Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tomaszka P11 Kombiak


Tomaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh,po powrocie do kraju którys z was,Coobcio lub Tomaszek bierze mnie na przyuczenie do zawodu o nazwie DLUBANIE NYSEK:)

W zyciu nie zdobede takiej wiedzy o autach siedzac tylko na forum a na samodzielne zabranie sie do swojej fury wlasnie tej wiedzy mi brakuje:(

Gratki Tomaszek,planuje troche zmian przy swoim W10 ,pewnie bede bral z Ciebie przykad:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra silnik wyjąłem obyło się bez wyciągania skrzyni i półosiek

Wystarczyło popuścić przy kołach półośki a skrzynie z poduszek :)

I pięknie się odsunęła na bok tak że ze sprzęgłem silnik w górę poszedł

 

A teraz mam zamiar jednak zostawić moje ECU więc tymczasowo wskoczy mój stary kolektor

Tylko go szybko wyczyszczę i szczele mu porting :D

Dopóki nie kupie obudowy przepływomieża tak zostanie

Myślę że obudowa przepływki z 1.8 się nada aby moją przepływke z primy wyjąć i tam przełożyć

A może z 2.0 ale nie wiem dokładnie jak wygląda

Z sentry przepływka nie podejdzie niestety wtyczka na cztery wsuwki i zwężka fi 40

A jeszcze wtryski z sentry są wydajniejsze więc też wskoczą na próbę

CHYBA bo mają cztery otwory wtryskowe a z primy jeden

 

Ma ktoś takową samą odbudowe na sprzedaż pilnie kupie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często robie tak że seryjny czujnik z przepływki wrzucam w grubą rurę coby nie blokowała przelotu a potem korekty by SMT6.

Coby za bardzo nie zmieniać charakterystyki przepływki umieść czujnik w rurze która ma zbliżoną wewnętrzną średnicę w przypadku seryjnego zamocowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dorwie samą obudowę przepływki z 2.0

Zobaczymy czy podpasi aby wsadzić tam moją przepływkę

Wstrzymałem podmiankę kolektorów i pokombinuje jakąś obudowę

 

No dobra nowy silnik wskoczył na miejsce :)

Jaszcze nie jest wszystko podpięte na gotowo ale jest blisko ;)

 

wyjęcie starego

 

Obraz123.jpg

 

Obraz126.jpg

 

I wkładka nowego

 

Obraz130.jpg

 

Obraz135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada aluminium jeszcze nie spawałem to raz a dwa

Że z sentry jest mniejsza i kwadratowa a z primy prostokątna i większa podstawa

Jedynie jakaś przejściówka ale to dodatkowo by odbijało odległość i tak małą na blosa

A chce wstawić jeszcze swoją obudowę stożka

 

IMG_2958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

Widze ze ten sam problem ci sie pojawil. Ja wsadzilem przepływke w rure fi66, jeszcze nie sprawdzone bo Kivi mi juz 2 tydzien wysyla te gumki, jade dzisiaj i zamawiam w ASO bo juz stracilem nadzieje. Jak mi sie aku naladuja to walne pare zdjec to zobaczysz jak mi to wyszlo. Tak czy siak SMT6 bedzie trzeba zapodac pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 2 wsówki to są masy - podejdzie podejdzie...

Tak samo jak się zapodaje przeplywkę z 300ZX do doładowanego SR20DE tam masz 5 pinów z czego jeden jest niewykorzystany wogule a 2 to masy

Rospiski szukaj albo jak nie wygrzebałeś wiąski to włącz zapłon i mierz napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka wyjęta ale ta przepływka to zwężka fi 40 czego nie chcemy ;)

Jak dobrze pójdzie to za dwa dni będę miał obudowę z 2.0 wsadzę tam moją przepływke i już

Myślę że 2.0 ma z fi 50 :?:

Tyle się namęczyłem nad nowym kolektorem większej pojemności żeby teraz robić zwężki ;)

 

Obraz133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z 6 aluminiowych obudów z 2.0 i wszystkie mają po 50mm - niestety ze wszystkich powycinałem podstawki... Przepływka z Primery P11 ma fi wewnętrzne 80mm :) ale ma taką harakterystykę że na wolnych będziesz mieć nie dolana a jak dasz gaz do deski to powyżej 4500obr.min będzie przelewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być obudowa z P11 z moją przepływką która w przepustnicy też ma fi 50

Więc powinien być w miare zbliżony pomiar

Reszte załatwi STM6 :one:

A to zdjęcie tej obudowy

 

tn_DSC00854.jpg

 

tn_DSC00855.jpg

 

tn_DSC00852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***ista obudowa z P11 2.0 / N15GTi będziesz na niej mieć trochę za ubogo, jak nie chcesz wydawać kasy na SMT6 i strojenie możesz kąbinować z podnoszeniem ciśnienia paliwa choć precyzja nie jak się będzie miała w stosunku do prosiaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka :)

Do kolektora ssącego było przykręcone takie coś co to jest :?:

Ma ogrzewanie wodne, ma podłączenie do wiązki na dwa piny

I doprowadza powietrze do kolektora za przepustnicy

Czyżby ssanie ale to powinny według mnie wychodzić cztery wsuwki a nie dwie :/

Jeśli to ssanie to gdzie podłączyć te kabelki :?: bo reszte to wiem

 

 

IMG_4122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych DE to juz chyba w przepustniy jest wsadzone gdzies a i kość przypomina ta z przepustnicy z DE europejskiego.

w SR20De/DE to jest luzem, przelatuje przez to poweitrze a elektrozaworek steruje jego ilością na zasadzie podgrzewania - wydaje mi się że po włączeniu zapłonu ma on na stałe mase i +12V a dawkowanie powietrza załatwia temperatura wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=#279197 Zobacz sobie tu, tam jest tez link do manuali do sentry.

