Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zella Almera GTi Sedan


Zell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za rurą tą gdzie jest z 2 na 1 przejście jest rura z której się rozgałęzia na 2 i do końca tak leci

właściwie to ten wydech jest 4-2-1-2 ale ta jedynka na bardzo krótkim odcinku, wydech mój jest minimalnie szerszy od oryginałki od GTi (który by pewnie wleciał gdyby nie to, że się rozleciał przy zdejmowaniu :P )

 

tak trochę już jeżdżąc odczuwam, że są jeszcze spore rezerwy mocy, muszę coś o jakimś stożku pomyśleć bo seryjny dolot jest mega wąski, pozatym cały czas z zatyczkami w wydechu jeżdżę (ostatnio u nas strasznie się za wydechy czepiają smerfy), moment jest chyba całkiem niezły bo już auto się od niecałych 2 tys zaczyna zbierać

 

jak ogarnę już wszystko w aucie to podjadę na hamowanie i zobacze ile zostało z tych 143 seryjnych koni

 

edit 26.10

wyjąłem dzisiaj silencery i dowiedziałem się jak za***iście cichy mam wydech, bez nich to koleś z traktora mało zawału nie dostał jak przypałowałem (traktor nagle z pasa zjechał :D), nie wiem czy jest duża różnica na osiągach, pewnie nie ma, jako że jest bez silencerów głośniej niż było (1.4 bez vs 2.0 bez) i jest to dzwięk potworny i w najgorszym możliwym dla normalnej komunikacji zakresie to silencery zostają, po prostu nie da się jeździć tak dzień w dzień, przynajmniej ja nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zell ogarnij ten wydech, proponuje środkowy tłumik przelotowy jakiś i bedzie ciszej...

Alma z sajlencerami(lol) brzydko wygląda(takie moje odczucie)...

U Mnie z zainstalowanym silencerem, jest dźwięk jak z Kredensa Borewicza :lol:

Moje Auto z tym szitem w wydechu duzooo traci... Jest to odczuwalne w granicach od 5000obr/m

 

POZDRO :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, silencery bardziej zabijają moc niż seryjne tłumiki......., najlepij zrobisz tak jak pisze Kicek, ale nie musisz robić przelotowego, może być komorowy byle duży, nie zapcha wydechy a zwiekszy jego pojemnośc co jest pożadane przy zjawiskach dynamicznych, poza tym będzie cicho jak w dupowozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa nie dynamicznych a falowych, zjawiska dynamiczne to zachodzą najlepiej w przelotowej rurze...

Tak czy siak środkowy tłumik np. by EL-TEC rozwieje problem raz na zawsze, choć przypuszczam że z 450zł trzeba będzie za niego wydać jak nic, no ale taka jest cena za cisze & Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest strumienica (w wydechu z GTi też była) jako środkowy tłumik.

Jak się mam za to brać to cały ten wydech wywale i z kwasa sobie załatwie z jedną rurą zamiast 2. Nie odczułem różnicy w przyspieszeniu jak bez silencerów jeździłem. Zobaczę czy jest różnica jak się na hamownię wybiorę, sprawdzi się z i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej wsyzscy się tak samo mylą to nie jest żadna strumienica a zwykły przelotowy tłumik... Zapodaj wydech fi60mm z jednym koncowym tłumikiem, będzie na pewno lżej i może wpłynąc pozytywnie na osiągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj wydech fi60mm z jednym koncowym tłumikiem, będzie na pewno lżej i może wpłynąc pozytywnie na osiągi

 

Tu sie z Tobą niezgodze...

 

Auto zbiera sie ale od duzo wyższych obrotów, u Mnie z jednym środkowym przelotowym tłumikiem było mega ch*jow.o i strasznie głośno. Z tego co sie orientuje u Akarczmy też srodkowy przelotowy wydech+ostani przelot sprawdził sie lepiej niz 2.5 cala zakończone ostatnim przelotem...

 

Jeśłi Zell chce tym autem jezdzić na codzien to nie polecam pełnego przelotu z ostatnim wydechem... U nas na wsi teraz jest mega przypał z Policją...

