Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zella Almera GTi Sedan


Zell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie przełożyłem silnik i wszystko chodzi :D więc lecimy

 

Power Up:

- było 1.4, jest 2.0 SR20DEH z Almy GTi, przyrost spory :D

- wydech z lekka luźniejszy, poprowadzony na 2 oddzielne tłumiki, cały wydech można nazwać 4-2

- pozatym narazie seria, auto czeka wymiana wszystkich płynów itd.

 

Zawiecha:

- hamulce od wersji GTi, przód i tył

- amorki i sprężyny od wersji GTi, również przód i tył

- felgi 15" oryginalne nissanowskie

- oponki Corsa, 195/55/15 na wszystkich kołach

 

th_IMG_0214.jpg

th_nissan.jpg

th_2006_0101Almera0052.jpg

th_2006_0101Almera0048.jpg

th_2006_0101Almera0046.jpg

th_2006_0101Almera0045.jpg

th_2006_0101Almera0042.jpg

th_2006_0101Almera0040.jpg

th_2006_0101Almera0024.jpg

th_2006_0101Almera0021.jpg

th_2006_0101Almera0018.jpg

th_2006_0101Almera0015.jpg

th_2006_0101Almera0012.jpg

th_2006_0101Almera0008.jpg

th_2006_0101Almera0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki jeszcze raz :) i dzięki za wycieraczki :D a tak swoją drogą to myślę że trochę szkoda że twój sedan tak drapieżnie wygląda bo jakby w takiego zwykłego sedana bez przeróbek stylistycznych wsadzić SR20 to dopiero fajnie bybyło :D jak taki dupowóz "1,4" goni na trasie jakieś mocne diselki albo teoretycznie dużo mocniejsze autka benzynowe :D ktoś by się nieźle zdziwił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin,

 

jasne, kazdy wie ze w almerze n15 sedan nie zakladali nic mocniejszego niz 100 koni. ogarnij sie troche....

 

Zell,

 

gratulacje :!: mam nadzieje ze nie bedzie duzo problemow wieku "dzieciecego" i auto bez zawalu przejdzie przeszczep serca :wink: troche to potrwalo ale jest :!:

 

ps. teraz musze powaznie pomyslec o VE bo konkurencja nie daje zasnac :wink:

 

pozdro :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin,

 

jasne, kazdy wie ze w almerze n15 sedan nie zakladali nic mocniejszego niz 100 koni. ogarnij sie troche....

 

Ty to wiesz... ja to wiem... ale gwarantuję Ci że większość tego nie wie... pomijając forum NKP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin,

jasne, kazdy wie ze w almerze n15 sedan nie zakladali nic mocniejszego niz 100 koni. ogarnij sie troche....

Według mnie N15 w sedanie wygląda jak ekonomiczne autko rodzinne, więc więkość uicznych "rajdowców" tez tak by pomyślała.

 

o to chodziło malionwi jesli rozumiec nie możesz.

 

 

PS

ogarnij sie tez :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że auto Zella wcale ne wygląda jak almera......... sam wygląd ma na 300KM (zobaczycie zdjecia zrozumiecie:))

gratki za wytrwałość, teraz na hamownie żby zobaczyć czy auto trzyma serie :)

oby tak dalej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód wygląda jak normalna Alma (teraz), tyle, że dokładkę mam. Tyłu jednak nie zmienię, no chyba że skrzydełko zdejmę z czasem. Wiecie, auto w czarnym kolorze zawsze trochę sportowo wygląda. Fotki jutro wrzucę, mam aparat i czyste autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin,

jasne, kazdy wie ze w almerze n15 sedan nie zakladali nic mocniejszego niz 100 koni. ogarnij sie troche....

Według mnie N15 w sedanie wygląda jak ekonomiczne autko rodzinne, więc więkość uicznych "rajdowców" tez tak by pomyślała.

 

o to chodziło malionwi jesli rozumiec nie możesz.

 

PS

ogarnij sie tez :P

 

rozumiec moge ciebie nawet :lol: i o co chodzilo tez rozumiec moge :!:

 

jak chcesz mnie pouczac to polski ogarnij.

 

[ Dodano: Pon 16 Paź, 06 23:19 ]

Przód wygląda jak normalna Alma (teraz), tyle, że dokładkę mam. Tyłu jednak nie zmienię, no chyba że skrzydełko zdejmę z czasem. Wiecie, auto w czarnym kolorze zawsze trochę sportowo wygląda. Fotki jutro wrzucę, mam aparat i czyste autko :)

 

tak na szybko to mozna popatrzec na te :)

 

http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic...8&start=105

 

chyba ze juz nie aktualne :roll:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA pierdziele no wreszcie stary!

Udało się ogarnąć wszytko - przyznam roboty mialeś z tym co nie miara, gratki za wytrwałość i efekt końcowy, obowiązkowo musisz mnie nawieść :D

 

Fajnie fajnie w N15 sedanie SR20 zasiada hehe - bardzo orginalnie, i jeszcze napis by się przydał z tyłu na klapie - "STOCK IS FOR SUCKERS" ;)

 

Ps. jakieś plany rozwojowe tego silnika przewidujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. jakieś plany rozwojowe tego silnika przewidujesz ?

Plany są, nie wiem ile tego da się zrealizować zanim znajdę sobie jakieś męskie S14A w kolorze innym niż zielony i bez białej skóry w środku i drewnianych wstawek, ale napiszę po krótce co bym mógł chcieć. Najpierw trzeba doprowadzić silnik do pełnej serii (hamowania pokaże ile brakuje), może ciut więcej. Jako, że lubie porządne modyfikacje to chciałbym założyć główkę od VE. Potem jakiś zawiasik, heble i turbo, wszystko rzecz jasna zależy od wielu czynnik, m.in. a może szczególnie od cashu.

 

Zobaczymy, może coś z tego będzie, a jak nie to chociaż mocna seria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no by było bardzo innowacyjjne rozwiązanie - zapodać główkę z VE..., tylko pamiętaj jeszcze pompa oleju będize musiała być zmieniona i np z DETa albo orginalna z VE no i jakieśużądzonka do zmiennej fazy - smt6 powinno to ogarnąć spokojnie.

 

Ps. jak CI sięteraz tym śmiga - różnica nie mała :P ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VE większe ciśnienie oleju potrzebne jest, do sterowania liftem. Nie wiem jak smt6 ale Greddy MSS Controler za niecałe 100$ służy do strojenia zmiennych faz przy pomocy dodatkowego urządzenia z wyświetlaczem w środku auta.

 

Różnica jest spora, jak inne auto, a z moim wydechem 2x to ma za***isty dźwięk i przy tym jest cichy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin

Zell no to i ja GRATULACJE!!!!!!!!!!!! No teraz to ja juz polegne Mazde i Alme 1,4 objeczalem ale teraz 2.0 to juz polegne, ale czekam z niecierpliwoscia na ten moment :D POZDRO i do zobaczenia w PIATEK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglbyś pokazać fotkę od spodu jak wygląda wydech ?

 

w czwartek będę u mojego mechanika więc na kanale dałoby radę zrobić fotke

 

ps. mini foto update na 1 stronie, telefonem, jutro zrobię coś lepszego, dziś jak wróciłem to ciemno było i nijak fot robić

 

ps2. big foto update :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie Tomaszq :D muszę przyznać, że gdy wywaliłeś tą dwie tony ważącą maskę to i na wyglądzie sporo przybyło :D a bałeś się, że od hatchback'a nie podpasuje :D

P.S. jak poradziłeś sobie z tymi przykrótkimi kablami?? Wystarczyło z długości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...