Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternatywne metody zasilania sereny:D


Gość czopochrup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czopochrup

ludzie czy wy macie po 10 lat loool czy ja wygladam na speca ? od dawien dawna mi mowia ze kat ma za zadanie "dopalic" resztki zeby spaliny byly czystrze jeden h*j jak to robi i jak to sie nazywa jego zadanie mie jest TLUMIENIE a ze wy sie tu k**wa czepiacie szczegolow ze cos jest nazwane dopalaniem a nie reakcja chemiczna to porpsotu zastanawam sie czy wy powaznie macie po 30-40 lat lol bo chyba czas wpisac prawdziwy wiek w profilu... porpsotu kazdy kolejny post ktory czytam zalamuje mnie... zachowujecie sie k**wa jak spece a sami czesto pierd... glupoty bosz chodzilo o sam fakt ze kat nie jest tlumikiem samym w sobie to jego uboczne zadanie a wy zas k**wa sie uczepiliscie ze ktos powiedzal "dopalanie" a nie reakcje chemiczne zara wpadnie ktos i was zj**ie zescie nie wypisali jakie to sa reakcje omg

Nie chodzi oto żeby robić wcześniej wyjścia. Przeważnie wydech jest z tyłu samochodu (są wyjątki), ale po co rura, tłumik w poprzek i znowu rura albo nawet dwie. Po katalizatorze może iść bezpośrednio tłumik (niekoniecznie taki duży) wzdłuż i rura końcowa w jednej linii, a nie zawijasy.
dlugosc tlumika ma ogromne znaczenie... tlumik nie moze byc za krotki ani za dlugi, mozliwe iz na takie ulozenie pozwala miejsce na dole, moze konstruktor mial taka chec i tak zrobil kto wie O_o koncowy tlumik jest taki duzy bo po drodze w sumie nic nie ma... nie liczac katalizatora i tego czegos co mozna nazwac tlumikiem (jest to wielksoci katalizatora), kazdy zawijas na tlumiku pewnie ma swoj cel... pewnie procz powodowania oporow w ruchu spalin... jakby byla jedna dluga rura od poacztku do konca to pewnie by ten wydech byl dopuszczony do ruchu o ta!

 

//pewnie zara znow sie zleci banda specow od tlumikow i jego ulozenia do insformacji w sem. ktory skocnzylem mialem przedmiot termodynamika gdzie mielismy m. in. o tlumikach ale wiem dr inz. na politechnice jest gorszy od was w tych sprawach jakby co moge dac do niego fona zebyscie mogli sie go zapytac na czym polega "dopalanie" i od czego zalezy dlugosci i uklad tlumika lol to tyle wiecej tu nie zajze bo to co sie tu dzieje to zleksza paranoje nie bylo moda nie bylo syfu... ojadwil sie mod zrobil sie syf... nie mowiac juz jak bylo 5 posiadaczy seren i bylo git a teraz jest 50 i wieczne problemy omg...

 

//btw jeszcze komus trzeba dokladniej z reakcjami wytlumaczyc na czym polega to "dopalanie" ? to pozycze xiazke od mojego profesorka i wrzuce wam z 30 stron skanow co byscie mogli sobie poczytac i mnie nie wk***iac z łaski swojej! =]

 

//na czym polega dopalanie

 

Skoro rośnie moment obrotowy, to musi wzrastać moc silnika, bo moc to jest moment razy obroty. Spada emisja tlenku węgla i węglowodorów w spalinach, czyli ilość niespalonego paliwa, co jest zjawiskiem bardzo pożądanym. Katalizator wtedy nie jest obciążony i dopala jedynie pozostałość tlenków azotu, których emisja jest znacznie obniżona, dzięki magnetyzacji. Efektem stosowania Multimagów jest spadek zużycia paliwa od 13% do 20 % oraz znaczne przedłużenie żywotności silnika i katalizatora.

zrodlo: http://www.multimag.pl/includes/niemieckie...a%20atakuja.htm akapit: Dlaczego atakowane są głównie MULTIMAGI ? nom tam tez uzyto slowa dopalanie ale nie wy sie lepiej znacie i to musi byc REAKCJA CHEMICZNA bo inaczej to sie swiat zawali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się gość zbulwersował. Po to jest to forum, aby sobie podyskutować, porozmawiać, a przede wszystkim sobie pomóc w użytkowaniu naszych Serenek. W tych samochodach nikt nie jest specem, dlatego też niejednokrotnie nas zadziwiają. Nawet w serwisach mają problemy. Może tylko kilku na forum jest z nas specami w konkretnych sprawach moto. Napiszę inaczej. Zadaniem katalizatora jest przemiana szkodliwych składników w nieszkodliwe. Dla mnie nie jest to "dopalanie". Czego. Wskutek spalania w silniku powstają szkodliwe składniki spalin, takie jak tlenek węgla, węglowodory i tlenki azotu a katalizator je utlenia i redukuje.

I jest to dla mnie wielka różnica.

wiecej tu nie zajze bo to co sie tu dzieje to zleksza paranoje nie bylo moda nie bylo syfu... ojadwil sie mod zrobil sie syf... nie mowiac juz jak bylo 5 posiadaczy seren i bylo git a teraz jest 50 i wieczne problemy omg...

A czy ktoś trzyma Cię tu na siłę? Może znowu zostanie 5, którzy będą chcieli sobie podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...