Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Jakie amortyzatory do Serenki?


Andrzej330
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość auto-moto
Ja zapytam szanownego Krakusa o tarczę, docisk i łożysko (wszystko rzecz jasna sprzęgła :) ) do Sereny 2.0 benz 16V '94.

 

TARCZA -> 135 Zł

DOCISK -> 320 Zł

łOżYSKO -> 70 Zł

 

Oryginał Japonia oczywiście a nie jakies tańsze zamienniki :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładne - jednak im bliżej gór tym powietrze zdrowsze... OK - w takim razie będziemy się zdzwaniać w przyszłym tygodniu w sprawie zakupów. Dzięki za informacje.

Docisk przwdopodobnie jest ok czyli zainteresowany jestem na tą chwilę tarczą i łożyskiem. Docisk - to się okaże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
jakie amorki na tyl do sereny 2.0 16v lub ktore pasuja

 

Rok produkcji przed 1996 czy po 1996 ?

Jeżeli przed 96' to poleciłbym na tył KAYABA o symbolu 444131 lub SACHS o symbolu 230 172.

 

Jeżeli autko jest wyprodukowane po 1996 roku to na tylną oś KAYABA mają symbol 444158 i możesz je kupić http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php?pr...mp;prod_id=2947

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mija prawie rok jak wymieniłem amorki z przodu firmy JC. Narazie bez zastrzeżeń ok. 13000 km. Na początku zawieszenie było dość twarde, teraz już dużo lepiej. Ułożyły się trochę. Jaca 2206 jak tam Twoje tylne amorki od trucka. Dalej sprawują się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Czy jest to element który się mocno zużywa, czy ja mam po prostu pecha :(

A mechanik to widział ze do wymiany czy tylko tak palną a moze słychać jakieś objawy typu chrobotanie przy skręcaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było w obu moich serenach mam to samo doświadczenie. Gumy od przedniego stabilizatora co 10 - 15 tys km do wymiany razem z końcówkami drążka stabilizatora.U mnie w mieście koszt jednej gumy to 13zł a łącznika 70 tak więc przeciętnie co 20 tys przednie zawieszenie robie kosztem ok 170zł. Co do wymiany wszystko można zrobić samemu banalnie proste potem tylko pojechać żbieżność ustawić :P

 

Baj De Łej Do serenki 1.6 ile mogą kosztować amorki na tył. Gdzie na forum było pisane o Amorkach z Poldka Trucka w końcu pasują czy nie ? Bo moje że nie trzymają to jedno i tak i tak mało one tam dają ale wnerwia mnie to skrzypienie ich przy docisku na dołkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janusza , sprawdz czy masz opony o odpowiednim indeksie nośności do Sereny musi być 95 czyli opony wzmocnione (reinforced) bo na innych Serena będzie się bujała i to nie ma nic wspólnego z zawieszeniem. Podaj na PW nazwe warsztatu gdzie ci przeglądali auto. Bo ja miałem tę samą przygodę z osłoną tarczy hamulcowej , a to był tylko przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów - to mój pierwszy post ;)

 

Mechanik powiedział mi, że muszę wymienić łożysko amortyztora przedniego z poduszką. Czy ktoś to robił?

Czy jest to element który się mocno zużywa, czy ja mam po prostu pecha :( ?

Znalazłem tylko oryginały za 500 zł poduszka plus oczywiście łożysko ok.60. Zważywszy, że muszę wymienić też amortyzatory i pewne inne elementy zawieszenia, to jestem zdeko przerażony.

Jeżeli się nie zużywa, to mogę myśleć o używanych.

Proszę o pomoc

Nie chce mi się wierzyć, że łożysko. Sprawdź u innego mechanika.

Baj De Łej Do serenki 1.6 ile mogą kosztować amorki na tył. Gdzie na forum było pisane o Amorkach z Poldka Trucka w końcu pasują czy nie ?

Dużo było na ten temat pisane. Do 1.6 pasują na 1000% amorki na tył od poloneza trucka. Na początku jest bardzo twardy, po jakimś czasie się układają i jest lepiej. Na oryginałach jest pewnie miększy, ale koszt dużo wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Wymiana jest banalnie prosta i przyjemna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszukuję komplecika amortyzatorów na przód. Może ktoś zna sklepik, gdzie można tanio kupić. Mam możliwość kupienia olejowe KayaBy za 325 zł. sztuka + 50 zł. osłony i odboje kpl. W sumie to wychodzi 700zł najtańsza opcja jaką znalazłem a gdzie jeszcze wymiana. Tragedia. Nissan Serena 2,3 96r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sorry że odkopuję starocie, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - czy amortyzatory od Poloneza pasują do 2.0 16v? A może jest jakiś zamiennik na przód? Przy okazji patrząc na ceny amorów, to nastały odrobinę lepsze czasy w porównaniu z cenami z tego wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam ! Czy ktoś sie orientuje gdzie mozna dostać odboje i osłony amorków do przedniego zawieszenia do Sereny 1,6. Może ktoś wie z jakiego samochodu bedapsować zamienniki ?  W hutowniach mają same amorki bes odbojów i osłon. Ja przejechałem 200 000 km na amorkach przednich i w końcu wszystko się posypało - amorki, odbojniki i osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupywałem wszystko razem w komplecie. Dawno to było, ale zobacz na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...