 

PS. Zell mijałem Cie wczoraj(30.10) na Związkowej ale chyba Mnie nie obczaiłeś... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A czym leciałeś ? Bo jak racerem to sam się sobie dziwę, że nie widziałem.

 

A co do auta to powiem tak, obrotowo nie zachwyca, bo wydaje mi się, że się specjalnie szybko nie wkręca, ale za to ciągnie już bardzo fajnie od dołu.

 

EDIT: Klima działa.

 

EDIT 25.04.2007

pelna seria na wydechu 36-38mm :D to się nazywa japońska robota, prawie 160 tys na silniku i dalej trzyma seryjne parametry !!! :diabel:

DSCF1120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluszna moc jak na compact-sedana :D skoro zdecydowales sie zhamowac to teraz razem w moce idziemy :027: :) bedziesz mial wieksza mobilizacje do znalezienia mega-technologii do naszych sr20-tek :P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zell, Powiem CI że przebieg auta nie ma wpływu na moc, generalnie im starsze tym ma ją większą względem serii, dziwne a jednak tak jest...

 

Ps. ten wydech twój podwujny jest puszczony od dwururki do konca tzn rura 38mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI że przebieg auta nie ma wpływu na moc

to prawda, ale im większy przebieg tym większa szansa, że ktoś czegoś nie dopilnowal, gdzieś przesadzil, coś zepsul, mój silnik pochodzi z auta które tuningowane nie bylo ale Almera Gti na wyspach to taki typowy sleeper od światel do światel także lekkiego traktowania one tam nie mają

 

generalnie im starsze tym ma ją większą względem serii, dziwne a jednak tak jest...

ciekawe dlaczego... :)

 

Ps. ten wydech twój podwójny jest puszczony od dwururki do konca tzn rura 38mm ?

mój wydech jest puszczony od dwururki czymś ala 45mm do końca tunelu środkowego gdzie są na niego naspawane 2 rurki każda po jakieś takie 36-38mm, jednak są one tak cholernie powyginane, że z jednego wydechu to zazwyczaj nic nie leci, cofa spaliny, wydech jest mega do bani, wygląda na sprawany w garażu przez pana Henia a nie profi robota

jak sprzedam kata to kupię rurki i zrobi się porządny wydech, tak na odchodne, choć zaczyna mi być go trochę szkoda kiedy wiem, że jest to tak zdrowy sprzęt....

osobiście spodziewalem się wyniku na poziomie ok 130-135 kucy a tu takie mile zaskoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

zell ogladalem twoje ogloszenie i zobaczylem cos takiego...

 

"Wymiana nie wchodzi w grę gdyż kupiłem już nowy samochód"

 

Kupiles juz cos czy to taka sciema zeby sie odczepili??

Na co teraz kolej- szukasz RWD??

 

piekna ta twoja almera- cholera czemu nie ma kasy kiedy jest potrzebna hehe :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moze jakies foto z montazu??

nie moja robota co już powtarzam n razy, trochę to usprawniłem, teraz się gładko wyjmuje lampy celem wymiany żarówki

 

mazda 3

a te miny to za co... ładny samochód przecież

 

mam nadzieje, ze zartujesz, jeszcze nie dawno rozmawialismy o Silvii z Zellem

a ja ci mówiłem że dopiero jak sprzedam Almę, pozatym S'ka to na zimę zabawa (wiesz z jakich względów), Mazdę kupiłem już w marcu, jak będzie trzeba to też się sprzeda :)

 

A tak btw to promocja dla klubowicza, festprajs dla Almery = 13 000 zł na alufelgach bez audio. Ewentualnie jak ktoś chce alufelgi to słucham ofert. Ważne do końca przyszłego tygodnia. Jak coś to 509364470.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, pojeździmy bokiem :D

 

A tak przy okazji to proszę moda o zamknięcie tematu, nic się tu już nie zdarzy.

 

[ Dodano: Wto 01 Lip, 2008 01:25 ]

Almera jeździ we Wrocku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...