg%20(3).JPG

serena%20lpg%20(4).JPG

serena%20lpg%20(5).JPG

serena%20lpg%20(6).JPG

serena%20lpg.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

nuie boisz sie ze ta butla na dole wywali tlumik jest ciut za blisko imo :D :> ja bym sie bal... ale spoko pomysl z butla na dole niestety nasz gazownik nie byl na tyle kumaty zeby zaproponowac zamontowanie na dole a my na to nie wpadlismy ze sie da wywalic ten mega tlumik i wsadzic cos mniejszego (moze i moc by wzrosla:D) a butle w srodku masz prawdopodbnie identyczna jak ja mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samuraj20

co jak co ale podejrzewam ze butla wybuchła by jedynie wtedy gdy by się ja palnikiem potraktowało :kosci: . Tak poza tym to poco taki wielki tłumik tam wsadzili ci japonce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuraj20 butle rzeczywiście masz za blisko tłumika i diagnosta będzie się czepiał.Zrób sobie osłonę z blachy między tłumikiem a butlą i będzie dobrze.Mam pytanie czy silnik czerpie gaz odrazu z dwóch butli cz może masz jakiś przełącznik między butlami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
poco taki wielki tłumik tam wsadzili ci japonce ?
kazde typowe auto ma po drodze ze 2-3 tlumiki male a serena od poczatku do konca ma dluga rure i na koncu jest jeden wielki tlumik ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poco taki wielki tłumik tam wsadzili ci japonce ?
kazde typowe auto ma po drodze ze 2-3 tlumiki male a serena od poczatku do konca ma dluga rure i na koncu jest jeden wielki tlumik ;)

to ciekawe u mnie jest normalnie kat tłumik środkowy i ostatni, to Twoja serena chyba jakaś zubożona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzałem w katalogu tłumików i tam serena 1,6 ma tylko jeden tłumik poprzeczny. Jest duży i wystarcza aby wytłumić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samuraj20
Samuraj20 butle rzeczywiście masz za blisko tłumika i diagnosta będzie się czepiał.Zrób sobie osłonę z blachy między tłumikiem a butlą i będzie dobrze.Mam pytanie czy silnik czerpie gaz odrazu z dwóch butli cz może masz jakiś przełącznik między butlami?

 

 

 

masz racje coś bendę musiał wymyśleć y tą osłoną . Mam taki przełącznik, ktory przełącza butle , najpierw zużywam gaz z butli pod autem później z butli w aucie odwrotnie to sie przelewa gaz do butli pod autem jak jest pusta :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
to ciekawe u mnie jest normalnie kat tłumik środkowy i ostatni, to Twoja serena chyba jakaś zubożona
Panowie sprawdzałem w katalogu tłumików i tam serena 1,6 ma tylko jeden tłumik poprzeczny. Jest duży i wystarcza aby wytłumić.

 

nom jak widzisz... 1.6 =! 2.0 o ile te 2 "katalizatory" mozna nazwac tlumikiem oc ja mam to tez mam 3 ale z doswiadczenia wiem ze od silnika wychodza ryry i ida do konca a na koncu tlumik... :>

 

pokaz fotki twoich 3 tlumikow =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuie boisz sie ze ta butla na dole wywali tlumik

Raczej jest to niemożliwe. Ja też mam butlę blisko tłumika-pisałem o tym tutaj:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=#358374

Wydech mam trochę zmieniony (jak kupiłem nie miałem o tym pojęcia). Teraz jestem na etapie dochodzenia od jakiego wozu mam zamontowany (prawdopodobnie od Fiata Doblo). Jeszcze do końca nie jestem pewien. Jest troszkę mniejszy od forda pumy.

Panowie sprawdzałem w katalogu tłumików i tam serena 1,6 ma tylko jeden tłumik poprzeczny. Jest duży i wystarcza aby wytłumić.

Oczywiście, że jeden. Tylko po co "kilometry" rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Oczywiście, że jeden. Tylko po co "kilometry" rur.
bo wczesniej nie ma gdzie wyjscia zrobic:D
aucie ponad 10 lat powoduje wieksze spalanie i dlawienie silnika tak jest zapchany
moje ma 9 wiec sie nie zaliczam :DDDDDDDDD
Wytnij kata to zobaczysz czy nie bedzie głośniej
wytnij tlumik zobaczysz czy zmiescisz sie w normach bedac na przegladzie... omg kt ma za zadanie glownie dopalac resztki obnizac zanieczyszczenie a tlumik tlumic a to ze kat tez tlumi to inna sprawa to efekt uboczny... O_o lol jego glownym zadaniem nie jest tlumienie skoro tak to jutro ide zamiast lumika zalozyc na tyl katalizator O_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wczesniej nie ma gdzie wyjscia zrobic.

Nie chodzi oto żeby robić wcześniej wyjścia. Przeważnie wydech jest z tyłu samochodu (są wyjątki), ale po co rura, tłumik w poprzek i znowu rura albo nawet dwie. Po katalizatorze może iść bezpośrednio tłumik (niekoniecznie taki duży) wzdłuż i rura końcowa w jednej linii, a nie zawijasy. Tak mam zrobione i dlatego zostało dużo miejsca np. na butlę z gazem pod podłogą tam gdzie był tłumik w poprzek.

 

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2007 15:29 ]

omg kt ma za zadanie glownie dopalac resztki obnizac zanieczyszczenie

ciekawe :diabel:

Jeśli nie wszystko zostało by spalone jest możliwość "dopalania" w wydechu (strzały, często dzieje się tak na gazie, jak źle jest ustawiona dawka), ale to nie jego zadanie. Grozi to zapchaniem a nawet uszkodzeniem układu wydechowego. Związki chemiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...