Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Jakie amortyzatory do Serenki?


Andrzej330
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie puścił mi amorek ach... z przodu i poszukuję komplecika na przód. Może ktoś zna sklepik, gdzie można tanio kupić. Do tej pory facet sprzedający na Allegro zaproponował mi KB za 350 zł. sztuka + 50 zł. osłony i odboje kpl. lub Monroe za 280 zł. sztuka i tyleż samo za osłony i odboje. Może jeszcze ciutkę spuści. To do tej pory najtaniej. Przeważnie chcą 400 zł. za KB za szt. w internecie a u mnie w mieście w sklepie 490 zł. za KB lub 390 zł. Sasch. I co Wy na to? Co myślicie o gazowo-olejowych do naszych samochodów, bo same gazowe chyba nie nadają się na nasze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie puścił mi amorek ach... z przodu i poszukuję komplecika na przód. Może ktoś zna sklepik, gdzie można tanio kupić. Do tej pory facet sprzedający na Allegro zaproponował mi KB za 350 zł. sztuka + 50 zł. osłony i odboje kpl. lub Monroe za 280 zł. sztuka i tyleż samo za osłony i odboje. Może jeszcze ciutkę spuści. To do tej pory najtaniej. Przeważnie chcą 400 zł. za KB za szt. w internecie a u mnie w mieście w sklepie 490 zł. za KB lub 390 zł. Sasch. I co Wy na to? Co myślicie o gazowo-olejowych do naszych samochodów, bo same gazowe chyba nie nadają się na nasze drogi.

Ja mam gazowe od prawie roku i spokojnie na nich jeżdzę,tym bardziej po lubelskich drogach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wymieniłem amorki z przodu. Założyłem JC, bo Monroe nie mieli i mieć już nie będą w hurtowni do końca roku. Przynajmniej w tej, w której zaopatruje się ten u którego kupiłem. Koszt 500 zł. za komplet + 50 zł. odboje i osłony. Jak się sprawują dam znać jak trochę pojeżdzę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat był niedawno poruszany. Patrz:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22295

Po co powielać.

Gazowe raczej nie nadają się na nasze drogi.

Zależy co chcesz osiagnąć. Gazowe sa wytrzymalsze i twardsze, a olejowe bardziej komfortowe i tansze. Zalezy co chcesz osiagnac :)

Nieprawda, gazowe są tańsze przynajmniej do Sereny. Gazowo-olejowe jeszcze tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

ja polecam gazowo olejowe... :> sa idealne... :F na polsie drogi btw ktos moze wie co moze stukac w zawieszeniu z przodu lewa i prawa strona ? :> jak si wjedzie na nierownosc albo cus to slychac taki stuk o0 odziwo po obu stronach :S pewnie sie cos wybilo ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
pewnie łączniki stabilizatorów .
a no trafiles w 10 :> oba laczniki sie wybily... -_- koszty 100 zl + wymiana aha przy okazji gumy na resorach z tylu tez sie wytrzaskaly! miazga w jednym czasie poszlo zawieszenie ;x pozdrawiam polskie drogi grrrrr (gumy to koszt niewielki) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

a) czesci potrzebne byly na JUZ bo przod byl bardzo mocno wytrzaskany (nagle sie wytrzaskalo) roznica 40 zl w tmy jeszczew przesylka + czas my sie zaopatrujemy w czesci w katowicach w sklepie "kapitan" maja na miejscu do japonczykow w sumie wszytko oryginaly i zamienniki nawet do sereny (te auto nie jest im obce:D) co do wymiany ;) ja sie nie znam moj ojciec nie ma czasu a w pracy ma mechanikow wiec mu wymienili za darmo albo za przyslowiowa flache;> wiec to akurat nie jest problem;) jeszcze mnie zaczyna martwic sprzeglo ktore zabiera od samej gory w najblzszym czasietrza je bedzie wymienic prawdopodobnie... :s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
byłem na przeglądzie i okazalo się że moje amory z przodu są mokre (ciekną) i trzeba wymienić na nowe i dali mi 4 dni na wymianę .
o boze u mnie nie ma opcji zeby przeglad nie przeszedl D: znajomy pracuje na stacji :D hyhyhy zawsze przechodzi przeglady autko... ;) i tez kaze wymienic :D :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na przeglądzie i okazalo się że moje amory z przodu są mokre (ciekną) i trzeba wymienić na nowe i dali mi 4 dni na wymianę .

Jak pisałem wcześniej przechodziłem to już. Nie wykryli mi na stacji, tylko sam zauważyłem, że z jednej strony poszedł. Współczuję, bo koszt dość duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba rozbierać nadkola. Wymiana jest dość prosta. Najlepiej mieć kogoś do pomocy- chociażby do włożenia(ze sprężyną dość ciężkie), załapania itp. Pamiętaj o ściągaczach (chociaż przy odrobinie sprytu dało by radę bez), no i o diagnostyce po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stał jeszcze na kołach założyłem 2 cybanty i skręciłem po wyciagnięciu zawiązałem silnym sznurkiem (od wiązania worków) i odkręciłem cybanty po załozeniu spręzyny przeciełem sznurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
jak stał jeszcze na kołach założyłem 2 cybanty i skręciłem po wyciagnięciu zawiązałem silnym sznurkiem (od wiązania worków) i odkręciłem cybanty po załozeniu spręzyny przeciełem sznurek.
lol :>>> to widze ze spoxik :D macie sposoby;) ja nawet nie umie lacznikow sam wymienic xD hyhy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie wymienic amortyzatory ale zajeło mi to 8 godzin i troche kasy 820zł

dzisiaj jade na przegląd.

Nie pamiętam ile mi to zajęło, ale coś koło tego. Teraz zrobiłbym pewnie 2 albo 3 razy szybciej, bo już wiem jak.

Dość sporo kasy. Czyżbyś zakupił Kayabę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...