Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20Di (już De) qwasara


qwasar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Seryjna P10 2.0 SLX z 1994r w moich rękach (I-sze w Polsce) od 09.2004 LPG I-szej generacji, po kilku modach.

 

SILNIK

- wałek ssący od GT

- lekko przyspieszony zapłon

- świece NGK BKR6EY

- podwójny dolot (stożek w osłonie dla benzyny)

- CAI (prawie)

- filtry na odmie

- porting kolektora wydechowego

- kolektor wydechowy 4-2-1 (SR20DE)

- usunięty EGR

- usunięty katalizator

- wydech przelot 2"

PiP07.jpg

PiP08.jpg

PiP10.jpg

PiP11.jpg

 

WYGLĄD

- brewki

- zmieniony grill

- spojler na klapie

- dyfuzory pod przednim zderzakiem

- halogeny

- białe zegary z metalowymi obwódkami

- aluminiowa gałka + skórzany mieszek

- dodatkowe zegary (temp. płynu, ciśnienie oleju, voltomierz)

PiP01.jpg

PiP04.jpg

PiP05.jpg

PiP06.jpg

 

KOŁA

- alufelgi nissan 6JJ15

- opony przód Uniroyal rainsport1 195/50

- opony tył Nokian NRVi 195/50

 

OSIĄGI by hamownia Grabowski

benzyna:

- 121,4KM przy 5766 obr/min

- 165,1Nm przy 3049 obr/min

gaz:

- 105,6KM przy 5936 obr/min

- 153,7Nm przy 3114 obr/min

 

Plany

- zmiana układu zasilania (kolektor ssący) z Di na De (choć z wałkiem od GT i większymi wtryskami może będzie DE?)

- mniejsza (niekoniecznie sportowa) kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie Qwasar-mobil w tym dziale. Już dawno ci mówiłem, żebyś wrzucił swoje nismo tutaj :)

 

Z Di na De to ecu też do podmianki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po tylu modach można by było oczekiwać troche większej ilości koników

coobcio kiedyś pisał, że sr20 która trzyma seryjne osiągi to unikat na skalę swiatową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ładnie , autko super ale po tylu modach można by było oczekiwać troche większej ilości koników ?

Ma na pokłądzie LPG a mimo to ma parametry lepsze niż seryjne, nie ma co marudzić...

 

Spore rezerwy w tym silniku trkwią w układzie ssącym...

Już o tym z QWASAREM :grin: rozmawiałem i doradziłem mu żeby zapodać kolektor ssący z SR20De i dorzucić do tego BLOS, bezyna w takim wypadku nie była by wogłe potrzebna a osiągi mimo że na LPG powiny być sporo lepsze jak w tej chwili na benzynie.

Jednak problemy w zimie mogły by się pojawić i trzeba by wykąbinować jakiś patent na podgrzewanie parownika...

 

Ps. za***iście CI pracują z tyłu amorki KYB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Di masz w seri złączone ze sobą 4 wtrsyki...

NA chacie mam ECU z P10 bez NATS na wielopunkcie możeby podłączyć i sprawdzić - na 90% to pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdąrzyłęm się przyjrzeć w dawnej primie u Lukasa (SR20DI), to wiązka przy Ecu wygląda dokładnie tak samo jak w starych SR20DE (100NX i Sunny Gti - nawet kolory kabli są takie same) tzn. wykorzystane są piny 101, 103, 110 i 112 odpowiadają one za sterowanie wtryskami...

Osobiście Nie śledziłem tych kabli do końca ale z tego co pamietam Piotrek (ten od SR20Di + Turbo) wspominał że się schodzą w jeden zaraz przy wtrsyku...

 

Wydaje mi się że jakby je rozdzielić to powinny sprawdznie zarządzać każdym wtrsykiem z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ładnie , autko super ale po tylu modach można by było oczekiwać troche większej ilości koników ?

 

Nie jest źle skoro samochód ma 12 lat i 225kkm przebiegu...

 

Może na wiosnę przystapię do wielopunktowej modyfikacji. W zimie nie ma warunków do grzebania pod maską i nie chciałbym chodzic do pracy na piechotę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podgrzewania parownika , to widziałem na allegro takie małe czajniki samochodowe na wtyk do zapalniczki . może grzałka z takiego czajniczka sprawdziła by się jako np. podgrzewacz płynu w reduktorze , skoro w ciągu minuty potrafi zagotować wode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przypominam, że mój silnik to jednopunkt o fabrycznej mocy 116KM.

 

Tak wyglądały osiągi na fabrycznym dolocie (gaz lepszy od benzyny):

 

GRABOWSK.jpg

 

Jak widać modyfikacji polepszyły benzynę, a pogorszyły gaz (mikser jest daleko od monowtrysku i na dodatek pod kątem prostym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to te 121KM było osiągnięte po zmianie dolotu + wałka ssącego, kolektora wydechowego i części wydechu...

Ps. wydech masz ciągnięty od dwururki po koniec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar z 25.10.2005 (110/112KM) był na całkowitej serii po założeniu gazu. Wynik 121KM był po zmianie wałka i wydechu (wydech jest bez kata i na dwóch przelotowych tłumikach) i modyfikacji dolotu (ale jeszcze bez CAI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle zrozumiałeś moje pytanie - czy w chwili pomiaru co miałeś 110/112KM miałeś już zrobiony wydech i zmieniony ssący wałek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ponownie sprawdziłem auto G-Techem i poprawiłem ubiegłoroczny wynik z 9,04 na 8,72.

Jest lepiej mimo, iż zmieniłem wydech z dwóch przelotowych tłumikow, na dwa przelotowe i końcowy od maximy.

 

gtech04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No no niby nic a jednak lepiej... ja jak końcowy przelotowy black Flame zamoeniłem na przelotowo komorowy to poczułem poprawę w elestyczności, szkoda że na pełnym przelocie wozu nie shamowalem teraz miał bym dokładne porównania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie ma co qwasar fajny wozik! gratulacje

 

Białe kierunki to to od czego zaczalem przy moim wozie. kupiłem na allegro ale oprawki żarówek nie pasowały. super bo załatwiłem na szrocie i jest jak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...