 

A to jest Air regulator :)

W naszych DE to juz chyba w przepustnicy jest wsadzone gdzieś a i kość przypomina ta z przepustnicy z DE europejskiego.

 

Nie mogę tego manualu z linku otworzyć :/

A jaśniej co to jest ten "Air regulator" :?:

A i niema tego w naszej przepustnicy

 

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2007 19:24 ]

W naszych DE to juz chyba w przepustniy jest wsadzone gdzies a i kość przypomina ta z przepustnicy z DE europejskiego.

w SR20De/DE to jest luzem, przelatuje przez to poweitrze a elektrozaworek steruje jego ilością na zasadzie podgrzewania - wydaje mi się że po włączeniu zapłonu ma on na stałe mase i +12V a dawkowanie powietrza załatwia temperatura wody...

 

Przepuściłem gorącą wode i przelot powietrza się zamknął :)

Ale podłączanie to chyba sygnał do ECU bo na sucho podłączanie 12V nic niedało :/

 

[ Dodano: Sob 06 Sty, 2007 15:28 ]

za***ista obudowa z P11 2.0 / N15GTi będziesz na niej mieć trochę za ubogo, jak nie chcesz wydawać kasy na SMT6 i strojenie możesz kąbinować z podnoszeniem ciśnienia paliwa choć precyzja nie jak się będzie miała w stosunku do prosiaka...

 

Doszła obudowa jest fi 80 :galy: zakładam i zobaczymy

Na gazie niepowinno w niczym przeszkadzać a na Bp będzie za ubogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Otwiera mi się 60% a potem napis błąd programu i kicha :/

Niestety nie operuje językami obcymi więc nie wiem co tam pisze pod tym air regulator :/

 

[ Dodano: Pon 08 Sty, 2007 15:32 ]

No i poskładane a maszyna nie zagadała :567:

Wygląda na to że aparat zapłonowy żle wsadziłem :566:

 

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 04:25 ]

Pomotałem aparatem i zagadał ale po minucie zgas rano dale będę walczył :)

 

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 14:58 ]

Nareszcie poskładane ale są problemy :/

Obudowa przepływomierza z 2.0 jest za duża i nie chce zapalić na podpiętej wtyczce

Odpala na odpiętej ale niewchodzi na obroty na bęzynie i nie gaśnie na wolnych

A na gazie ładnie wchodzi na obroty ale gaśnie na wolnych obrotach

Zanim się nie rozgrzeje słychać jaby stukanie w rozrządzie tam gdzie te zmienne fazy

Na ciepłym jest cicho

Zaworek od zmiennych faz nie jest nigdzie podpięty oczywiście

 

IMG_4128.jpg

 

IMG_4129.jpg

 

IMG_4132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe napisałem ci już odpowiedz w topicu apropo partaczy co zagieli węża w lanosie...

Tak więc obudowę przeplywki z P11 zastąp rurką z PCV czy tam alu (lepiej) o średnicy zewnętrznej fi70mm, wywierć w niej dziurę na "gorące druty" no ale wcześniej przygotuj podstawkę pod czujnik żeby go jakoś na tej rurze na sztywno zamocować, rurę daj dluższą żeby wchodziła do twojej puszki i na nią nałożysz stożek... Takie coś wydaje mi się najprostrze i myślę że bez strojenie fura odpali i będzie jako tako chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi teraz do głowy że przepływka była przykręcona do obudowy przepustnicy

Czyli miała masę a teraz jej nie ma

Idę doprowadzić masę do obudowy przepływki i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

Ja to zrobilem tak:

Wywierciłem dziure w rurze fi66(po zewnątrz) alu czy cos do alu podobnej. Wsadzilem przepływke do wczesniej wywierconej dziury o rozmierze takim aby ten metalowy spód stykał sie z rurą, do uszczelnienia dalem dar boógw SIYLIKON :D. Wszystko zcisnolem obejmkami skrecanymi i do przeplywki podpiolem mase co by miala wrazie co. Wszystko dziala. Moze nie takl jak w serii, ale jalowym nie gasnie, w przedziale od3000-4000 troche sie muli, na zimnym mniej, potem oki do 6000 z kawalkiem, potem obroty rosna a brak mocy :/ Ale jezdzi i mam nadzieje ze do Warszawy sie dotocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi teraz do głowy że przepływka była przykręcona do obudowy przepustnicy

Czyli miała masę a teraz jej nie ma

Idę doprowadzić masę do obudowy przepływki i zobaczymy :)

MASA nie ma wpływu na nic !!

kablem dochodzi do czujnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...