Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K11 - ile będze palic ???


Gość rapitograf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy. Po przeczytaniu wielu pozytywnych opini na temat micry k11 postanowilem sobie taka kupić. Mam okazje jucic K11 1,3 z 94r. Zastanawiam sie tylko jekie bedzie jej spalanie. Raczej nie mam ciężkiej nogi ale czsami sie zdarza mocniej wcisnąc pedał gazu :twisted: . Ile palą wasze samochody???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jakbyś użył szukajki to byś znalazł odpowiedzi na Twoje pytanie.

Gdybym ja miał wiecej czasu to wrzuciłbym kilka linków z tym tematem ale nie mam więc odpowiem.

 

Moja K11 1.0 pali:

- w mieście 6-6,5l/100km przy spokojnej jeździe, 10-12l/100km przy jeździe "na wariata" na krótkich odcinkach zimą kiedy silnik nie zdąży się rozgrzać.

- w trasie przy prędkościach rzędu 80-90km/h pali 4-4,5l/100km a przy prędkościach rzędu ok.130km/h pali ok.6,5l/100km.

 

Micra to bardzo oszczędny samochód więc jeśli takowego szukasz to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem na wakacjach naraz 1200km moja K11 1.3 (tez z 94 roku;)), przy tankowaniu pod korek liczylem ile mi spalala wyszlo 6,05 litra, przy czym Polowa tego dystansu to autostrady gdzie jechalem srednio 140/h, znaczna tez czesc to drogi w gorach , troche po Wroclawiu, rezta to normalna trasa, a mozna z niej wycisnac jeszcze mniej jak sie umie obchodzic z gazem, naprawde ekonomiczne auto, bierz i sie nie zastanawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak: ile wleję, tyle spali. Zdarza się, że spala około 5-6 litrów na 100km (np. przy spokojnej, umiejętnej jeździe po niewysokich górach, oczywiście w trasie), ale może też spalać 11l/100km (np. zimą po mieście na raczej krótkich odcinkach, szczególnie jak silnik jest odpalony w trakcie odśnieżania i skrobania auta...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam co koledzy piszą

k11 jest mało paliworzerną bestyjką, ale jej łakomość na paliwo jest wprost proporcjonalna do karakteru jazdy

moje malenstwo w tracie potrafi bujac sie w okolicach 5 l w miescie 6.5

ale to jest w takz spokojnym trybie jazdy czyli obrotek nie przekracza 3000 obr.min

w trybie agresywnym, sciaganki itd itd no ogulnie przekraczamy bariere 4.500 obr udało mi sie pobić rekort tj 12,5 litra na 100 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko pali 7-8.5l/100km. Jak na razie zimą na krótkich odcinkach nie spalała więcej jak 8.5l/100km :grin:

A mam 1.3 z 93r :grin:

 

A no i lekkiej nogi nie mam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu_205, No ale pewnie delikatnie jeździsz:)

Masz racje delikatnie:), nie ma po co Micry katowac bo chce nia troche pojeździc a kasiorki na wahe tez za duzo nie mam, wiec trzeba szukac oszczednosci :D, chociaz czasem fajnie by bylo po szalec :mrgreen: ale wszystko przede mna narazie nie mam w planach zmiany wiec napewno sobie odbije te delikatna jazde :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu_205, No to bajka :) Trzeba uczyć się powolnej jazdy :) Bo jak wpadnie w nawych startowanie z piskiem to cięzko się odłuczyć!

Wiem ale wiesz jak to sie jeździ po wawie co chwile światla i co z jednych startujesz pierwszy a na kolejnych stoisz :( a poza tym jak sie szaleje to i z baku ubywa i wali po kieszeni :? spokojnie powoli i do celu zawsze sie dotrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje malenstwo spala narazie ok 7l/100km [krotkie trasy i tylko miasto] a zobaczymy co bedzie zima ;)

zima pewnie troszke wiecej bedzie spalac bo to i swiatła chodza ogrzewanie no i oczywiscie radio ktore umila czas poruszania sie po trasie lub po mieście :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadzam się w opinią, że spalanie bardzo zależy od tego jaką się ma noge...

 

Aczkolwiek moja 1.4 nie jest zbyt oszczędna :( w lecie, gdy poruszałem się głównie po trasie i tak do 100 km/h bez "butowania" było 6,3-6,6 ale teraz jak jest chłodniej to na trasie 7-7,5 a po mieście nawet 8-8,5

Nie wiem ile wyżłopie jak bym cały czas trzymał gaz do dechy, pewnie ponad 10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,3 z 95r po "malutkich" modyfikacjach...w lecie na trasie łyknęła mi 6,5l/100km przy średniej prędkości +/- 110km/h teraz nie wiem...leje i śmigam :D NIE PATRZ NA SPALANIE A NA RADOŚĆ Z JAZDY... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moja Micra łykała około 8 litrów na 100 km z silnikiem 1.3 i automatem N-CVT (rocznik '94) teraz zmieniłem silnik razem ze skrzynią na 1.0 też automat N-CVT ale już '96 sam jestem ciekaw jaka będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z odkopania tego topiku proszę o pomoc.

 

Mam od 2 lat micrę k11 z 1999 r., silnik 1.0 i bardzo dużo mi spala benzyny. Teraz (lato) w jezdzie miejskiej (ale mało stania w korkach) pali mi po 9 litrow... z miesiąca na miesiac jest gorzej.

byłem ostatnie w polecanym tutaj na forum serwisie u Pana Radka na Łodygowej w Warszawie - wyczyścił mi przepływomierz.... nic to nie dało niestety... jestem lekko załamany. Dodam, że nie jeżdzę ostro... obrotka nie mam ale biegi zmieniam raczej w srednich wartosciach obrotów (na 2 przy 20, na 3 przy 40, na 4 przy 60, na 5 przy 75-80).

 

Rozważam czy nie udać się do jakiegos ASO ale nie wiem czy nie zedrą ze mnie kasy a i tak nic nie poradzą. Czy może być tak, że silnik jest zajechany już (czy coś w tym stylu) i nic się z tym nie da zrobić? A ma dopiero 115 tys ma na liczniku...

 

dzieki z góry za jakieś wskazówki

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mruwasek

być może to będzie wina sondy lambda ewentualnie coś z komputerem który steruje samą sondą. Tak czy tak najlepiej było by się udać do dobrego elektromechanika żeby sprawdzić coś od tej strony.

 

 

P.S. Propo mojego powyższego posta na trasie Micra z nowym silnikiem spaliła około 5.5-5.6 na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 1.0 paliła 11 lpg, obroty nie falowały generalnie wyglądało na ok. Sonda też nie bo przy gazie był emulator...

swoja droga patrzac na te wypowiedzi trzeba wybrac 1.3 (nie wiedzieć czemu przez niektórych uważany za mniej udany...) bo kucyków ma masę a 1.0 to żadna ekonomia przy nim:P tak mówi były fan tego silnika :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciulek

Moja czerwona petarda spala przy spokojnej jezdzie ok 6 litrów (tryb traffic do 100 km/h) ale i na A2 Poznań- Konin przy butowaniu potrafiła wziąć 8,2 litra! Moim zdaniem jest to oszczędne auto ale pod warunkiem że jezdzimy spokojnie. W długich trasach raczej sie nie sprawdza. Spalanie ma niewielkie do 100 km/h a później to już żłopie jak silnik 1.6... Wszystko zależy od potrzeb - w miasto jest idealna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...